Puori O3L – vysoko koncentrovaný tekutý rybí olej

Puori O3L – vysoko koncentrovaný tekutý rybí olej

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Denná dávka: 1 čajová lyžička. Denných dávok v balení: 30. Prírodné triglyceridy. v jednej dávke 1280mg EPA/540mg DHA. Prírodná citrónová aróma. Vhodné aj pre deti. Ľahšie sa užíva vďaka tekutej forme. 5 star IFOS Award. Celý popis
32 €
Vrátane DPH
30,90 €
Partner: Puori

Skladom u partnera 5+ kusov

7.7.2022 - 8.7.2022 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu Puori

Predaj zastrešuje MALL.SK vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.
Kód: 10959193

Popis

Prečo je dobré O3L užívať?

Omega 3 patrí medzi esenciálne živiny, ktoré ľudia potrebujú v svojej výžive. Väčšina populácie nemá v svojom jedálničku správny pomer omega 3 a omega 6 živín, čím vznikajú zápaly a ďalšie zdravotné komplikácie.

Omega 3 udržuje správne fungovanie mozgu a môže pomáhať predchádzať mentálnemu úpadku súvisiaceho s vekom a Alzheimerovej chorobe.

Má priaznivé účinky na kardiovaskulárny systém a pomáha predchádzať srdcovo cievnym ochoreniam.

Prečo vzniklo O3 liquid?

Omega 3 liquid vznikla pre uľahčenie používania – nie každý obľubuje prehĺtanie tabliet. Užívať sa dá mnoho spôsobmi: na lyžičke, zamiešať do smoothie a mnoho iných.

Kedy a ako je najlepšie brať O3L?

Najlepšie je brať ho spolu s jedlom. Vďaka tekutému stavu je jednoduché pridať ho do nápojov a jedál podľa preferencie, napríklad šaláty, smoothie, proteinové šejky a pod.

Aké je ideálne množstvo omega-3 za deň?

Všeobecné odporúčanie je okolo 2–4g omega-3 mastných kyselín za deň, ideálne vo forme EPA a DHA. Najlepšie je získať ich z prírodného zdroja ako sú v oceáne lovené ryby, ak máte ale obmedzený prísun čerstvých rýb, najľahšie je dopĺňať omega-3 doplnkami výživy ako sú O3L. Ak ste športovec, omega-3 sú nevyhnutnosťou na znižovanie zápalov v tele, zlepšovanie regenerácie a zlepšenie výkonu.

Aký je rozdiel medzi triglyceridmi a ethyl esterom?

Triglyceridy sú prírodnou formou tukov vo väčšine jedál. Pri destilácii a čistení omega-3 mastných kyselín, sa z glycerolu vytvára aj etanol a ethyl estery. Vo vysoko kvalitných produktoch sú omega-3 mastné kyseliny vrátené na formu glycerolu, čo je náročný a drahý proces. Lacné produkty nechávajú omega-3 vo forme ethyl esterov.

Forma triglyceridov má monžstvo výhod oproti ethyl esterom: vyššia biologická hodnota, väčšia vstrebateľnosť, nižšia oxidácia produktu. Viacero krajín (Austrália, Dánsko, Kanada, Švédsko, Nórsko) zakázali formu ethyl esterov. Vždy sa uistite, že vaše omega-3 mastné kyseliny sú vo forme triglyceridov!

Ako vzniká Puori O3?

Surový rybí olej pochádza z ančovičiek, ktoré žijú v Tichom oceáne. Ryby sú odchytávané metódami certifikácie FOS, ktoré zabezpečujú etický lov a udržateľnosť. Rastliny, ktoré sa pridávajú do produktu rastú priamo na pobreží, kde sa sardinky odchytávajú, a tak je zabezpečený najčerstvejší konečný produkt.

IFOS testuje každú šaržu na zdravie ohrozujúce látky a to: ťažké kovy, PCB, dioxíny, furány a PCB podobné dioxínom. Tieto látky sa hromadia v tuku a preto je možné, že ryby by ich obsahovali. IFOS rovnako testuje oxidáciu a skazenosť, aby sa zabezpečilo, že rybí olej je stabilný a čerstvý.