Tierra Verde Regeneračná soľ do umývačky riadu, papierové vrece 5 kg

Tierra Verde Regeneračná soľ do umývačky riadu, papierové vrece 5 kg

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Čistá hrubozrnná soľ v potravinárskej kvalite na údržbu iónového výmenníka domácich umývačiek riadu. Stará sa o umývačku, pre vyšší lesk, na zamedzenie tvorby usadenín na riade a skle. Do všetkých druhov domácich umývačiek. Zmäkčuje umývaciu vodu. Vegan friendly, certifikát Eco Garantie. Celý popis
Partner: Widerio
10,80 €
Vrátane DPH
10,80 €/ks

Skladom u partnera 5+ kusov

4.2.2022 - 7.2.2022 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu Widerio

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100055651593

Popis

Regeneračná soľ do umývačky riadu (papierové vrece 5 kg)

Čistá hrubozrnná soľ v potravinárskej kvalite na údržbu iónového výmenníka domácich umývačiek riadu.

Čo je to a ako to funguje

Čistý 100 % chlorid sodný, bez prímesí jódu, fluóru a protihrudkujúcich látok, pridávaných do bežnej stolovej soli. Sodík, obsiahnutý v soli, pomáha k tzv. regenerácii iónového výmenníka, ktorý zachytáva ióny vápnika a horčíka a tým zmäkčuje umývaciu vodu.

Na čo sa používa

 • na zamedzenie tvorby usadenín na riade a skle
 • do všetkých druhov domácich umývačiek

Ako sa používa

 • dopĺňame do zásobníka umývačky po rozsvietení kontrolky
 • ako správne udržiavať umývačku riadu sa dočítate v záložke Časté otázky

Možno vám vŕta v hlave

Je do umývačky lepšia jemná alebo hrubozrnná soľ?

Stretávame sa s názorom, že hrubozrnná soľ je do umývačky vhodnejšia, pretože nemizne zo zásobníka tak rýchlo ako tá jemná.

K produktu odporúčame dokúpiť

 • Gél do umývačky
 • Prášok do umývačky


Naša poradňa

Ako správne udržiavať umývačku riadu, problémy pri umývaní

Biely povlak na riade

 • Povlak je spôsobený usadenými minerálmi z vody. Je nutné používať leštidlo/oplach, pravidelne dopĺňať soľ a čistiť filter aj celú umývačku.
 • Ak zostáva na riade biely povlak, máme vyskúšané, že pre lepší výsledok umývania postačí niekedy dávkovať menej leštidla. Nastavenie dávkovania leštidla sa líši v závislosti od umývačky. U niektorých značiek je nutné postupovať podľa návodu k umývačke, ktoré tlačidlá a v akom poradí stláčať, pretože intuitívne sa na to prísť takmer nedá.

Pravidelné čistenie umývačky

 • Pre optimálny výsledok ekologického používania umývačky riadu je potrebné pravidelne umývačku čistiť. Frekvenciu si odvodíme podľa toho, ako často umývačku používame, akú máme tvrdú vodu a ako ušpinený riad do nej dávame. Odporúčame umývačku čistiť 1× mesačne alebo v inej domácnosti to môže byť aj 1× za týždeň.
 • Čistíme filter umývačky, ktorý po vybratí utrieme suchou papierovou utierkou, raz za čas ho prepláchneme v kúpeli z horúcej vody s rozpusteným práškom PUER.
 • Veľký vplyv na kvalitu umývania má čistota ramien. Je veľmi vhodné raz za čas ich vymontovať a prepláchnuť tlakom vody – robíme to tak, že odmontujeme sprchovú hlavicu a do otvoru ramena pustíme prúd vody v sprche. Ak ramená nečistíte pravidelne, možno sa budete diviť, až to urobíte po prvýkrát, čo všetko sa v nich nachádza a znemožňuje prietoku vody.
 • Na celkové čistenie umývačky použijeme bieliaci prášok PUER, spolu s odstraňovačom vodného kameňa. Stačí po lyžici od každého nasypať na dno a umývačku bez riadu zapnúť na celý umývací cyklus na maximálnu teplotu.

Teplota vody

 • Ak používame prostriedky bez enzýmov, ako sú tie naše, nastavujeme vyššie teploty. Obdobne ako pri praní v práčke, považujeme ekologický dopad zvýšenia teploty oproti vplyvu použitia syntetických a toxických prostriedkov za výrazne prijateľnejšie. Finančné náklady na zvýšenie teploty máme preskúmané u práčky, kde zvýšenie teploty o 10°C znamená náklad vyšší o cca 70 halierov (Kč).

Prechod od konvenčných čistiacich prostriedkov do umývačky na eko prostriedky.

 • Začíname vyčistením umývačky. Oplach doplňujeme do zásobníka a taktiež aj soľ.