Tierra Verde Mydlové orechy, papierové vrecko 500 g

Tierra Verde Mydlové orechy, papierové vrecko 500 g

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner Novinka
Šupky z indických mydlových orechov v biokvalite pre šetrné pranie v práčke aj v rukách. Šupky z plodov stromu Sapindus mukorossi s obsahom rastlinného saponátu – saponínu, ktorý je vhodný aj pre citlivú pokožku alergikov, ekzematikov a malé deti. Tomu hovoríme PRÍRODNÉ PRANIE. Vegan friendly, Eco. Celý popis
12,89 €
Vrátane DPH
Partner: Widerio

Skladom u partnera 5+ kusov

10.12.2021 - 13.12.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu Widerio

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100055642438

Popis

Mydlové orechy (papierové vrecko 500 g)

Šupky z indických mydlových orechov v biokvalite pre šetrné a ekologické pranie v práčke aj v rukách. Obsahujú rastlinný saponát – saponín, ktorý je vhodný aj pre citlivú pokožku alergikov, ekzematikov a malých detí. Tomu hovoríme PRÍRODNÉ PRANIE.

  • Pranie v práčke
  • Pranie v ruke
  • Farebná bielizeň
  • Vegan friendly
  • Eco Garantie

Čo je to a ako to funguje

Naše „pracie“ orechy dozrievajú v podhorí Himalájí na severe Indie. V tamojších lesoch bežne rastú stromy Sapindus mukorossi, plodiace mydlové orechy. Ich šupky miestni obyvatelia odnepamäti používajú na pranie bielizne a očistu tela. Indické ženy tento malý zázrak prírody zbierajú a spracovávajú aj pre nás.

Pri namočení do vody sa z orechov vylučuje prírodný saponín, ktorý funguje ako mydlo. Ide o najšetrnejšiu metódu prania – vo vzťahu k samotnej bielizni, životnému prostrediu aj nášmu zdraviu. Mydlové orechy nezanechávajú vo vypraných odevoch chemické rezíduá (ropné látky, fosfonáty, enzýmy, chlór, optické zjasňovače, syntetické parfumy a farbivá).

Prírodný saponín nedráždi pokožku, čo obzvlášť ocenia alergici a ekzematici. Vedeli ste, že pokožka malých detí je až sedemkrát priepustnejšia než pokožka dospelých? Mydlové orechy takisto nespôsobujú blednutie farebnej bielizne.

Pranie v šupkách z mydlových orechov patrí k najlacnejším spôsobom prania vôbec. Pri praní bežne znečisteného oblečenia (pot, prach) si s nimi úplne vystačíte.

Na čo sa používa

  • Na všetky druhy bielizne, predovšetkým detské odevy a plienky, najjemnejšiu bielizeň (vlna, hodváb) a funkčný textil
  • Na pranie v práčke i ručné pranie
  • Na výrobu pracích, umývacích a čistiacich prostriedkov používame extrakt z mydlových orechov získaný šetrným lúhovaním za studena.
  • Ďalšou možnosťou spracovania mydlových orechov je ich namletie na jemný prášok, ktorý je základom napríklad nášho pracieho prášku na bielu bielizeň a látkové plienky. Samotný prášok z mydlových orechov má dezinfekčné a protiplesňové účinky a nahradí prostriedky na riad a pranie aj telovú kozmetiku.

Ako sa používa

Dávkovanie na 4–5 kg bielizne:

Mäkká voda

do 60 °C = 3–4 ks(1 pol. lyžica/12 g)

nad 60 °C = 4–5 ks (1,5 pol. lyžice/15 g)

Tvrdá voda

do 60 °C = 5 ks (1,5 pol. lyžice/15 g)

nad 60 °C = 6 ks (2 pol. lyžice/18 g)

Pri praní farebnej bielizne v práčke:

Do látkového vrecka, ktoré je priložené v každom balení, vložte príslušný počet polievkovych ližíc (viď tabuľka), pevne zaviažte a vložte s bielizňou do bubna práčky. Nie je nutné používať aviváž, mydlové orechy majú na textil zmäkčujúci účinok.

Pri praní bielej bielizne v práčke:

Mydlové orechy neobsahujú bieliace a zjasňujúce látky, ktoré sa pridávajú do štandardných pracích práškov. Preto je pri praní bielej bielizne vhodné do pracej dávky pridať prípravok PUER, ktorý slúži ako bieliaci prípravok a odstraňovač škvŕn.

Pri praní silne znečistenej bielizne:

Silne znečistenú bielizeň odporúčame večer pred praním namočiť do vedra s čo najteplejšou vodou (podľa typu bielizne), v ktorej rozpustíme 1–2 lyžice prášku na škvrny PUER. Ráno vodu vylejeme – nečistota sa pred praním rozpustí a bielizeň potom ľahko vyperieme aj v tak šetrnom pracom prostriedku, ako sú mydlové orechy. Jednotlivé škvrny na bielizni ošetríme žlčovým mydlom. Viac v našom Desatoro alchýmie ekoprania.

Pri ručnom praní:

Do uzatvárateľnej nádobky (pohára) s teplou vodou vložte orechy (dávkovanie viz tabuľka vyššie). Nechajte cez noc lúhovať. Keď ráno pohárom zatrasiete, môžete pozorovať, ako vo vode pení uvoľnený saponín. Pripravený výluh nalejte do umývadla s bielizňou a perte. Prácu si môžete uľahčiť našim Turbozvonom :-)

Prevoňanie:

Mydlové orechy sami o sebe majú sladkastú vôňu, pri praní sa z nich však žiadna vôňa na bielizni neusadí. Tým z nás, ktorí ocenia prírodne parfumovanú bielizeň ponúkame 100% prírodné rastlinné silice. Použijeme ich tak, že pokvapkáme vrecúško pred vložením do práčky niekoľkými kvapkami obľúbenej silice.

Doba účinnosti orechov:

Raz použité orechy je možné použiť 2–3×, pokiaľ pranie prebehlo do 60˚C. Použité orechy nevyhadzujte. Môžete ich použiť do kompostu.

Pri dlhšom skladovaní orechy postupne vysychajú a tmavnú. Tým však nemizne obsiahnutý saponín, len sa mierne predlžuje doba, než sa začne z orechov vo vode uvoľňovať.

Zloženie: šupky mydlových orechov (Sapindus mukorossi)

Certifikát Ecogarantie

Dostali sme medzinárodne uznávaný certifikát Ecogarantie, ktorý zaručuje, že naše produkty spĺňajú prísne ekologické požiadavky.

Náš tip:

Súčasťou každého balenia mydlových orechov je aj vrecko. Ak chcete bielizeň prevoňať, kvapnite na vrecko s orechmi 3 – 6 kvapiek vašej obľúbenej silice.