Rady a tipy domáce spotrebiče

Ako vybrať práčku

Pokiaľ kupujete novú práčku, okrem obstarávacej ceny zvážte aj ostatné aspekty, ako sú otáčky, spotreba vody a elektrická energia alebo napríklad hlučnosť. Pokúsime sa vám výber pračky uľahčiť.


Ako vybrať rúru

Chystáte sa do kuchyne zaobstarať novú vstavanú rúru a neviete, ako sa v ponuke na trhu zorientovať? Premýšľate, či dať prednosť elektrickej rúre alebo skôr plynovej rúre? Zaujíma vás, aké výhody poskytuje teplovzdušná rúra alebo aké vymoženosti môže vstavaná rúra mať?


Ako vybrať mikrovlnnú rúru

Mikrovlnná rúra sa v našich domácnostiach zabývala skoro nenahraditeľne. Vie značne urýchliť prípravu jedla, rozmraziť ho alebo kedykoľvek prihriať, pri multifunkčných typoch je možné piecť, opekať aj variť. Začneme ale od začiatku.


Ako vybrať chladničku

Chladnička je obvykle prvým spotrebičom, ktorý si do domácnosti zaobstaráte. Ide o pomerne vysokú a dlhodobú investíciu , preto je potrebné mať pri výbere dostatok informácií, aby chladnička slúžila k maximálnej spokojnosti. Všetko okolo Vás prechádza dynamickými zmenami, u domácich spotrebičov to platí dvojnásobne, nech už ide o módne trendy alebo technické parametre. Nie je preto zlé si pripomenúť najdôležitejšie kritériá, ktoré by ste mali mať pri výbere novej chladničky na pozornosti.


Ako vybrať sporák

Sporák je srdcom celej kuchyne. Môže byť buď voľne stojaci plynový, elektrický alebo kombinovaný či riešený ako zabudovanie do kuchynskej linky = zostava varnej dosky a rúry.


Ako vybrať umývačku riadu

Umývačky riadu patria v dnešnej dobe medzi štandard v moderných kuchyniach, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Pre väčšinu ľudí patrí umývanie riadu k najmenej obľúbeným činnostiam, ďalej tu potom máme aj čisto racionálne dôvody ako úspora času, úspora peňazí alebo skrytie už použitého riadu.


Ako vybrať mrazničku

Pred nákupom mrazničky je vždy nutné určiť si priority, ktoré od nej očakávate. Základnými kritériami pre výber mrazničky sú spotreba energie, rozmery, objem, kvalita a, v neposlednej rade, cena.


Ako vybrať sušičku

Sušičky v domácnostiach zaujímajú stále väčší podiel. Prínos sušičky oceníme potom, čo z domácnosti zmiznú po vešané mokré a ne vyžehlené prádlo. Kondenzačnú či odvetrávaciu sušičku je možné umiestniť na práčku a ušetriť miesto. Sušička so 6. zmyslom usuší prádlo v čo najkratšom čase s najnižšou spotrebou energie.