Vance J.D.: Hillbilly Elegy
12,81 €

Podmanivá sonda do problémov bielej robotníckej triedy v Amerike z pera bývalého vojaka a absolventa jednej z najlepších právnických fakúlt na svete, ktorý vyrástol v živoriacom mestečku v Hrdzavom páse.

Duhigg Charles: Rozumnejšie, rýchlejšie, lepšie
6 € 5,16 €

Skupina dátových analytikov z Googlu sa štyri roky venovala výskumu, ako fungujú najúspešnejšie tímy, a zistila, že vnútorná dynamika skupiny je omnoho dôležitejšia než jej zloženie.

Schmidt & Jonathan Rosenberg Eric: Ako funguje Google
14,53 €

Predseda predstavenstva a bývalý výkonný riaditeľ Googlu Eric Schmidt, rovnako ako bývalý senior viceprezident Jonathan Rosenberg prišli do Googlu pred viac ako desiatimi rokmi ako skúsení manažéri. Už vtedy bola firma známa tým, že všetko robí inak.

Zbojek Ján: Šlabikár predaja
10 € 8,60 €

Autor vám ponúka jednoduchú a praktickú učebnicu predaja. Vychádza z vyše 20 ročnej praxe z hoteliérstva, cestovného ruchu, vzdelávania a finančného poradenstva. Dozviete sa, čo tvorí podstatu predaja.

Kubicek, Steve Cockram Jeremie: Päť rýchlostí
12,90 € 11,09 €

Ľudia na celom svete zápasia s hľadaním rovnováhy medzi pracovným a osobným životom. Byť vysoko produktívny a zvládať súčasne dynamiku medziľudských vzťahov je v dnešných časoch nesmierne náročné.

Strýček a kolektív Vladimír: Bankrot - Chcete prežiť?
9 € 7,74 €

V knihe sa autor pokúša na základe bohatej praxe vysvetliť z vybraných hľadísk bankrotovanie ako fenomén v kontexte ničivej krízy. Navrhuje niekoľko vylepšení právneho poriadku kritikou nedostatočných či chýbajúcich pravidiel.

Warner Bill: Samoštudijný kurz politického islamu
5,90 € 5,07 €

V médiách sa objavuje množstvo názorov na doktrínu islamu, ale len minimum faktov. Nikto totiž neštuduje dva základné zdroje znalostí o skutočnej povahe islamu – Mohameda a Alaha.

Hosp Julian: Kryptomeny
13,90 € 11,95 €

Ak si chceš prečítať len jednu knihu o tomto novom globálnom fenoméne, by mala byť práve táto!

Mulík Peter: Pittsburská dohoda
12,90 € 11,09 €

Publikácia je určená pre slovenskú verejnosť ako základná informácia o najdôležitejšom dokumente slovenských dejín a česko-slovenských vzťahov 20. storočia. Vydaním tejto knihy si pripomíname 100. výročie podpísania Česko-slovenskej dohody (31.

Pástor Zoltán: Slováci a Maďari
10,90 € 9,37 €

Predkladaná monografia je syntetickým pohľadom na viac ako tisícročie vzájomnej koexistencie a konfrontácií, s dôrazom na retrospektívu bilaterárnych politických vzťahov za ostatné dvadsaťročie.

Schweizer Peter: Reaganova válka
16,92 € 14,55 €

Ronald Reagan byl vnímán v nejlepším případě jako milý hlupáček, geniální herec, který prostě přežvýká jakákoli hesla, jež před něj položí jeho páni, kteří ho vodí jako loutku.

Hanuška David: Alternativa pro Německo?
12,46 € 10,72 €

Hlavní ambicí této knihy je podat ucelený a bohatě zdrojově doložený přehled, v jehož rámci se lze seznámit s historií Alternativy pro Německo, s její organizací a jejími hlavními programovými požadavky.

Kóňa Andrej: Brand destinácie - tvorba značky miesta
7,90 € 6,79 €

Téma reputácie Slovenska rezonuje v našej krajine od 90tych rokov, dočkala sa od roku 1993 mnohých prístupov, z ktorých verejnosť ako posledný eviduje projekt Good Idea Slovakia z dielne Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Browne Anthony: Zbohom zdravý rozum
7 € 6,02 €

Tiež sa vám zdá, že tí politici a novinári v posledných rokoch akosi tárajú? Čo je za tým? Prečo hovoria tak ako hovoria? Počuli ste už o sile tzv. politickej korektnosti, ktorá ovládla politiku, média, univerzity i celý verejný život?

Chomsky Noam: Mocenské systémy
6,61 € 5,68 €

Rozhovory vedie: David Barsamian

Rozhovory o globálnych demokratických povstaniach a o nových výzvach americkému impériu

V knihe rozhovorov, uskutočnených v rokoch 2010 – 2012, sa Noam Chomsky zaoberá aktuálnymi a naliehavými otázkami súčasnost

Zbojek Ján: Šlabikár podnikania
10 € 8,60 €

Je to nový pohľad na podnikanie, ktorý vychádza zo základných princípov neokybernetiky. Dozviete sa, v čom spočíva podstata podnikania a ako k nemu pristupovať.

