Počet nájdených produktov: 234

Pre daný výber neboli nájdené žiadne ponúkané výrobky.

Atticus: Miluj jej voľnosť
11,90 €

10,23 €

Jedného dňa namaľujem dokonalý západ slnka – len musím zohnať správne slová.

Atticus vo svojej zbierke Miluj jej voľnosť zachytáva esenciu veľkých okamihov aj romantiku všednosti s priam dojímavou pokorou.


Lovelace Amanda: V tejto sa princezná zachráni sama
9,90 €

8,51 €

príbeh princeznej, z ktorej sa stala panna, z ktorej sa stala kráľovná

Z anglického originálu The Princess Saves Herself in This One (Andrews McMeel Publishing, New York 2017) preložila Ema Malíšková.


Soviar Juraj: Tiger čaká na úsvit
6,90 €

5,93 €

Namiešaj mi trocha citu každé ráno do kávy keď mám okno keď mám slinu keď je život boľavý Namiešaj mi trocha vášne aj so štipkou korenia pod kožou mám tvoje dlane nekonečné lúčenia . . .


Donne John: Vzduch a anjeli
9,90 €

8,51 €

Zdá sa nám, že renesancia je od nás ďaleko, no poéziu Johna Donna, vrcholného predstaviteľa alžbetínskeho obdobia (žil v časoch W. Shakespeara) , v preklade Jany Kantorovej Bálikovej čítame, akoby bol naším súčasníkom.


Expl0ited Altof Peter: Nie som básnik
6,90 €

5,93 €

„Tuším, že by som sem mal napísať niečo múdre, niečo, čo vám zmení život, alebo vám ho aspoň pomôže inak vnímať, ale to ste na zlej adrese. Nie som Budha, dalajláma ani Majk Spirit. A vôbec, čo by ste chceli od devätnásťročného youtubera…


Feldek Ľubomír: Životopis vo veršoch
29,90 €

25,71 €

Životopis vo veršoch je výber z diela Ľubomíra Feldeka.

Východiskovým žánrom autora bola vždy poézia, preto gro knihy tvorí prierez jeho básnickou tvorbou. Výber poetických textov je však popretkávaný aj prozaickými formami.


Grupač Marián: V tomto storočí sú noví blázni
9,90 €

8,51 €

Marián Grupač (1973) debutoval v roku 1998 zbierkou básní Cudná noc v Paríži, ktorou sa takmer ihneď stal súčasťou slovenského literárneho života. Odvtedy vydal niekoľko ďalších zbierok, ale venuje sa aj prozaickej tvorbe a literárnej vede.


Peteraj Kamil: S tebou a bez teba
9,90 €

8,51 €

Kamil Peteraj je najúspešnejší autor kníh poézie a textov populárnych piesní. Doteraz sa predalo vyše 55-tisíc výtlačkov jeho kníh, čo v oblasti vydávania slovenskej poézie predstavuje absolútny rekord.


Peteraj Kamil: Toto je moja reč, 2.vyd.
14,90 €

12,81 €

Výber autorových básní zo zbierok: Sad zimných vtákov, Čas violy, Kráľovná noci, Lipohrádok, Faust a margaréty, Minútové básne, Sekunda rozkoše, Dom panny, Lyrické korzo…

Ilustroval Martin Augustín.


Soviar Juraj: Nemaľuj ženu na stenu
5,90 €

5,07 €

Po zbierke básní a pesničkových textov (Odkazovač, Slovart 2009) prichádza Juraj Soviar s novou zbierkou poézie. Soviar píše o čase, v ktorom žijeme, a ten je rýchly, bláznivý, často bezohľadný a často sa nám zdá, že je všetko obrátené dolu hlavou.


Tennyson Alfred: Prechod cez piesčiny
9,90 €

8,51 €

Alfred Tennyson tvoril časti svojho diela na rôznych miestach, tak ako mu prichádzali na um jednotlivé okolnosti jeho priateľstva s Arthurom Henrym Hallamom.


