EndoTherm Špeciálna prísada EndoTherm zvyšujúca výhrevnosť radiátora 500ml

EndoTherm Špeciálna prísada EndoTherm zvyšujúca výhrevnosť radiátora 500ml

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Čo je EndoTherm™? EndoTherm ™ je patentovaná unikátna energeticky úsporná prísada do centrálneho vykurovacieho systému. Táto unikátna prísada dokáže preukázateľne ušetriť až 15% nákladov za vykurovanie. Ako to funguje? Celý popis
39,99 €
Vrátane DPH
Partner: ECO PRODUKT

Skladom u partnera 3 kusy

16.6.2021 - 17.6.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 100051771729

Popis

Čo je EndoTherm™?

EndoTherm ™ je patentovaná unikátna energeticky úsporná prísada do centrálneho vykurovacieho systému. Táto unikátna prísada dokáže preukázateľne ušetriť až 15% nákladov za vykurovanie.

Ako to funguje?

Vo vykurovacích systémoch sa využíva k prenosu tepla iba čistá voda, pretože je ľahko dostupná a lacná. V skutočnosti ale voda nemá z dôvodu vysokého povrchového napätia najefektívnejšie vlastnosti pre prenos tepla.

Voľným okom je materiál vnútorných stien vykurovacieho systému (radiátorov, rúrok a expanzných nádob) hladký. Avšak pri pohľade pod mikroskopom tieto vnútorné steny vykurovacieho systému hladké nie sú. Nájdeme tu mnoho nedokonalostí (napr. mikrotrhliny a mikropraskliny), ktoré zhoršujú optimálny tepelný kontakt a prenos tepla medzi vodou a vnútornou stenou vykurovacieho systému. Je to spôsobené tým, že voda má vysoké povrchové napätie a nie je schopná preniknúť to týchto mikrotrhlín a mikroprasklín.

Pridaním unikátny prísady EndoTherm ™ do vody dokážeme vlastnosti vody zmeniť a zároveň eliminovať nedokonalosti vnútorných stien vykurovacieho systému (radiátorov, rúrok a expanzných nádob). Voda potom dokáže preniknúť aj do mikrotrhlín a mikroprasklín. Docielime tak zvýšeného tepelného kontaktu a prenosu tepla, medzi vodou a vnútornou stenou vykurovacieho systému. Všetko je zobrazené na nasledujúcom obrázku.

Video

Prísada EndoTherm ™ dokáže zmeniť nasledujúce vlastnosti

znížiť povrchové napätie vody o viac ako 60% a tým zvýšiť tepelný kontakt, ktorý zvyšuje tepelný výkon a účinnosť vykurovacieho systému znížiť mernú tepelnú kapacitu vody o 9,8% – tzn. že na dosiahnutie rovnakej teploty je potreba o 9,8% menej energie

Prísada EndoTherm ™ funguje podobne ako chemické čistenie radiátorov, s tým rozdielom, že princíp prísady EndoTherm ™ nie je založený na chemickom princípe, ale na fyzikálnom princípe.

Moderné vykurovacie kotle vo svojich špecifikáciách udávajú svoju účinnosť, ale neudávajú, ako je táto účinnosť efektívna vzhľadom k veľkosti celého vykurovacieho systému v budove (tzn. počet radiátorov, dĺžka prívodných trubiek, veľkosť expanznej nádoby atp.). Použitím prísady EndoTherm ™ preukázateľne zvýšime účinnosť celého systému v budove. Zrýchlime a zlepšíme výhrevnosť celého systému.

Nezávislé testy preukázali, že vykurovací systém s prísadou EndoTherm ™ spotrebuje na udržanie požadovanej teploty až o 15% menej energie, než systém bez prísady EndoTherm ™ (systém iba s vodou).

Na nasledujúcom obrázku sú zobrazené výsledky z testovania funkčnosti nezávislou organizáciou Enertek International.

Z výsledku je zrejmé, že radiátory sa vyhrejú rýchlejšie a miestnosti sú vykúrené rýchlejšie na požadovanú teplotu nastavenú na termostate.

