RONA Poháre pre perlivú vodu 430 ml UMANA, 6 ks

RONA Poháre pre perlivú vodu 430 ml UMANA, 6 ks

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Špeciálne sklo RONA pre gastronomické prevádzky so špičkovými technickými vlastnosťami s dôrazom na vysoké zaťaženie. Sortiment bol vyvinutý v spolupráci s významnými odborníkmi – sommeliérmi a hoteliérmi, pričom sklo bolo z hľadiska odolnosti upravené tak, aby obstálo v náročných podmienkach. Celý popis
25,90 €
Vrátane DPH
21,70 €
3,62 €/ks
-16%

Skladom u partnera 5+ kusov

1.2.2022 - 2.2.2022 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu JTF Partnership

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100016940801

Popis

LINEA UMANA – nová kolekcia originálnych tvarov skla od významného talianskeho someliéra a reštauratéra MAURIZIA DANTE FILLIPI v prevedení „handmade by machine“. Pri tejto unikátnej technológií skla vznikajú jemné, brilantné a kvalitné výrobky, ktoré sú vyrobené na stroji, avšak nerozoznateľné od produktov pochádzajúcich z ručného tvarovania skla.

Prvýkrát je rada nápojového skla navrhnutá niekým, kto ich používa z prvej ruky, a preto očakáva dokonalý výkon. Maurizio Filippi - Najlepší taliansky someliér podľa AIS 2016 – využil všetky svoje skúsenosti ako someliér a reštauratér na vytvorenie mäkkých línií kalichov na víno, ktoré sú dôležité pre potenciálnych zákazníkov,, pretože zohľadňujú praktické aspekty degustácie vína. Kolekciu tvorí iba šesť kalichov na víno a dva poháre na vodu a to stačí na to, aby spĺňali potreby všetkých odborníkov v tomto odvetví a rôznych odrôd vín vyrobených na celom svete.

Tvar tejto línie nie je určený len pre degustátorov, ale aj pre tých, ktorí sú roztržití, ich myseľ je príliš zaneprázdnená a nedokáže vdýchnuť víno tak ako profesionál. Vír vôní, ktoré môžu vychádzať z vína podávaného pri správnej teplote v „lone“ skla nasleduje kruhový, sférický pohyb, vedený jemnosťou jeho priestorov. Táto línia bola vytvorená tak, aby bolo možné aj pre nesústredených ľudí pochopiť čo najviac z vína, ktoré pijú.

Vnímanie zmyslových vnemov sa premietlo do elegantnej filozofie: to, čo nájdete  v tejto kolekcií nápojového skla sa skladá z podrobných informácií o myslení dizajnéra a predovšetkým o správnom používaní tejto línie, plnej prirodzenosti a krásy.

Vo svojich základných vlastnostiach sa perlivá voda výrazne nelíši od neperlivej vody. Keď však pijeme perlivú vodu, naše vnímanie je zosilnené vyvíjaním bublín, ktoré prúdia kvapalinou a umožňujú nám prežívať rôzne pocity. V kvapaline sa oxid uhličitý vyvíja tvorbou malých reťazí, ktoré vznikajú v nepostrehnuteľnej drsnosti nádoby a pohybujú sa od dna po povrch. Tento proces zlepšuje vlastnosti kvapaliny. Prirodzene šumivé vody pochádzajú z podzemia v sopečných oblastiach. Tieto vody sa vyznačujú určitou pikantnou kvalitou alebo sapiditou. Ich silná minerálna zložka im navyše dodáva štruktúru. Vo vode nasýtenej oxidom uhličitým (to je voda s pridaným oxidom uhličitým) je pocit pálenia rýchlejší a silnejší a má za cieľ dráždiť chuťové poháriky a stimulovať tráviaci systém. To,  čo vnímame pri používaní tohto „hmatateľného“ skla, môžeme popísať ako jasné ráno v horách. Je zrejmé, že ak vdychujeme hlboko do pohára šumivej vody, naše čuchové vnemy môžu byť nepríjemne bodavé. To je dôvod, prečo tento pocit musí byť skôr rozptýlený ako nasmerovaný na nozdry.

 

č.7287 3160

430 ml

H  113 mm

D  87 mm