Altenberg Peter: Z našich sĺz bude múdrosť; ale z vášho úsmevu?!?
9,99 €

8,59 €

Peter Altenberg (1859 – 1919) patrí životom i tvorbou k najoriginálnejším autorom modernej rakúskej literatúry. Vytvoril svojrázne, umelecky jedinečné dielo s neopakovateľným pohľadom na človeka a jeho život. Altenberg je básnik bežného života.


Andrić Radomír: Až na jednu vec
5,90 €

5,07 €

Básnický rukopis Radomíra Andrića nie náhodou vychádza zo slova, darujúceho a osvecujúceho, ktoré nás vyťahuje a dvíha z neznesiteľného bahna každodennosti.


autor neuvedený: Život a smrť
1,66 €

1,43 €

Historická próza nadväzujúca na autorov román Rasputin acárovná. Dej sa odohráva abdikáciou cára Mikuláša II. avrcholí krvavou masakrou celej cárskej rodiny vpivnici jekaterinburského domu. Vrománe sú fakty, ktoré doteraz neboli publikované.


autor neuvedený: Slovom srdca
6,05 €

5,20 €

Obľúbená darčeková publikácia pre potešenie i inšpiráciu. Obsahuje 365 myšlienok o láske.


autor neuvedený: Strážni anjeli
0,66 €

0,57 €

Námetmi prozaickej knihy sú skutočné príbehy, ktorým však autor jemnou iróniou, kafkovským paradoxom a zmyslom pre duchovné rozmery dodáva osobité poetické čaro. Svojrázne postavičky sa v konfrontácii s mocou a totalitou pohybujú nanajvýš slobodne.


autor neuvedený: Tri poviedky o šťastí a zopár veršov-neveršov
4,99 €

4,29 €

Kniha „Tri poviedky o šťastí a zopár veršov-neveršov“ je zaujímavým prepojením poézie a prózy, ktorého nosným prvkom je zvláštny poetický jazyk. Pozostáva z troch poviedok a tridsiatich dvoch básní s bonusom vo forme balady.


Bajkai Miriam: Čarovnica/ The Wood Shaman
21,45 €

18,45 €

Dvojjazyčná kniha plná drevených srdiečok a veršov, určené nielen slovenskému čitateľovi ,ale aj ako milý pozdrav za hranice našej vlasti.


Baláž Michal: O
6 €

5,16 €

Debutová básnická zbierka filmového a televízneho scenáristu a režiséra Michala Baláža O je súbor básní, ktoré vznikali počas jeho polročného pobytu v Nórsku, kde si formou poézie pod vplyvom rôznych vonkajších a vnútorných vplyvov (polárna noc, neho


Baláž Michal: Orgány a drámy
9,90 €

8,51 €

Orgány a drámy sú druhým literárnym počinom talentovaného Michala Baláža. Kniha je rozdelená na dve časti už na prvý pohľad formálne odlíšené a žánrovo odlišné, no zároveň štylisticky aj žánrovo prepojené a navzájom sa dopĺňajúce.


Banga Dezider: Slnečný vánok
0,66 €

0,57 €

Zbierka veršov rómskeho básnika sa s nesmiernou citlivosťou približuje k existenciálnym otázkam. Rozvíja spontánny lyrizmus, hudobnosť a baladickosť predchádzajúcich zbierok, ale nanovo nastoľuje bytostnú potrebu autentického ľudského zážitku.


Baričák Pavel Hirax: Bytie a stony
5,99 €

5,15 €

Štvrtú zbierku (ne)poézie Hirax rozdelil na dve časti: z jednej strany môžete v časti Bytie čítať autorove vyznania lásky k žene, prírode či svetu napísané v štýle, na aký ste od neho zvyknutí.