Warner Bill: Šaría pre nemoslimov
5,90 € 5,07 €

Islam je politický systém s vlastnou zbierkou zákonov, ktorá sa volá šaría. Šaría je založená na úplne iných princípoch ako náš právny systém. Mnohé z jej nariadení sa pritom týkajú aj nemoslimov. Čo znamená právo šaría pre našich občanov?

Woodová Ellen Meiksins: Impérium kapitálu
9,90 € 8,51 €

Renomovaná autorka vo svojej knihe nahliada pod povrch systému, vysvetľuje jeho štruktúru, mechanizmy a rozoberá princípy fungovania kapitalizmu i z neho zrodeného nového imperializmu – imperializmu kapitálu.

Kolektív autorov: Daňový sprievodca 2020 s komentárom
8 € 6,88 €

Publikácia obsahuje:

Daňové zákony: • Zákon o dani z príjmov • Zákon o DPH • Zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice • Zákon o miestnych daniach a miestnom poplatku + daň z nehnuteľností • Zákon o dani z motorových vozidiel •

Stiglitz Joseph: Euro
18,75 € 16,12 €

Několik let po finanční krizi se ukazuje, že jednotná evropská měna byla chybný projekt: nebral v úvahu různorodost evropských států a především v sobě neměl (a nemá) zabudovány mechanismy, které by Evropu ochránily před hospodářskými krizemi, jako b

Marko Daniel: Veľká príručka na oslobodenie
8,80 € 7,57 €

V tejto knihe čitateľ nájde mnoho nikde inde neuverejnených postupov, ako sa zbaviť dlhov a závislosti na zarábaní peňazí, vízie o peniazoch a spravodlivejšej spoločnosti budúcnosti, nápady a postupy na vytvorenie stabilných zdrojov príjmov, ako aj a

LATSO: Rozprávka o ekonomike aneb Príbeh planéty EM
6,99 € 6 €

„Kniha pre každého, kto chce vedieť ekonomicky narátať do päť.“ SLOVO AUTORA: Možno to vyznie príliš odvážne, ale naozaj som túto knihu napísal s ambíciou aspoň troška rozšíriť makroekonomické povedomie.

Klenko Marián: Politika bez moci
8,90 € 7,65 €

Kniha sa zaoberá asi najzákladnejším problémom súčasnej doby – otázkou obmedzených možností politickej moci čeliť negatívnym vplyvom ekonomickej globalizácie a procesom, ktoré sú s ňou spojené a čoraz viac pretvárajú nielen ekonomickú, ale i politick

Porvazník Ján: Celostní management
22,21 € 19,10 €

Pilíře kompetence v řízení

Celostně zpracované množství poznatků o managemente:

  • kořeny, vznik, vývoj a předmět managementu
  • systémové poznávání a využívání objektů
  • objekty řízení – průběh pracovních procesů v organizacích
  • funkce, princi
Terek Milan: Dotazníkové prieskumy a analýzy získaných dát
16,90 € 14,53 €

Publikácia sprevádza čitateľa od zásad tvorby dotazníkov, cez možnosti využívania metód opisnej štatistiky, induktívne štatistické metódy a možnosti tvorby induktívnych úsudkov až po analýzu dát z vyčerpávajúceho skúmania.

Čche So-il: Jak obchodovat s Korejci
11,70 € 10,06 €

Publikace se zabývá kulturní charakteristikou Koreje, korejského národa a podnikatelským prostředím v této zemi. Pomocí ní budeme moci lépe pochopit rozdíly mezi kulturou Západu a korejskou kulturou.

Kočner Marián: daňové účtovníctvo 2014
15 € 12,90 €

Obsahová a metodická stránka učebnice vytvára požadovaný priestor pre získanie základných vedomostí, ktoré si študenti budú prehlbovať a rozširovať po absolvovaní predmetov " Základy účtovníctva " a „Účtovníctvo podnikateľov“ Predkladaná učebnica je

Zbojek Ján: Šlabikár - Multi level marketingu
10 € 8,60 €

Táto kniha je určená pre tých, ktorí začínajú s Multi Level Marketingom, ale aj pre všekých predajcov, manažérov a riadiacich pracovníkov. Autor odhaľuje systémové nazeranie na podnikanie vo všetkých oblastiach.

Kolektív autorov: Ústava SR do vrecka
4 € 3,44 €

Ústava Slovenskej republiky je hierarchicky najvyššie postavený právny predpis v Slovenskej republike. Prijatá bola 1. septembra 1992 poslancami Slovenskej národnej rady. Podpísaná bola 3. septembra 1992 v Rytierskej sieni na Bratislavskom hrade.

Kolektív autorov: Tvorba úspešného zarábajúceho blogu
24,90 € 21,41 €

Stať sa úspešným blogerom môže takmer každý. Prelúskajte sa 400 stranovou knižkou, ktorú pripravilo viac ako 40 blogerov a odborníkov na online marketing. Prináša všetko dôležité, čo potrebuje vedieť bloger začiatočník, no aj pokročilý.