Rady a tipy šport a outdoor

Ako vybrať bicykel

Cyklistika sa stala obľúbeným športom, predstavuje možnosť zdravého pohybu a relaxu v prírode v akomkoľvek veku. Bicykel sa tak opäť vrátil na výslnie a je v tejto dobe veľmi populárnym dopravným prostriedkom.


Ako vybrať elektrobicykel

Chcete opäť začať športovať alebo si uľahčiť cyklistický koníček? Elektrobicykle vám pomôžu pri dlhých výletoch či náročnom stúpaní. Vďaka elektrickému motoru sa nenadriete toľko ako na obyčajnom bicykli. Podľa čoho vybrať ten najlepší elektrobicykel práve pre vás?


Ako vybrať veľkosť bicykla

Pri výbere bicykla patrí k najdôležitejším parametrom správna veľkosť rámu a samotný priemer kolies. Vďaka tomu bude jazda na bicykli pohodlná, efektívna aj bezpečná. Vyberáte bicykel pre seba alebo pre vaše deti? Poradíme vám, aké sú možnosti a podľa čoho správnu veľkosť bicykla určiť.


Ako vybrať horský bicykel

Jazdíte na bicykli často v náročnom teréne alebo radi zdolávate kopca či horské vrcholky? V tom prípade sú pre vás ideálne horské bicykle, známe tiež ako MTB bicykle, ktoré sú vďaka mohutnej stavbe rámu a odpruženiu v teréne odolné a zároveň pre jazdu veľmi komfortné. Ako vybrať horský bicykel, akú zvoliť veľkosť aj typ rámu a ďalšie dôležité informácie sa dozviete v našom článku.


Ako vybrať trampolínu

Zaobstaraním trampolíny urobíte radosť nielen deťom, ale aj svojmu telu. Skákanie na trampolíne uvoľňuje stres a posilňuje svaly! Trampolíny pre deti musia byť predovšetkým bezpečné. Vonkajšie trampolíny môžu byť nadzemné, alebo ich môžete zapustiť do zeme. Trampolíny do bytu sú vhodné skôr pre malé deti. Rastie tiež popularita trampolín na jumping, kedy hravou formou efektívne posilňujete svaly celého tela. Poradíme vám, podľa akých kritérií trampolínu vyberať!


Ako vybrať stan

Napriek tomu, že sa to na prvý pohľad nemusí zdať, jednotlivé modely sa od seba dosť líšia. A to nie len veľkosťou a maximálnou kapacitou nocľažníkov, ale hlavne kvalitou spracovania, tuhosťou konštrukcie, odolnosťou použitých materiálov a váhou.


Ako vybrať batoh

Chystáte sa vydať na vandrovku, hľadáte vybavenie pre horský trek alebo len zháňate kvalitný batoh pre denné používanie? Vo všetkých prípadoch je potrebné poriadne si premyslieť, aké by mal spĺňať parametre a čo od batoha očakávate. Pevnosť nosnej konštrukcie, dobré odvetrávanie, nepremokavosť a možnosť rozšíriteľnosti, to sú len niektoré z vlastností, ktoré robia batoh batohom.


Ako vybrať in-line korčule

„Inlajny” sú dokonalý spôsob relaxácie a pohybu, či už v rekreačnej alebo športovej podobe. Sú vhodné na celý rad aktivít. Je len na vás, ktorú si vyberiete.


Ako vybrať detský bicykel

Pokiaľ nejde o prekvapenie, je dobré s dieťaťom bicykel vyskúšať a poradiť sa s predavačom, pretože bicykel musí veľkostne vyhovovať nie len kvôli bezpečnosti, ale aj kvôli pocitu z jazdy. Veľkosť zistíte z údajov pri tovare, kde je odporučený vek dieťaťa. Kvôli bezpečnosti skontrolujte 2x do roka stav detského bicykla alebo navštívte servis.


Ako vybrať prilbu na bicykel

Cyklistická prilba by mala byť základnou bezpečnostnou výbavou každého cyklistu pri aktívnej aj rekreačnej jazde na bicykli. S rastúcou prevádzkou po verejných komunikáciách sa zvyšujú počty nehôd cyklistov, ktoré končia zranením hlavy. Tomu sa môžete vyvarovať tak, že si zaobstaráte kvalitnú cyklistickú prilbu a budete ju správne a hlavne za každých okolností používať. Ako na výber cyklistickej prilby, vám radi prezradíme!


Ako vybrať bežecké palice

Zlý výber bežeckých palíc dokáže spoľahlivo pokaziť malebné poobedie strávené prechádzkou v prírode. Nepodceňujte preto ich nákup – nie je to žiadna veda, ale niekoľko základných pravidiel by ste mali mať na pamäti.


Ako vybrať bežky

Čo môže byť v zime lepšie a zdravšie ako vyraziť na bežkách do zasnežených hôr? Že bežky nemáte? Žiadny problém, poradíme vám, ako si vybrať tie správne.


Ako vybrať lyžiarske okuliare

Okuliare skrátka k lyžovaniu patria. Chránia oči nie len vo vetre a snežení, ale aj proti mechanickým nečistotám a menším nárazom. Pretože „stretnúť” konár, slalomovú tyč, kotvu vleku alebo niečiu rozhodenú palicu nie je nič neobvyklé... Navyše, okuliare tvoria ideálny komplet s helmou a tým aj najlepšiu ochranu proti chladu.


Ako vybrať lyžiarsku prilbu

V posledných rokoch sa z prilby, ako čisto ochrannej pomôcky, vyvinul módny kus výbavy, teda nie len praktický, ale aj nápaditý a pekný. Prilbu však môžeme tiež brať skôr ako šikovnú multifunkčnú pomôcku bez toho, aby nám implikovala nebezpečenstvo a zranenie. Chráni proti chladu, dobre sa v nej prevážajú okuliare, nenavlhne a nepreprší, ochráni proti konárom alebo kotve vleku.


Ako vybrať zjazdové palice

Palica k lyžiarovi patrila a patrí. V teréne, na rovine alebo do svahu to ide aj bez palíc, ale už pri jazdení na upravenej trati je z viacerých lyžiarov len polovica, keď nemá svoju zvyčajnú balančnú pomôcku.


Ako vybrať longboard

Longboardy sú na rozdiel od skejtbordov širšie, dlhšie a vďaka tomu aj stabilnejšie. Preto si medzi ostatnými druhmi dosiek rýchlo našli svoje stabilné miesto a hojne sa využívajú k jazde po meste, v parku aj ako praktické a zábavné približovadlo. Vďaka väčším kolieskam majú vynikajúcu priľnavosť na asfalte aj v teréne. Longboardy môžu mať rôzne tvary dosiek, každá z nich sa hodí pre iný štýl jazdy a má svoje špecifiká. Pomôžeme vám sa v ponuke longboardov zorientovať tak, aby ste pre seba vybrali ten najlepší.