Baričák Pavel Hirax: K sebe
7,99 €

6,87 €

Láska i nenávisť, vášeň i chlad, zamilovanie i bolesť, vyznania i mlčania, kríza i rozkvet, vernosť i nevera, stretnutie i rozchod, hľadanie seba cez partnera…

Siedma poetická zbierka od Hiraxa, kde sa ilustrácií opäť zhostila Sofia.


Baričák Pavel Hirax: K svetlu
7,99 €

6,87 €

„Nikdy som nenapísal krajšie básne venované láske, ako tie, ktoré sú uverejnené v tejto zbierke,“ vyslovil sa autor. Knihu ilustrovala Sofia, Hiraxova sestrička, ktorej obrázky len tak žiaria ľúbosťou…


Baričák Pavel Hirax: K svetlu
7,99 €

6,87 €

„Nikdy som nenapísal krajšie básne venované láske, ako tie, ktoré sú uverejnené v tejto zbierke,“ vyslovil sa autor. Knihu opäť ilustrovala Sofia, Hiraxova sestrička, ktorej obrázky len tak žiaria ľúbosťou…


Baričák Pavel Hirax: More srdca
6,99 €

6,01 €

Debutová básnická zbierka More srdca od Hiraxa obsahuje viac ako 90 básní, miniatúr, aforizmov, bájok a zamyslení.


Baričák Pavel Hirax: Povedz iba slovo
6,99 €

6,01 €

Čo zbierka od Hiraxa, to menej (ne)básni a viac iustrácií od Sofie, Hiraxovej „sestričky“, ktorá si opäť našla čas a čarovala s pastelkami. A básne?


Baričák Pavel Hirax: V tichu
5,99 €

5,15 €

Tretia Hiraxova básnická zbierka prináša slová, v ktorých na úkor autorovho citového striptízu ubudlo toho „nepekného“. Láska, jej vyznania, jemná poetika, vzťah muža a ženy, človeka a prírody, duše a celku, bolesti i radosti života.


Barrettová-Browningová Elizabeth: Portugalské sonety
16 €

13,76 €

Jedno z najčítanejších ľúbostných vyznaní v ženskej poézii, preniknuté hlbokým citom – stalo sa svetovou klasikou. Originálna ručná umelecká knihárska práca.


Belková Juliana: Neha na cholvarkoch
9,90 €

8,51 €

Juliana Belková majstrovsky a v skratke veršov zobrazila emotívny príbeh života našich predkov – veselý i smutný, no najmä pravdivý.


Ábelová Miroslava: Večný pocit nedele
11,90 €

10,23 €

Básne Mirky Ábelovej nesie súčasný, bezprostredný jazyk, ktorý žije okolo nás v ústach ľudí a v prípade novej zbierky v ústach matiek.


Beniak Valentín: Igric
5,90 €

5,07 €

Veľkolepá básnická skladba Igric ponúkaná čitateľovi v tomto obnovenom vydaní obsahuje knihu Igric z roku 1944 a ďalšie tri igricovské cykly (Márnica, Popol a prach a Nový spev igrica) z rokov, keď Beniak nemohol publikovať.


Beňo Roman: Vrstvenie
6,90 €

5,93 €

Knižný debut mladého básnika, laureáta viacerých celoslovenských literárnych súťaží je poetickým vrstvením vnemov, metafor, sentencií, vrstvením s premyslenou kompozíciou, rúfusovsky presvedčivým jazykom a jasným, láskavým, lež zavše i krutým posolst


Bero, Daniel Hevier Rastislav: Podoby a predstavy
15 €

12,90 €

Umelecký fotograf Rastislav Bero sa vo svojej štvrtej knihe so zvedavosťou malého dieťaťa ponoril do nekonečných podôb dreva, ktoré podnecujú fantáziu a vyvolávajú predstavy bájnych i reálnych bytostí a situácií.


