Hampstead Tea London BIO zelený čaj so zázvorom a citronovou trávou 250ks

Hampstead Tea London BIO zelený čaj so zázvorom a citronovou trávou 250ks

Zelený čaj z indickej provincie Darjeeling s výraznou chuťou zázvoru a sviežej citrónovej trávy. Vhodný pre detoxikáciu, zlepšenie imunitného systému a krvného obehu. Balenie obsahuje 250 × 2 g. Celý popis
23 €
Vrátane DPH
21,50 €
0,09 €/ks
Tovar od predajcu MALL

Už sa nepredáva

Kód: 1242666

Popis

 • Krajina pôvodu čaju: India, provincia Darjeeling, oblasť Makaibari.
 • Chuť: Zelený čaj s chuťou štipľavého zázvoru a sviežej citrónovej trávy. Vhodný pre detoxikáciu, zlepšenie imunitného systému a krvného obehu.
 • Príprava: čerstvo uvarenú vodu necháme pár minút odstáť. Vychladnutou vodou prelejeme 1 vrecúško a necháme 3 minúty lúhovať. Týmto procesom predídeme horkosti a zelený čaj bude mať prirodzenú, jemne sladkastú chuť s výraznejším zázvorovým tónom.
 • Zloženie: zelený čaj, zázvor, citrónová tráva.
 • Všetky suroviny pochádzajú z produkcie ekologického a biodynamického poľnohospodárstva.
 • Obsah balenia: 250 × 2g.
 • Skladujte v suchu.
 • Čajové lístky pre čaje Hampstead Tea London pochádzajú z indickej oblasti Darjeeling, presnejšie z čajovej záhrady Makaibari. Pestovanie v tejto nádhernej oblasti subtropického pásma začalo už v roku 1859, čím je oblasť unikátna – nachádza sa tu prvá, doteraz rodinná továreň na spracovanie čaju na svete. Všetky čaje sú zberané výhradne ručne.
 • V Makaibari sa využíva tzv. biodynamický spôsob poľnohospodárstva, čo je alternatívny spôsob hospodárenia, ktorý opísal rakúsky filozof, pedagóg a ezoterik Rudolf Steiner už začiatkom 20. storočia. Tento typ poľnohospodárstva kladie dôraz najmä na vysokú prirodzenú kvalitu surovín a dlhodobú udržateľnosť produkcie v danej oblasti. Princíp spočíva v tom, že poľnohospodári šetrne hospodária s prírodnými zdrojmi a vracajú prirodzenou cestou do pôdy živiny, ktoré z nej čerpajú. Makaibari je vďaka významnej pomoci spoločnosti Hampstead Tea London, prvou svetovou oblasťou s certifikátom biodynamického poľnohospodárstva na svete.
 • Biodynamický pôvod produktov zaštíťuje certifikácia biodynamického poľnohospodárstva Demeter. Certifikácia Demeter garantuje najvyššiu možnú úroveň biodynamického poľnohospodárstva. Prevyšuje štandardnú BIO certifikáciu a zaručuje napríklad aj to, že pri pestovaní plodín neboli použité žiadne umelo vyrobené látky, iba kompostovaná zemina produkovaná priamo na konkrétnych plantážach. V biodynamickom poľnohospodárstve sa dôsledne dodržujú etické zásady voči ochrane a udržateľnosti životného prostredia.
 • Zároveň kúpou produktu s certifikáciou Demeter máte istotu, že boli zaplatené spravodlivé výkupné ceny surovín – také, ktoré plne reflektujú ich hodnotu a hodnotu ľudskej práce.

Spoločnosť Hampstead Tea London vznikla v roku 1989. Prvé čaje s certifikáciou biodynamického poľnohospodárstva a Fairtrade začala vyrábať v roku 1995. Spoločnosť Hampstead Tea London vracia časť svojich ziskov späť do farmárskych komunít s ktorými veľmi úzko osobne spolupracuje. Peniaze sú investované na podporu rozvoja predovšetkým v oblasti školenia poľnohospodárov, vzdelávania a lekárskej starostlivosti. Ľuďom, ktorí čajové lístky zbierajú a spracúvajú, sa tak dostáva za ich prácu spravodlivá odmena a môžu žiť v dôstojných podmienkach v mieste svojho domova.