Salvia Paradise Kurkuma mletá (Veľkosť 100 g)

Salvia Paradise Kurkuma mletá (Veľkosť 100 g)

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
100% čistá Kurkuma mletá je korenie bohaté na antioxidanty predovšetkým pre naše zdravé trávenie, správnu činnosť imunity, pečene, ale aj pre správnu funkciu nervovej sústavy, srdca, ciev, kĺbov, dýchacej sústavy, pokožky. Celý popis
2 €
Vrátane DPH
Partner: Vivantis

Skladom u partnera 5+ kusov

6.12.2021 - 7.12.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu Vivantis

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100003400146

Popis

100% čistá Kurkuma mletá je korenie bohaté na antioxidanty predovšetkým pre naše zdravé trávenie, správnu činnosť imunity, pečene, ale aj pre správnu funkciu nervovej sústavy, srdca, ciev, kĺbov, dýchacej sústavy, pokožky.

Kurkumovník dlhý je trváca rastlina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Predmetom zberu sú zdužinatelé článkovité odnože, ktoré sa podobajú zázvoru. Pôvodom je z južnej Ázie, avšak najväčším producentom je India, kde sa kurkuma po stáročia radí do tradičnej Ajurvédske medicíny. Je známa predovšetkým ako korenie, avšak jej pôsobenie má ďaleko širší záber s mnohými účinkami aj na ľudský organizmus.

Kurkuma prispieva k vylučovaniu žlče, podporuje trávenie a chuť k jedlu. Ayurveda uvádza kurkumu ako hlavný prostriedok podporujúci funkciu pečene – odporúča sa užívať pri zvýšenom obsahu tuku v pečeni. Starší ľudia ocenia pôsobenia kurkumy na zdravie kostí a kĺbov. Najnovšie výskumy hovoria o účinkoch na nervový systém a duševnú rovnováhu. Kurkuma pôsobí protizápalovo.

Kurkuma je výborným antioxidantom priaznivo ovplyvňujúcim imunitný systém, kardiovaskulárne a respiračné zdravie. Je doporučovaná ako prostriedok podporujúci zdravý vzhľad pleti.

použitie:
Kurkuma je vhodná k strukovinám, na vajíčka, hydinové mäso, ryby, ryžu, aj do polievok. Jedná sa o veľmi chutné a všestranné korenia, ktoré má charakteristické prenikavé aroma a dlhotrvajúci chuť pripomínajúca rascu. Kurkuma je hlavnou zložkou karí korenia, ktorému dodáva jeho tradičnú farbu.

100% Kurkuma dlhá (indický šafrán, Curcuma longa)Balenie:

sypký prášok

Upozornenie:

Nie je určené deťom do 3 rokov. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.
Skladujte v tme a suchu.


Zloženie:
 
Zložka / Množstvo
Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ
Zložka / Schválené zdravotné tvrdenia
Kurkuma dlhá (indický šafran, Curcuma longa, stonka)
Normálne funkcie dýchacieho systému
Normálny stav pokožky
Imunitný systém – antioxidant
Normálna činnosť nervovej sústavy
Normálny stav kĺbov a kostí
Normálna činnosť pečene
Normálna činnosť kardiovaskulárneho systému – krvný obeh