Bindzár Juraj: Karjina nespavosti
0,66 €

0,57 €

Básnická prvotina uznávaného režiséra, divadelníka, pesničkára a fotografa je intelektuálnym záznamom civilizmu všedného dňa.


Bodnárová Jana: Koníky v cvale
3,30 €

2,84 €

Knižka veršíkov pre deti, ktoré sa viažu k obľúbenému zvieratku – ku koníkovi. Deti v nej nájdu básne o morskom, zimnom, lúčnom, cirkusovom alebo zamilovanom koníkovi.


Bodnárová Jana: Uprostred noci sa chcem ísť prejsť
4,40 €

3,78 €

Kniha prozaičky a poetky Jany Bodnárovej Uprostred noci sa chcem ísť prejsť dopĺňa súčasnú poéziu o novú senzibilitu, ktorá spája vnútorné reakcie autorky na spoločenské pohyby s hlboko intímnym cítením osobného života po tragickej osobnej skús


Božić Mirko S.: Fľaky na jej rukách
4,90 €

4,21 €

Zbierka reflexívnej lyriky, často aj pochmúrnej, beznádejnej, o moderných medziľudských vzťahoch a vnímaní sveta očami mladej generácie vytrhnutej z tradičných hodnôt, nastavuje poetické zrkadlo spoločnosti.


Boleková Martina: Lom
4,40 €

3,78 €

V roku 2017 v súťaži Básne (Literárny klub, Spoločnosť Aleco solution, Modrý Peter, Kertész Bagala…) získala Martina Boleková tretie miesto, rok predtým sa umiestnila na prvom. Píše prózu, no predovšetkým poéziu.


Búran Miroslav: V hluchom svete
5,50 €

4,73 €

Miroslav Búran (1978) vydal básnické zbierky:

Podoby (2010), Štyri ruky života (2010), Sólo pre 9 hlasov (9 autorov, 2011), Potreba milovať (2014)

novely: Návrat do prítomnosti (2015), Poblúdenie (2016)


Burton Tim: O Slávkovom neslávnom konci a ďalšie burtonovky
15,90 €

13,67 €

Ak máte radi burtonovské filmové fantazmagórie, táto zbierka básní s autorovými ilustráciami vám zaručene urobí radosť. Kniha sa stala bestsellerom takmer vo všetkých krajinách, kde vyšla.


Chalupka Samo: Spevy  (slov. spis.)
6,61 €

5,68 €

Básne významného predstaviteľa slovenského romantizmu, ktoré sa v najlepšom zmysle slova stali národnými. Mor ho, Turčín Poničan, Branko kto by ich nepoznal.


Chorvátová Jana: Dávkovanie nehy
9 €

7,74 €

Poetka Jana Chorvátová (autorka zbierok Príťažlivosť zemská – príťažlivosť ženská, 1999, Pečatenie chvíle, 2001, Slováci poslovia slova, 2007) prichádza pri príležitosti životného jubilea v novej básnickej zbierke s veršami, ktoré zaujmú citovosťou,


Chuda Michal: Som s tebou v slove
8,40 €

7,22 €

Zbierka básní popredného autora obsahuje prierez jeho tvorbou z obdobia od vydania poslednej knižne publikovanej zbierky (Jablko v dlani, 1998).


Chudík, Jaroslav Seifert Ladislav: Tichý dvojhlas
12 €

10,32 €

Herec v netradičnej úlohe spoluautora knihy – korešpondencia Ladislava Chudíka s básnikom Jaroslavom Seifertom, nositeľom Nobelovej ceny za literatúru 1984. Kniha odhaľuje ľudský rozmer oboch velikánov verša a slova.


Chudík Martin: Precitnúť
6,90 €

5,93 €

Básnická zbierka je z hľadiska kompozície rozdelená do dvoch tematicko-motivických celkov. Prvá časť, Bosou nohou, pozostáva z reflexívnej a existenciálnej lyriky.