Poradňa domáce spotrebiče

Je možné digestor pripojiť aj na recirkuláciu?

Digestory sú primárne vyrábané pre montáž s odsávaním do komína, dnes snáď všetky digestory majú možnosť pripojenia na recirkuláciu (čistý vzduch sa vracia späť do kuchyne) cez uhlíkový filter, kedy je nutné si dokúpiť daný typ uhlíkového filtra. Filtre máme v záložke k dokúpeniu pri danom type odsávača pár. Všetky uhlíkové filtre je možné tiež zakúpiť cez servis výrobcu. Trvanlivosť uhlíkového filtra je cca 6 mesiacov, záleží samozrejme tiež na tom, ako často sa varí, čo sa varí atď. Indikátorom pre výmenu je potom náš nos.

To, či je možné digestor použiť aj ako recirkulačný, máme vždy uvedené v parametri „recirkulácia” ÁNO/NIE. Pokiaľ sa bude digestor montovať na odsávanie do komína, potom je dobré mať „spätnú klapku”, ktorá zabraňuje vráteniu pár do miestnosti. Tiež máme v parametroch „spätná klapka” ÁNO/NIE (myslí sa tým, či je priamo súčasťou balenia, pokiaľ nie je, dá sa dokúpiť cez servis výrobcu).

Aký je rozdiel medzi uhlíkovým filtrom a tukovým filtrom?

Uhlíkový filter odstraňuje pachy.

Tukový filter odfiltruje tuk a výpary z varenia. Je buď klasický látkový (mení sa), alebo kovový (umýva sa v jarovej vode alebo niektorí výrobcovia odporúčajú aj umývačky riadu). Kovový tukový filter sa odporúča vrátiť späť do digestora len úplne suchý.

Môžem sušičku postaviť na práčku?

Pokiaľ chcete dať práčku so sušičkou do vežovej zostavy, je nutné, aby práčka mala rovnaké rozmery ako sušička a musí byť rovnakej značky. Aby spotrebiče na sebe držali, tak je potrebné dokúpiť medzikus, ktorý priamo pasuje na dané modely práčok a sušičiek. Niektorí výrobcovia prikladajú medzikus ako štandardné príslušenstvo k sušičke, nie je teda nutné si medzikus dokúpiť. Vždy sa stavia sušička na práčku.

Na akom princípe pracuje pyrolytické samočistenie u rúr?

Pri spustení čistenia sa zvyšky smaženia alebo pečenia pri teplote okolo 500°C spáli na popol, ktorý potom stačí len otrieť vlhkou handrou. Vznikajúce zápachy sú eliminované katalyzátorom. Pre vyššiu bezpečnosť sú dvere rúry v priebehu pyrolýzy zavreté a nie je ich možné otvoriť v priebehu čistenia – po vychladnutí na bezpečnú teplotu je možné dvere bez problémov otvoriť. Toto je najpohodlnejší spôsob ako rúru vyčistiť. Pri spustení pyrolýzy je nutné vybrať teleskopické koľajnice z rúry, pokiaľ ich máte v rúre namontované.

Ako vysoko nad varnou doskou je možné umiestniť digestor?

V návode výrobcovia uvádzajú odporúčanú vzdialenosť digestora nad varnou doskou. Pokiaľ výrobca skutočnosť v návode neuvádza, potom sa odporúča 65 cm nad elektrickou varnou doskou a 75 cm nad plynovou varnou doskou.

Sú hadice súčasťou práčky? Ako sú dlhé?

Súčasťou práčky sú vždy prívodné a odpadné hadice. Ich dĺžka je 1,3 – 1,5 m. Prívodná hadica je väčšinou zmotaná v bubne práčky, odpadná hadica je pri práčke prirobená napevno.

Kam môžem nainštalovať varnú dosku v kuchyni?

Varné dosky samostatné, ktoré majú vlastné ovládanie môžete umiestniť kdekoľvek v kuchyni, nie je tu podmienka, že musí byť nad pečúcou rúrou. Varné dosky určené pre kombináciu sa musia s danou pečúcou rúrou umiestniť priamo nad rúru, ktorá má na svojom ovládacom panely ovládacie prvky aj pre varnú dosku.

Môžem sporák pripojiť aj na propán bután?

