Tierra Verde Prášok do umývačky riadu, vedro 15kg

Tierra Verde Prášok do umývačky riadu, vedro 15kg

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Biologicky odbúrateľný prášok do umývačky so zvýšeným podielom nových účinných prírodných tenzidov dokonale odmasťuje. Vďaka jedlej sóde účinne odstraňuje zaschnuté zvyšky jedla. Bieliaca zložka na báze kyslíka likviduje aj škvrny od kávy, čaju a ovocných štiav. Vegan friendly, Eco Garantie. Celý popis
Partner: Widerio
104,99 €
Vrátane DPH
104,99 €/ks

Skladom u partnera 5+ kusov

2.2.2022 - 3.2.2022 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu Widerio

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100059820157

Popis

Prášok do umývačky riadu (vedro 15 kg)

Biologicky odbúrateľný prášok do umývačky so zvýšeným podielom nových účinných prírodných tenzidov dokonale odmasťuje. Vďaka jedlej sóde účinne odstraňuje zaschnuté zvyšky jedla. Bieliaca zložka na báze kyslíka likviduje aj škvrny od kávy, čaju a ovocných štiav.

Pre dokonalý výsledok umývania s týmto práškom je nevyhnutné presné zistenie hodnoty tvrdosti vody, nastavenie tvrdosti vody na umývačke podľa návodu konkrétneho výrobcu a použitie regeneračnej soli. Viac zistíte v záložke TIERRA VERDE radí.

 • prírodných surovín
 • Odmasťuje
 • Umyje zaschnuté zvyšky jedla
 • Vegan friendly
 • Eco Garantie

Čo je to a ako to funguje

Prášok do umývačky so zdokonaleným umývacím výkonom a zároveň úplne odbúrateľný v prírode je ideálnym riešením, ak:

 • budete umývať pri teplote vyššej ako 55 °C.

Výrobok je vďaka svojmu zloženiu účinný práve od tejto teploty. Obsiahnutý perkarbonát sodný sa pri nej rozkladá na sódu a peroxid vodíka. Ten sa ďalej rozkladá na vodu a aktívny kyslík, ktorý sa spolupodieľa na výborných čistiacich a bieliacich účinkoch prostriedku.

 • chcete ušetriť a používať efektívny prostriedok.

Na jedno umývanie je potrebná 1 polievková lyžica prášku (asi 15 g). V 1 kg prášku sa tak skrýva 65 umývacích dávok.

 • je pre vás prírodné zloženie prostriedkov, ktoré denne používate, prioritou.

99 % zložiek prášku získavame v prírode. Je skvelým riešením pre vás, ktorým na zložení umývacích prostriedkov naozaj záleží. Účinná receptúra sa opiera o nové prírodné tenzidy. V kombinácii s bieliacou zložkou na báze kyslíka a jedlou sódou odstraňuje škvrny od kávy, čaju a ovocných štiav, umyje zaschnuté zvyšky jedla a riad perfektne odmastí.

 • hľadáte vegánske prostriedky.

Prášok sme vyvinuli na čisto rastlinnej báze a neobsahuje žiadne živočíšne zložky. Vyberáme prednostne rastlinné zložky.

 • dávate prednosť prostriedkom bez syntetických parfumov.

Prášok jednoducho neobsahuje žiadne parfumy.

 • chcete sa o svoj domov starať udržateľným spôsobom.

Prášok sa v prírode ľahko odbúrava. Nezostávajú po ňom nežiadúce zvyšky náročné pre životné prostredie. Spĺňa prísne kritéria najnáročnejšieho európskeho certifikátu Ecogarantie.

Na čo sa používa

 • Na umývanie riadu v umývačke.
 • Pre všetky typy domácich umývačiek.

Ako sa používa

Do zásobníka umývačky nasypte 1 polievkovú lyžicu prášku (asi 15 g) alebo dávkujte podľa veľkosti umývačky a zásobníka.

Pri silne znečistenom riade:

 • Pridajte ½ lyžice prášku navyše alebo 1 lyžicu prostriedku Puer – bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka.
 • Pridajte lyžicu kyseliny citrónovej, ktorá zbaví umývačku vodného kameňa.

Prečo prášok do umývačky neobsahuje rovno 100 % prírodných surovín?