Radiátor odovzdá viac tepla do miestnosti, miestnosti tak zostanú teplé dlhšiu dobu a vďaka tomu dochádza k zníženiu počtu spínacích cyklov kotla potrebných na udržiavanie nastavenej teploty v miestnosti. Výsledkom je, že je spotrebované menej energie a dochádza k úspore tepla.

Životnosť

Podľa testov zostane prísada EndoTherm ™ v centrálnom uzavretom systéme po dobu 3 až 4 rokov bez zníženia účinnosť úspory energie.

V prípade, že je z vykurovacieho systému vypustená voda z dôvodu výmeny radiátora alebo kotla, je potrebné do novej vody opäť pridať prísadu EndoTherm ™. Prísada EndoTherm ™ je vyrobená z prírodných materiálov a možno ju spláchnuť do odpadového systému.

Je vyvinutý a vyrobený vo Veľkej Británii a je už nainštalovaný v tisícoch komerčných projektoch aj v domácnostiach.

Návratnosť

Návratnosť investíce je veľmi rýchla od 4 do 6 mesiacov.

Oblasť použitia a dávkovanie

Prísada EndoTherm ™ je vhodná pre všetky veľkosti vykurovacieho systému a tepelné čerpadlá na báze vody. Nepoškodzuje kotol a jeho komponenty, pretože má antikorózne vlastnosti. Je možné ju použiť spoločne s ostatnými prísadami, ktoré už obsahujú inhibítory korózie.

Domáce malé vykurovacie systémy

Jedno balenie prísady EndoTherm ™ (500 ml) je dostačujúca pre uzatvorené vykurovacie systémy s veľkosťou 100 litrov vody. Pokiaľ sa jedná otvorený vykurovací systém, potom dávku prísady EndoTherm ™ zvýšte o 10%. Tzn. 550 ml na 100L vody v systéme. Všeobecne jedno balenie stačí pre 10 až 12 radiátora o šírke 60cm. Viac informácií o dávkovaní je zobrazené na nasledujúcom obrázku

Komerčné, veľké vykurovacie systémy, systémy špecifikované s tepelným čerpadlom

U veľkých, komerčných vykurovacích systémov a systémov s tepelným čerpadlom je potrebné použiť na 100 L vody 1L prísady EndoTherm ™.

Patentovaná energetický úsporné prísada EndoTherm™ je ocenená a preverená nezávislou spoločnosťou Energy Saving Trust.

Spoločnosť Energy Saving Trust potvrdzuje a poskytuje tak istotu zákazníkom, že pri použití prísady EndoTherm™ vo vykurovacom systéme naozaj ušetrí peniaze na účtoch za vykurovanie.

Inštalácia

Inštalácia je jednoduchá a rýchla do 10 až 15 minút.

Systém s expanznou nádobou

Ak máte systém s expanznou nádobou, tak stačí prísadu EndoTherm ™ pridať do expanznej nádoby. Tá sa bude pravdepodobne nachádzať v podkroví. Pred pridaním prísady EndoTherm ™ vypustite časť vody, ktorú nahradíte prísadou EndoTherm ™. Vodu vypustite pomocou vypúšťacieho ventilu. Pokiaľ nie je vypúšťací ventil k dispozícii, vypustite vodu priamo z radiátora, tým že odskrutkujete prívodnú rúrku. Pridajte prísadu EndoTherm ™ do expanznej nádoby a doplňte vodu. Nakoniec odvzdušnite radiátory.

Uzavretý obehový systém s čerpadlom

V prípade uzavretého obehového systém systému je potrebné zo systému odstrániť dostatočné množstvo vody. Systém je pod tlakom preto je potrebné kotol vypnúť. Vodu vypustite pomocou vypúšťacieho ventilu. Pokiaľ nie je vypúšťací ventil k dispozícii, vypustite vodu priamo z radiátora, tým že odskrutkujete prívodnú rúrku. Pre zmiernenie tlaku povoľte odvzdušňovací ventil. Vypustite dostatočné množstvo vody pre prísadu EndoTherm ™. Pridajte prísadu EndoTherm ™ a v prípade nutnosti ho doplňte vodou. V prípade, že systém nemá napúšťací ventil, odskrutkujte odvzdušňovací ventil a prísadu EndoTherm ™ nalejte cez neho pomocou inštalačnej plniace sady EndoTherm ™.

