A-B A-B Strieborný prsteň s vltavínom vo forme kvapky Zeleného lesa jw-AGV3019, 925/1000 Sterling silver., 51 mm

A-B A-B Strieborný prsteň s vltavínom vo forme kvapky Zeleného lesa jw-AGV3019, 925/1000 Sterling silver., 51 mm

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Kameň: Kmeň – meteorit, Český minerál, Moldavit – vltavín Séria: Lesná zelená Materiál: striebro 925/1000 Produkcia: Česká republika Váha: 2.2 gr Celý popis

Obvod

95 €
Vrátane DPH
Doprava zadarmo
Partner: Zlatka

Skladom u partnera 3 kusy

2.12.2021 - 3.12.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 100048088227

Popis

Strieborný prsteň s vltavínom vo forme kvapky Zeleného lesa


Jedinečnosť prsteňa s českým moldavitom


 Ľudia začali nosiť prstene na počesť starodávnej legendy o Prometheusovi – pripomína im putá, pomocou ktorých bol pripútaný k skale, aby pomohol ľuďom a priniesol im oheň. Tento malý vynikajúci prsteň pripomína nielen túto legendu, ale aj iné udalosti (báječné aj vedecky založené, z histórie našej planéty). Ústredným predmetom vloženia prsteňa je malý kamenný vltavín s priemerom 8 mm. Mystické vlastnosti sú mu pripisované – nielen kvôli svojmu vzhľadu pripomínajúcemu zelenú hmlu, ale aj kvôli jeho pôvodu. Pred stovkami storočí na územie modernej Európy narazila na Zem úlomok nebeského tela – kométa, ktorý pri horení v atmosfére rozptýli sklenené úlomky zložitého chemického zloženia.

 Ostatné polodrahokamy tvorené padajúcimi meteoritmi (tzv. Tektity) majú spravidla tmavý, špinavý odtieň. Vltavin je jedinou výnimkou z tohto pravidla. Je čistá, priehľadná, očarne bažinatá, s malými bublinkami stlačeného plynu vo vnútri, pripomínajúcimi jej pôvod. Mimochodom, v Nemecku prežil kráter z pádu kométových fragmentov – Nerdlinger-Rhys. Ložiská Vltavína boli objavené iba pri rieke Vltava (predtým Moldau) a jej farbu určuje mineralogia týchto miest, preto sa Moldavit nazýva „skutočne českým“ kameňom. Bohatá história Zeme, prepletená s jej legendami – celá podstata tohto jednoduchého prstenu.

 Navyše, majster, ktorý ho obsadil, pridal mystiku a línie vyrobené zo zliatiny striebra (sonda 925), jemne sa pretínali v mieste vloženia, pripomínajúc znamenie nekonečna. Na zvýšenie odolnosti proti opotrebeniu a vonkajšej príťažlivosti je povrch prsteňa potiahnutý ródiovou zliatinou. Postupom času nezmizne, nevyžaduje čistenie pred sčernením. Takýto prsteň môžete nosiť so striebornými spoločníkmi alebo šperkami, ako aj so šperkami z bieleho zlata.

Prsteň s českým vzácnym minerálom – znak rafinovanej chuti

 Ak si túto dekoráciu vyberiete podľa prirodzeného, ​​jemného, ​​mäkkého, nestratíte sa. Tenký diskrétny prsteň bude venovať pozornosť vašim krásnym, dobre upraveným rukám a budete sa v centre pozornosti cítiť ako skutočná morská víla! Navyše, najnovšie trendy nechtov diktujú ich požiadavky na výber šperkov a tohtoročná „zelená manikúra“ nebola výnimkou. Zelený lak alebo kvetinový vzor sa najlepšie hodia k nezvyčajnej obyčajnej dekorácii.

 Funkcie zvonenia:

 Strieborné striebro s ródiom;

Vložka – prírodný vltavín;

Zelená farba kameňa;

Ideálne v kombinácii s „zelenými“ nechtovými trendmi.

Výber a starostlivosť o prsteň

Upozorňujeme, že veľkosť prsteňa nemôžete zmeniť bez toho, aby ste poškodili jeho vonkajší povlak, takže prsteň by ste mali zvoliť okamžite podľa veľkosti. Na starostlivosť môžete použiť mydlový roztok alebo alkoholové tampóny. Na ošetrenie vložky nepoužívajte alkalické domáce chemikálie (vltavina). Malé nerovnosti na povrchu kameňa sú znakom jeho prirodzenosti, nemali by ste sa ich snažiť eliminovať pomocou improvizovaných mechanických a chemických lepidiel.