Prášok po novom obsahuje chelačné činidlo. Pomáha zmäkčiť vodu a odstrániť nežiadúce zlúčeniny. Táto látka je 85 % prírodného pôvodu a je ďalej chemicky upravená, aby bola čo najviac účinná. Vďaka tomu dokáže okrem iónov Ca2+ a Mg2+ (hlavné zlúčeniny spôsobujúce tvrdosť vody) odstrániť aj ióny Cu2+, Fe2+, Fe3+, Mn2+ a Zn2+. Tieto ióny znehodnocujú vzhľad, chuť, pach a farbu vody (železo farbí do hrdzava, mangán do hneda až na čierno).

Prečo obal prášku do umývačky obsahuje aj plast?

 Sypké veci balíme v TIERRA VERDE zvyčajne do papiera. Prášok do umývačky riadu by však v papierovom vrecku navlhol a tvorili by sa v ňom hrudky. Hrudky vznikajú, pretože obsiahnutý perkarbonát sodný do seba nasáva vlhkosť. Tým sa pomaly rozkladá a znižuje sa jeho účinnosť (a tým aj účinnosť prášku tohto prostriedku). A to nechceme. Vrecko vždy dôkladne uzavrite a skladujte v suchu.

Možno vám vŕta v hlave

Akú teplotu vody nastaviť?

 Ak používate prostriedky do umývačky, ktoré neobsahujú enzýmy – ako tie od TIERRA VERDE – nastavte teplotu aspoň na 40 °C. Platí tu to isté, čo pri praní: ekologický vplyv zvýšenia teploty v porovnaní s vplyvom používania syntetických a toxických prostriedkov považujeme za výrazne prijateľnejší. Finančné náklady na zvýšenie teploty máme preskúmané u práčky, kde zvýšenie teploty o 10 °C znamená pri jednom praní náklady vyššie o 3 centy.

Čo spôsobuje biely povlak na riade a ako sa ho zbaviť?

 Povlak spôsobujú usadené minerály z vody. Je vhodné používať Leštidlo do umývačky riadu, pravidelne dopĺňať Regeneračnú soľ do umývačky riadu a čistiť filter aj celú umývačku. Pokiaľ na riade biely povlak aj napriek tomu zostáva, znamená to, že voda je príliš tvrdá a zvyšky vápnika a horčíka sa usadzujú na riade a vnútorných častiach umývačky. V tom prípade je nevyhnutné správne nastaviť hodnotu tvrdosti vody na spotrebiči.

Na zistenie hodnoty tvrdosti vody a následné presné nastavenie umývačky (podľa tabuľky tvrdosti vody v návode k umývačke) môžete použiť Testovací pásik na určenie tvrdosti vody alebo vám pomôže miestna vodáreň či poskytovateľ vody.

Ako čistiť umývačku riadu?

 Pre optimálny výsledok ekologického používania umývačky riadu je potrebné tento spotrebič pravidelne čistiť. Frekvenciu čistenia odvodíte podľa toho, ako často umývačku používate, ako tvrdú máte vodu a ako znečistený riad v umývačke najčastejšie umývate. Podľa toho umývačku čistite – môže to byť 1× mesačne alebo aj 1× za týždeň. Nezabudnite čistiť filter umývačky. Vyberte ho z prístroja, utrite suchou utierkou (prípadne prepláchnite v horúcom vodnom roztoku s rozpusteným prostriedkom Puer – bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka). Veľký vplyv na kvalitu umytia má čistota ramien umývačky. Raz za čas ich vyberte a prepláchnite vodou pod tlakom. V kúpeľni odskrutkujte sprchovú hlavicu a do otvoru ramien pustite silný prúd vody (budete sa diviť, čo všetko sa v nich nachádza, znemožňuje prietok vody a bráni naozaj kvalitnému umytiu). Pre celkové vyčistenie umývačky použite Puer – bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka a Odstraňovač vodného kameňa. Nasypte polievkovú lyžicu každého prostriedku na dno umývačky a bez riadu ju zapnite na celý umývací cyklus na maximálnu teplotu.