Po naliatí opäť naskrutkujte odvzdušňovací ventil a uistite sa, že je všetko dobre dotiahnuté. Systém bude obsahovať vzduch, preto zapnite kotol a jemne odvzdušnite radiátory. V prípade, že kotol potrebuje byť natlakovaný, tak ho natlakujte podľa návodu. Väčšina kotlov vyžaduje tlak cca 1 Bar. Potom môžete kotol začať používať, ako ste zvyknutý.

Ručníkové radiátory

Inštalácia prebieha podľa návodu ako pre uzavretý obehový systém.

Hlavné výhody

preukázateľná úspora až 15% energie znižuje vaše účty za vykurovanie až o 15% vylepšuje vlastnosti prenosu tepla vodou vylepšuje tepelný kontakt a prenos tepla medzi vodou a vnútornou stenou vykurovacieho systému radiátory sa vyhrejú rýchlejšie miestnosti sú vykúrené rýchlejšie na požadovanú teplotu nastavenú na termostate radiátory odovzdávajú viac tepla do miestnosti a miestnosti tak zostanú teplé dlhšiu dobu kotol je v prevádzke kratšiu dobu spotrebujete menej paliva pre ohrev vyššia účinnosť vykurovacej sústavy stabilnejšie ohrievací proces rýchla návratnosť investície od 4 do 6 mesiacov vhodný pre všetky vykurovacie systémy a tepelné čerpadlá na báze vody nepoškodzuje kotol a jeho komponenty, pretože má antikorózne vlastnosti vyrobená z prírodných látok a možno ju spláchnuť do odpadového systému jednoduchá a rýchla inštalácia do 10 až 15 minút 500 ml na 100L vody v obehovom systéme (cca až 12 radiátorov 60 cm) životnosť 3 až 4 roky bez zníženia účinnosti úspory bezúdržbové – po inštalácii už nepotrebuje žiadnu údržbu vhodné pre: domácnosti, kancelárie, školy, hotely, nemocnice, opatrovateľské domy, posilňovne, historické budovy, teplárne na báze vody akreditácie a certifikácie ISO 9001: 2008,12560 nezávisle testované organizáciou Enertek International nezávisle testované univerzitou UCLAN (The University of Central Lancashire) nezávisle testované výrobcom tepelných zariadení TAS (Tomorrows Air Solutions) nezávisle testované spoločnosti Meadowhead Consultancy Ltd. na antikorózne vlastnosti ocenenie v oblasti najlepšie domáce / úsporný / inovatívny produkt ocenená a preverená nezávislou spoločnosťou Energy Saving Trust vyvinutý a vyrobený vo Veľkej Británii inštalačný návod je súčasťou balenia

Ocenenia a testy

2015 víťaz súťaže H & V News Awards – najlepší domáci produkt v oblasti vykurovania a ventilácie 2015 víťaz súťaže Ecobuild (in association with M & S) The Big Innovation Pitch – najlepší inovačný produkt 2016 víťaz súťaže CIBSE Building Performance Awards – najlepší úsporný produkt Certifikovaná pre zdravotnú nezávadnosť podľa štandardu EU Akreditácia a certifikácia ISO 9001: 2008,12560 Nezávisle testované organizáciou Enertek International (potvrdenie o funkčnosti) Testované univerzitou UCLAN (The University of Central Lancashire) Testované výrobcom tepelných zariadení TAS (Tomorrows Air Solutions) Testované spoločnosti Meadowhead Consultancy Ltd. na antikorózne vlastnosti

Patentovaná energeticky úsporná prísada EndoTherm ™ je ocenená a preverená nezávislou spoločnosťou Energy Saving Trust. Spoločnosť Energy Saving Trust potvrdzuje a poskytuje tak istotu zákazníkom, že pri použití prísady EndoTherm ™ vo vykurovacom systéme naozaj ušetria peniaze na účtoch za vykurovanie.

Viac informácií o preverení spoločnosťou Energy Saving Trust nájdete TU

Video

Na stiahnutie