Pracovná obuv
V akých odboroch sa uplatnia pracovné papuče či členková pracovná obuv a ďalšie? Poradíme vám, ako vybrať tie najvhodnejšie topánky do práce!
→ Druhy pracovnej obuvi:
Pracovná členková obuv
Pracovná členková obuv je vhodná predovšetkým pre tých, ktorí pracujú v náročných vonkajších podmienkach a potrebujú mať pevnú oporu v členku. Ocenia ju murári, stavbári apod.
Pracovné poltopánky
Pracovné poltopánky sa hodia k práci v interiéri aj exteriéri, členok je voľný. Využijete ich najmä v menej náročných outdoorových podmienkach.
Pracovné sandále a papuče
Pracovné sandále a papuče nájdu využitie v letných mesiacoch alebo pre celoročné užívanie v interiéri. Vhodné pre zdravotné sestry, laboratórnych pracovníkov a ďalších.
Pracovná vysoká obuv
Pracovná vysoká obuv v podobe čižiem alebo vysokej vystuženej obuvi sa hodí popredne pre najrôznejšie poľnohospodárske, lesné či záhradnícke činnosti.
→ Podľa určenia možno deliť pracovnú obuv do 2 kategórií:
- Pracovná obuv dámska – pracovná obuv určená pre dámske chodidlo, zvyčajne vo veľkostiach 35–43
- Pracovná obuv pánska – pracovná obuv vyvinutá pre pánske chodidlo, bežne vo veľkostiach 39–48
→ Obľúbené druhy pracovnej obuvi:
Pracovná obuv s plastovou špicou
Topánka je vybavená kvalitnou gumovou špicou, ktorá chráni pred okopaním či poškodením.
Pracovná obuv s oceľovou špičkou
Oceľová špica chráni prsty na nohách. Nemala by chýbať pri žiadnej obuvi pre rizikové povolania, ako je napr. manipulácia s ťažkými predmetmi, práca s motorovou pílou a ďalšie.
Pracovná obuv farmárky
Obľúbená pracovná obuv vo forme členkovej obuvi alebo poltopánok v klasickom farmárskom dizajne. Farmárky dobre odolávajú blatu a nečistotám. Sú vhodnou obuvou do poľnohospodárskeho priemyslu.
Zdravotná pracovná obuv
Zdravotná obuv je vybavená špeciálnou zdravotnou vložkou, zaisťuje správnu podporu klenby chodidla, vhodná najmä pre pracovníkov v náročných podmienkach, pri dlhých smenách, alebo chôdzi na tvrdom povrchu.