Zloženie: pracia sóda (uhličitan sodný), 15–30 % perkarbonát sodný (bieliace činidlo na báze kyslíka), jedlá sóda (hydrogénuhličitan sodný), silikáty (kremičitan sodný), citrónan sodný, chelačné činidlo (MGDA), < 5 % aniónové a neiónové povrchovo aktívne látky rastlinného pôvodu.

Dodatok

Suroviny pre našu drogériu volíme tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí aj planéty. Netestujeme na zvieratách.

Výrobok neobsahuje ropné deriváty, fosfonáty, chlór, enzýmy, optické rozjasňovače, syntetické parfumy ani farbivá.

Certifikát Ecogarantie

Dostali sme medzinárodne uznávaný certifikát Ecogarantie, ktorý zaručuje, že naše produkty spĺňajú prísne ekologické požiadavky.


TIERRA VERDE radia

Pre dokonalý výsledok umývania je absolútne kľúčové správne nastavenie hodnoty tvrdosti vody na vašom spotrebiči. Na zistenie hodnoty tvrdosti vody a následné presné nastavenie umývačky (podľa tabuľky tvrdosti vody v návode výrobcu) môžete použiť Testovací pásik na určenie tvrdosti vody alebo vám pomôže miestna vodáreň či poskytovateľ vody.

Použite Regeneračnú soľ do umývačky riadu a Leštidlo do umývačky riadu. Pre dokonalý výsledok každého umývania je tiež potrebné umývačku riadu pravidelne čistiť. Ako na správnu údržbu umývačky sa dočítate v záložke Možno vám vŕta v hlave.


Naša poradňa

Ako správne udržiavať umývačku riadu, problémy pri umývaní

Biely povlak na riade

 • Povlak je spôsobený usadenými minerálmi z vody. Je nutné používať leštidlo/oplach, pravidelne dopĺňať soľ a čistiť filter aj celú umývačku.
 • Ak zostáva na riade biely povlak, máme vyskúšané, že pre lepší výsledok umývania postačí niekedy dávkovať menej leštidla. Nastavenie dávkovania leštidla sa líši v závislosti od umývačky. U niektorých značiek je nutné postupovať podľa návodu k umývačke, ktoré tlačidlá a v akom poradí stláčať, pretože intuitívne sa na to prísť takmer nedá.

Pravidelné čistenie umývačky

 • Pre optimálny výsledok ekologického používania umývačky riadu je potrebné pravidelne umývačku čistiť. Frekvenciu si odvodíme podľa toho, ako často umývačku používame, akú máme tvrdú vodu a ako ušpinený riad do nej dávame. Odporúčame umývačku čistiť 1× mesačne alebo v inej domácnosti to môže byť aj 1× za týždeň.
 • Čistíme filter umývačky, ktorý po vybratí utrieme suchou papierovou utierkou, raz za čas ho prepláchneme v kúpeli z horúcej vody s rozpusteným práškom PUER.
 • Veľký vplyv na kvalitu umývania má čistota ramien. Je veľmi vhodné raz za čas ich vymontovať a prepláchnuť tlakom vody – robíme to tak, že odmontujeme sprchovú hlavicu a do otvoru ramena pustíme prúd vody v sprche. Ak ramená nečistíte pravidelne, možno sa budete diviť, až to urobíte po prvýkrát, čo všetko sa v nich nachádza a znemožňuje prietoku vody.
 • Na celkové čistenie umývačky použijeme bieliaci prášok PUER, spolu s odstraňovačom vodného kameňa. Stačí po lyžici od každého nasypať na dno a umývačku bez riadu zapnúť na celý umývací cyklus na maximálnu teplotu.

Teplota vody

 • Ak používame prostriedky bez enzýmov, ako sú tie naše, nastavujeme vyššie teploty. Obdobne ako pri praní v práčke, považujeme ekologický dopad zvýšenia teploty oproti vplyvu použitia syntetických a toxických prostriedkov za výrazne prijateľnejšie. Finančné náklady na zvýšenie teploty máme preskúmané u práčky, kde zvýšenie teploty o 10°C znamená náklad vyšší o cca 70 halierov (Kč).

Prechod od konvenčných čistiacich prostriedkov do umývačky na eko prostriedky.

 • Začíname vyčistením umývačky. Oplach doplňujeme do zásobníka a taktiež aj soľ.