Sporáky sú koncipované na zemný plyn, pokiaľ sporák pretryskujete, potom je možné napojiť ho aj na PB. Trysky môžu byť súčasťou balenia, pokiaľ nie, potom si ich zákazník môže zakúpiť cez servis daného výrobcu.

Na aké napätie môžem pripojiť varnú dosku?

Záleží na maximálnom príkone varnej dosky. 2-platňové varné dosky sa pripájajú na 230 V, 4-platňové sa pripájajú na 400 (380) V, na 3 fázy – je to z dôvodu plného využitia dosky.

Aké druhy pečúcich programov má pekáreň?

Každá pekáreň má cca 8 programov na rôzne druhy chleba (žitný, bezlepkový, celozrnný, biely atď.) a potom špeciálne programy (napr. lekvár, cestoviny, bagety, len pečenie, len cesto atď.) – vždy podľa druhu modelu pekárne.

Aké príslušenstvo má podlahový vysávač vo výbave?

Každý vysávač má vo výbave štandardný prepínateľný vysávací nástavec + môže mať nástavec na parkety či turbokefu na vysávanie kobercov. Ďalej môže mať vo výbave malé príslušenstvo – prachovú kefu, štrbinový nástavec na čalúnenie. Do výbavy ďalej patria tiež filtre, prípadne vrecká. Vždy záleží od druhu modelu, ceny vysávača atď.

Aké príslušenstvo má vo výbave kuchynský robot, čo vie?

Kuchynský robot môže mať vo výbave základné až „profi” vybavenie – záleží samozrejme od modelu robota, jeho ceny a pod. Funkcie robota sú strúhanie, sekanie-krájanie, mixovanie, šľahanie, odšťavovanie. Ďalej môže mať vo výbave lis na citrusy a mlynček na mäso. Robot môže byť s displejmi, aj bez displeja.

Aké príslušenstvo majú vo výbave dámske strojčeky a aké je ich použitie?

Dámske strojčeky môžete použiť buď na epilovanie alebo depilovanie, niektoré modely zvládnu oboje. Strojček môže mať vo výbave aj ďalšie nadstavce, ako je napr. nadstavec na triesla a podpazušie, niektoré majú aj masážny systém, ktorý stimuluje pokožku pred epiláciou, či osvetlenie, ktoré pomáha odhaliť dokonca aj tie najmenšie chĺpky. Holiace strojčeky môžete nabíjať buď cez sieť, na aku či oboje. Čo sa týka vybavenosti a funkcií, vždy záleží na druhu modelu, cene strojčeka a pod.

Jakou umí kávu espresso?>Akú kávu robí espresso?

Espressa máme automatické, pákové a espressa na kapsule. S každým espressom môžete urobiť rôznu kávu. Napr. espressa na kapsule majú svoje príslušenstvo - kávové kapsule s rôznou chuťou, ako je napr. klasické Espresso, Espresso Intenso, Latte, Cappuccino, Moccacino, Choccocino, Caffe Lungo, Aroma, Cortado či Cappuccino Ice alebo Ice Tea Peach. S pákovým espressom vytvoríte lahodnú prekvapkávanú kávu. V prípade, že použijete parnú trysku a horúce mlieko, máte hneď vytvorené cappuccino.

Aký je rozdiel medzi pákovým a automatickým espressom?

Automatické espressa zvládnu pripraviť kávu stlačením jedného tlačidla. Pri pákovom espresse musíte najskôr nasadiť „páku“, do ktorej nasypete kávu a po tom zapnete.

Je možné použiť mixér pre horúce nápoje, polievky?

V prípade, ak má mixér kovovú nohu, je možné ho použiť na mixovanie horúcich polievok, s plastovou nohou sa neodporúča.

Aký rozdiel je medzi konštantnou parou a parným rázom?

Konštantná para je to isté ako automatická para - to znamená, že pokiaľ si nastavíte na žehličke naparovanie, žehlička bude vypúšťať paru automaticky po určitých intervaloch (napr. 50g/min. – 50 gramov za minútu). Parný ráz je de facto funkcia (tlačidlo) naviac, kde si môžete podľa potreby paru zvýšiť. Pokiaľ budete mať napr. viac skrčenú utierku, jednoducho stlačíte tlačidlo parný ráz a žehlička vydá väčšiu paru pre ľahšie žehlenie.

Aký je rozdiel medzi Roombou a Scoombou?

Vysávače Roomba vysávajú, vysávač Scoompa len vytiera.