Salvia Paradise Vilcacora - Uncaria kapsule (Veľkosť 120 ks)

Salvia Paradise Vilcacora - Uncaria kapsule (Veľkosť 120 ks)

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Peruánskymi indiánmi je Vilcacora (Řemdihák plstnatý, Uncaria tomentosa, Mačací pazúr, Cat´s Claw) požívanie cez 2000 rokov pre zdravú imunitu a kĺby. Kapsule uľahčujú užívanie. . Celý popis
Partner: Vivantis
16,10 €
Vrátane DPH

Skladom u partnera 5+ kusov

27.1.2022 - 28.1.2022 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu Vivantis

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100015035279

Popis

Peruánskymi indiánmi je Vilcacora (Řemdihák plstnatý, Uncaria tomentosa, Mačací pazúr, Cat´s Claw) požívanie cez 2000 rokov pre zdravú imunitu a kĺby. Kapsule uľahčujú užívanie. 

Vilkakora latinsky Uncaria tomentosa alebo Vilcacora. V španielčine známa ako Uňa de Gato v preklade „mačací pazúr“. Cat´s claw je „kráľovnou“ medzi peruánskymi bylinami a jednou z hlavných zložiek všetkých fytoterapeutických kúr.

Vilcacora je rastlina pôvodom z Južnej Ameriky, konkrétne z oblasti Peruánskych Ánd. Popínavá rastlina niekedy označovaná za lianu dorastajúce dĺžky 30 m, dosahuje svoje zrelosti až po cca 20 rokoch. Až vtedy je Uňa de Gato vhodná pre fytoterapeutickej využitie. V tradičnom liečiteľstve domorodých kmeňov Južnej Ameriky je Vilcacora známa už 2000let. Pre západný svet bola objavená až v 1972 príbehom uzdraveného plantážnik Dona Luisa, kedy sa začala predávať po celej Latinskej Amerike. V r.1974 začala na objasnenie farmakologických vlastností systematicky pracovať rakúska výskumná skupina s Klausom Keplingera.

Dávna legenda najväčšieho peruánskeho domorodého kmeňa Ashaninka rozpráva o vilcacore príbeh jej nájdenie takto. Lovec kmeňa Ashaninka sa vydal do pralesa zabezpečiť potravu pre svoju rodinu. Po dlhom a namáhavom lovu bol však stále bez jediného úlovku a pralesom sa potácal len zo zvyšku svojich síl, keď v tom zazrel pumu, ako svojimi pazúrmi príliš roztvára lianu a pije miazgu, ktorá z nej vyteká. Potom puma naplnená novou silou ulovila srnca. Lovec nasledoval príklad pumy a tiež sa napil miazgy zázračné liany a zaspal. Po prebudení zistil, že je plný sily a ihneď ulovil veľkého pásavca. Od tých čias je vilcacora uznávaná ako svätá rastlina. Ashaninkovia verí, že objavenie vilcacory nie je náhoda, ale im ju ukázal boh a to prostredníctvom pumy, ktorú od tej doby prestali loviť a začali uctievať.

Možno vďaka tejto legende nesie Vilcacora v španielčine názov Uňa de Gato v preklade „mačací pazúr“. Skôr je však názov odvodený od zahnutých tŕňov rastúcich na liane, ktoré svojim vhľadom pripomínajú práve mačacie pazúriky. Zo všetkých rastlín rodu Uncaria sú však len dve Uncaria Guinansis a Uncaria Tomenthosa, ktoré sú používané vo fytoterapii z toho Uncaria Thomenthosa obsahuje účinnejšie látky a pre svoj väčší rozsah použitia je preferovaná.

Požitie: Užívanie vilcacory má význam predovšetkým pre náš imunitný systém. Podporuje jeho spôsobilosť k prirodzenej obranyschopnosti. Pozitívne totiž pôsobí na proces fagocytózy. Podporený imunitný systém bráni rozšíreniu v tele nežiaducich cudzích látok a pohlcuje staré alebo poškodené bunky. Kvôli imunostimulačným vlastnostiam je preto nevhodné užívať vilcacoru po transplantácii orgánov alebo gravidite. Vilcacora by totiž mohla podporiť domnienku imunitného systému nášho organizmu, že sa jedná o telu cudzie bunky a mohla by mať snahu tieto cudzie bunky zlikvidovať. Medzi ďalšie uvádzané pozitívne účinky Uncarie thomenthosy patrí udržiavanie zdravia našich kĺbov. Predovšetkým starší ľudia alebo ľudia preťažujúce svoje kĺby, napr. pri niektorých športoch by mali užívať vilcacory ako doplnku svojho životného štýlu.

100% Mačací pazúr (Vilcacora, Řemdihák plstnatý, Uncaria tomentosa, Cat´s Claw) kôra, 320mg / kapsula.
Obal kapsule: HPMC (hypromelóza).
Kapsule sú rastlinného pôvodu vhodné aj pre vegetariánov či vegánov.Dávkovanie:

1 kapsula 3× denne, 20 min. pred jedlom.

Upozornenie:

doplnok stravy
Neslúži ako náhrada pestrej stravy.
Nie je určené deťom do 3 rokov, tehotným, dojčiacim ženám a ľuďom pred alebo po transplantácii orgánov.
Domorodé Peruánske kmene využívali odvar z vilcacory aj ako antikoncepciu a nie je teda vhodná pre ženy pokúšajúce sa o otehotnenie.
Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.
Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte v tme a suchu.


Zloženie v 1 kapsuli:
 
Zložka / Množstvo
Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ
Zložka / Schválené zdravotné tvrdenia
Mačací pazúr (Vilcacora, Řemdihák plstnatý, Uncaria tomentosa, Cats Claw, kôra) 320 mg
Prirodzená obranyschopnosť – imunitný systém
Normálny stav kĺbov