Rady a tipy šport a outdoor

Ako vybrať bicykel

Cyklistika sa stala obľúbeným športom, predstavuje možnosť zdravého pohybu a relaxu v prírode v akomkoľvek veku. Bicykel sa tak opäť vrátil na výslnie a je v tejto dobe veľmi populárnym dopravným prostriedkom.


Ako vybrať stan

Napriek tomu, že sa to na prvý pohľad nemusí zdať, jednotlivé modely sa od seba dosť líšia. A to nie len veľkosťou a maximálnou kapacitou nocľažníkov, ale hlavne kvalitou spracovania, tuhosťou konštrukcie, odolnosťou použitých materiálov a váhou.


Ako vybrať batoh

Chystáte sa vydať na vandrovku, hľadáte vybavenie pre horský trek alebo len zháňate kvalitný batoh pre denné používanie? Vo všetkých prípadoch je potrebné poriadne si premyslieť, aké by mal spĺňať parametre a čo od batoha očakávate. Pevnosť nosnej konštrukcie, dobré odvetrávanie, nepremokavosť a možnosť rozšíriteľnosti, to sú len niektoré z vlastností, ktoré robia batoh batohom.


Ako vybrať in-line korčule

„Inlajny” sú dokonalý spôsob relaxácie a pohybu, či už v rekreačnej alebo športovej podobe. Sú vhodné na celý rad aktivít. Je len na vás, ktorú si vyberiete.


Ako vybrať detský bicykel

Pokiaľ nejde o prekvapenie, je dobré s dieťaťom bicykel vyskúšať a poradiť sa s predavačom, pretože bicykel musí veľkostne vyhovovať nie len kvôli bezpečnosti, ale aj kvôli pocitu z jazdy. Veľkosť zistíte z údajov pri tovare, kde je odporučený vek dieťaťa. Kvôli bezpečnosti skontrolujte 2x do roka stav detského bicykla alebo navštívte servis.


Ako vybrať bežecké palice

Zlý výber bežeckých palíc dokáže spoľahlivo pokaziť malebné poobedie strávené prechádzkou v prírode. Nepodceňujte preto ich nákup – nie je to žiadna veda, ale niekoľko základných pravidiel by ste mali mať na pamäti.


Ako vybrať bežky

Čo môže byť v zime lepšie a zdravšie ako vyraziť na bežkách do zasnežených hôr? Že bežky nemáte? Žiadny problém, poradíme vám, ako si vybrať tie správne.


Ako vybrať lyžiarske okuliare

Okuliare skrátka k lyžovaniu patria. Chránia oči nie len vo vetre a snežení, ale aj proti mechanickým nečistotám a menším nárazom. Pretože „stretnúť” konár, slalomovú tyč, kotvu vleku alebo niečiu rozhodenú palicu nie je nič neobvyklé... Navyše, okuliare tvoria ideálny komplet s helmou a tým aj najlepšiu ochranu proti chladu.


Ako vybrať lyžiarsku prilbu

V posledných rokoch sa z prilby, ako čisto ochrannej pomôcky, vyvinul módny kus výbavy, teda nie len praktický, ale aj nápaditý a pekný. Prilbu však môžeme tiež brať skôr ako šikovnú multifunkčnú pomôcku bez toho, aby nám implikovala nebezpečenstvo a zranenie. Chráni proti chladu, dobre sa v nej prevážajú okuliare, nenavlhne a nepreprší, ochráni proti konárom alebo kotve vleku.


Ako vybrať zjazdové palice

Palica k lyžiarovi patrila a patrí. V teréne, na rovine alebo do svahu to ide aj bez palíc, ale už pri jazdení na upravenej trati je z viacerých lyžiarov len polovica, keď nemá svoju zvyčajnú balančnú pomôcku.