Tierra Verde Lufa oválna malá priamo od Tierra Verde

Tierra Verde Lufa oválna malá priamo od Tierra Verde

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Na telo aj do domácnosti. Táto egyptská lufa s jemnými vláknami má naozaj široké využitie. Tradične sa používa pri starostlivosti o pokožku – skvele masíruje a prekrvuje, odstraňuje odumreté bunky a uvoľňuje upchaté póry. Môžete ňou ale nahradiť aj plastové hubky na riad. S praktickým uškom na zaves Celý popis
2 €
Vrátane DPH

Skladom u partnera 5+ kusov

26.10.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 100055643251

Popis

Naše lufy vznikajú z plodov rastliny Lufa cylindrica, nazývanej tiež lufa valcovitá či egyptská. Údajne už Kleopatra vedela, že sa z tejto tekvice okrem chutného šalátu dá ľahko vyrobiť aj prvotriedna kozmetická pomôcka.

Zrelé plody podobné uhorke stačí zbaviť šupky, ponoriť do vody a počkať, kým sa vyplavia semená a mäkká dužina. Ostanú len pevné vlákna, ktoré sa po usušení a vyčistení menia na prírodné hubky, špongie a ďalších užitočných pomocníkov.

Suchá lufa je pevná a drsná, po namočení do teplej vody však rýchlo zmäkne a zväčší svoj objem. Vďaka tejto premene je výborná na masáž natiahnutých svalov, ako prevencia vzniku celulitídy, aj pre jemnú starostlivosť o pleť tváre. Prekrvuje kožu, vyhladzuje ju a zjemňuje. Nahrádza plastové masážne hubky a špongie.

špongia na telo
pre masáže (peeling, saunovanie)
hubka na riad a čistenie (umývadla, vane), odporúčame kombinovať s Gélom na riad s BIO citrónovou silicoua Citrónovým gélom na vodný kameň.

po každom použití lufu dôkladne prepláchnite čistou horúcou vodou
potom ju nechajte preschnúť
skladujte v suchu (pozor na vysokú vlhkosť vzduchu hlavne v kúpeľniach, hrozí hniloba)
lufu pravidelne čistite horúcou vodou, zabránite tak množeniu nežiaducich mikroorganizmov
pri správnej starostlivosti vám bude slúžiť niekoľko mesiacov
vlákna lufy sa používaním postupne rozpadávajú, zvyšok je ľahko kompostovateľný