Intel Optane Memory, M.2 - 16GB

Intel Optane Memory, M.2 - 16GB


Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partnerNovinka

Pamäťový modul, technológia Intel Optane, kapacita 16 GB, štandard M.2 80 mm (M.2 2280-S3-B-M), rýchlosť čítania: až 900 MB/s, rýchlosť zápisu: až 145 MB/s. Rozhranie: PCIe NVMe 3.0 x2. Celý popis

34.34
34,34 € Vrátane RP a DPH
Už sa nepredáva

Kód: 100004709246

Popis

Popis produktu

Za bleskurýchlym počítačom: Intel Optane Memory (M.2)

Technológia Intel Optane zvyšuje rýchlosť počítačového systému bez nutnosti toho, aby bolo nutné mať v počítači výhradne veľmi rýchle SSD jednotky. V záujme rýchlosti systému tak nemusíte nahradiť jeho klasickú a veľmi lacnú pamäťovú kapacitu (pevné disky s veľkou dátovou kapacitou) za svižný, ale kapacitne nedostačujúci SSD disk. Vďaka tomu, že systém Intel Optane využíva úzku spoluprácu s procesormi siedmej generácie rovnakej značky, si môžu používatelia na takých PC vychutnať bleskurýchle spúšťanie aplikácií či bezproblémové hranie. Veľké dátové úložiská (typicky klasické pevné disky) v kombinácii s pamäťovými modulmi Intel Optane tak tvoria základ moderného a naozaj veľmi rýchleho počítača.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Do hardvérových hlbín

Moduly Intel Optane sú postavené s využitím rovnomennej technológie a pamäťových subsystémov 3D Xpoint. Na to všetko je naviazaný pokročilý pamäťový radič značky Intel a ďalší hardvér spolu so softvérovou výbavou, ktorá je mimochodom schopná zabezpečiť aj proces automatického učenia vašich počítačových návykov. Dá sa tak povedať, že čím viac vás Intel Optane bude „poznať“, tým rýchlejší váš počítač bude (programy sa budú spúšťať rýchlejšie, často využívané súbory sa budú otvárať rýchlejšie). Tento konkrétny pamäťový modul v štandarde M.2 ponúka kapacitu 16 GB a využíva rozhranie PCIe NVMe 3.0 x2. Odolnosť modulov je 100 GB zápisov dát za jeden deň (celkový zápis až 182,5 TB). Technológia podporuje operačný systém Windows 10 (64-bitová verzia) a siedmu alebo novšiu generáciu čipov Intel Core i3, i5, i7.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Inteligentná systémová akcelerácia

Technológia Intel Optane patrí medzi takzvane inteligentné a adaptabilné systémové akcelerátory, ktoré sa prispôsobujú vašim požiadavkám kladeným na osobné počítače. Inteligentný softvér sa automaticky učí vaše návyky a podľa toho zrýchľuje často využívané úlohy a vylepšuje tak zážitok z práce či hrania na PC.

Prelomová odozva

Technológia optimalizuje odozvu počítačového systému od samotného spustenia počítača po spustenie a chod aplikácií. Počítače so siedmou generáciou čipov Intel tak môžu využívať všetky výhody, ktoré Optane ponúka.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nekompromisná kapacita

Ukladajte svoje súbory na „lenivých“ pevných diskoch. Vďaka technológii Intel Optane sa k všetkým svojim súborom dostanete v okamihu. K slovu sa totiž dostanú optimalizácia a automatické učenie a poznávanie vašich návykov. Vďaka čomu Optane výrazne zrýchli vašu prácu na počítači.

Kľúčové vlastnosti

Veľmi rýchly pamäťový modul využívajúci technológiu Intel Optane s inteligentnou systémovou akceleráciou, ktorý ponúka kapacitu 16 GB. Jednotka je dodávaná v štandarde M.2 2280-S3-BM a využíva rozhranie PCIe NVMe 3.0 x2. Odolnosť modulu je 100 GB zápisov dát za jeden deň. Technológia podporuje operačný systém Windows 10 (64-bitová verzia) a siedmu alebo novšiu generáciu čipov Intel Core i3, i5, i7.


Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Kapacita 16 GB
Rýchlosť čítania [MB/s] 900
Rýchlosť zápisu [MB/s] 145
Formát disku M.2 2280
MTTF (milionu hodín) 1.6
Náhodné čítanie IOPS 190000
Náhodný zápis IOPS 35000
Paměť SSD disku 3D XPoint
Technológia pevného disku SSD
Určené pre Notebook, PC
Životnosť (TBW) 182.5