Topnatur Ovsený nápoj 350 g

Topnatur Ovsený nápoj 350 g


Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner

Ovsený nápoj (Ovos Milk) je rastlinný produkt určený pre použitie ako vysoko biologicky hodnotná alternatíva živočíšneho mlieka, ktoré je pre rad osôb rizikové s ohľadom na obsah mliečneho cukru (laktózy), alergizujúcich bielkovín a mliečneho tuku. Celý popis

2.1
2,10 € Vrátane DPH
Skladom u partnera 5+ kusov

Kód: 100002245964

Popis

Popis produktu

Ovsený nápoj (Ovos Milk) je rastlinný produkt určený pre použitie ako vysoko biologicky hodnotná alternatíva živočíšneho mlieka, ktoré je pre rad osôb rizikové s ohľadom na obsah mliečneho cukru (laktózy), alergizujúcich bielkovín a mliečneho tuku.

Ovsený nápoj neobsahuje cholesterol a živočíšne tuky, naopak vyniká obsahom pre zdravie priaznivých rastlinných tukov (olejov). Jednou zo zásadných výhod Ovos Milk je zvýšený obsah vlákniny (rozpustnej aj nerozpustnej) pre normálnu činnosť zažívacieho traktu. Na rozdiel od ostatných cereálnych produktov (obilnín) ovsený nápoj neobsahuje lepok, je preto vhodný aj pre celiatikov. Je vhodný aj pre vegetariánov a osoby alergické na ktorúkoľvek zložku živočíšnych mliek.

Zloženie:

glukózový sirup, nehydrogenovaný rastlinný tuk, ovsená múka 20% (jemne mletá a spracovaná v pare), estery mastných kyselín (emulgátor), fosforečnan draselný (stabilizátor), fosforečnan vápenatý, soľ, oxid kremičitý (protihrudkujúca látka)

Energetická hodnota na 250 ml nápoja: 525 kJ / 125 kcal

  • bielkoviny: 0,7 g,
  • sacharidy: 16,5 g,
  • laktóza: <0,025 g,
  • tuky: 6,25 g,
  • vláknina – betaglukány: 0,125 g,
  • sodík: 0,044 g,
  • fosfor: 0,133 g,
  • vápnik: 0,130 g.
Ako používať:

Rozmiešajte 25 g (2 vrchovaté polievkové lyžice) v malom množstve teplej vody na kašičku a doplňte do 250 ml. Na prípravu studeného nápoja doporučujeme použiť mixér alebo šejker.

Ovos Milk slúži ako k príprave nápojov, rovnako tak aj k príprave pokrmov, v ktorých úplne nahradí sušené kravské mlieko alebo pšeničnú múku. Používa sa k bežnému pitie, varenie, pečenie, na prípravu kakaa, raňajkami s cereálnymi výrobkami, je výborný ako pochúťka do kávy a čaju. Je možné ho použiť aj na zahusťovanie polievok a omáčok namiesto zemiakového škrobu alebo pšeničnej múky.

Balenie:

350 g (sypký prášok)

Upozornenie:

Nápoj v prášku. Určené pre zvláštnu výživu. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Obsahuje alergén: ovos. Môže obsahovať sóju, jačmeň, pšenicu, mliečne bielkoviny. Neobsahuje cholesterol a živočíšne tuky. Bezlaktózové výrobok. Je vhodný pre osoby s potravinovými alergiami na fenylalanín a laktózu. Uchovávajte pri teplote do 24 ° C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%. Po každom použití dôkladne uzatvorte vnútorný aj vonkajší obal (zamedzíte tým tvrdnutie zmesi).


Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Štítok bez laktózy, vege, vegán
Zdravá výživa Nealkoholické nápoje, Ovsené mlieko, Vegetariáni a vegáni