Bolesti chrbta: mýty a realita (MUDr. Jan Hnízdil, MUDr. Jiří Šavlík, CSc., Mgr. Blanka Beránková)

Značka: Náš kód: 100002548789

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner

Bolesti chrbta: mýty a realita (MUDr. Jan Hnízdil, MUDr. Jiří Šavlík, CSc., Mgr. Blanka Beránková)

Kniha Bolesti chrbta: mýty a realita je projektom v súčasnej dobe unikátnom okrem iného aj preto, že sa na jej vydanie finančne neposílel žiadny výrobca liekov alebo zdravotníckej techniky. Celý popis

8.9

8,90 € vrátane DPH

Náš kód: 100002548789

Popis

Popis produktu

Kniha Bolesti chrbta: mýty a realita je projektom v súčasnej dobe unikátnom okrem iného aj preto, že sa na jej vydanie finančne neposílel žiadny výrobca liekov alebo zdravotníckej techniky. Vďaka tomu sa podarilo vytvoriť publikáciu úplne „ekologickú“, slúžiaci výlučne na prospech samotných pacientov. Autori zdôrazňujú nutnosť porozumenia bolesti čoby dôležitému ochrannému mechanizmu a varujú pred nadbytočným užívaním analgetík a ich nežiaducimi účinkami.

Výrok slávneho lekára A. Huxleyom: „Lekárska veda dosiahla taký pokrok, že nikto na svete už nie je zdravý“, je aj mottom knihy venované bolestiam chrbta v komplexnom psychosomatickom prístupe. Na príklade jednej z najčastejších zdravotných ťažkostí autori upozorňujú na všeobecný problém a fatálne dôsledky, ktorý prináša Mechanistické-biologická a inštrumentálne orientácia súčasnej vedeckej medicíny. Tá, hoci pracuje s ľuďmi, dnes vykonáva medicínu skôr „na ľuďoch“, pričom úplne ignoruje skutočnosť, že i pacient je človekom, žijúcim svoj život v prirodzenom svete. Tento úplne demotivujúci spôsob medicínskej praxe potom len vytvára živnú pôdu pre dravé presadzovanie záujmov medicínsko-farmaceutického komplexu a prispieva tak k hlbokej kríze systému zdravotníctva. Okrem časti teoretickej, venovanej prevencii, včasnej diagnostike a liečbe, publikácia obsahuje aj odporúčania konkrétnych pohybových programov, kompenzačných cvikov a úpravy životného štýlu.

Do ordinácií prichádza denne viac ako osemdesiat percent pacientov s bolesťami chrbta, ktorých príčinu sa nepodarí objasniť ani tými najmodernejšími prostriedkami lekárskej techniky. Rovnako tak zložitá a neúspešná je potom aj následná liečba. Na ich vzniku sa totiž podieľa rad faktorov ústiacich do chronického preťaženia možností organizmu, stresu, ktorého synonymom je aj sedavý životný štýl, nedostatok aktívnej regenerácie, prípadne nadváha. Východiskom z týchto ťažkostí potom v drvivej väčšine prípadov nie je užívanie liekov a opakované návštevy lekárskych špecialistov, ale práve komplexný psychosomatický prístup objasňujúce skutočné príčiny ťažkostí, motivujúce pacientov k využitiu vlastných zdrojov ak aktívnemu prístupu v starostlivosti o vlastné zdravie.

Počet strán: 232

Rozmery: 145 × 205 mm

Väzba: brožovaná

Jazyk: český


Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Konzistencia ostatné
Časti tela a problematiky Chrbát, Ostatné knihy