Wolfberry Ryžový olej 500 ml

Značka: Wolfberry Náš kód: 100003634537

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner

Wolfberry Ryžový olej 500 ml

Ryžový olej 500 ml Wolfberry je 100% jednodruhový rastlinný olej s vynikajúcimi výživovými vlastnosťami. Je ľahko stráviteľný, plný vitamínov a omega mastných kyselín, jeho chuť i vôňa sú neutrálne a perfektne sa hodí ako do teplej, tak do studenej kuchyne. Celý popis

4.5

4,50 € vrátane DPH

Náš kód: 100003634537

Popis

Popis produktu

Ryžový olej 500 ml Wolfberry je 100% jednodruhový rastlinný olej s vynikajúcimi výživovými vlastnosťami. Je ľahko stráviteľný, plný vitamínov a omega mastných kyselín, jeho chuť i vôňa sú neutrálne a perfektne sa hodí ako do teplej, tak do studenej kuchyne.

Ryžový olej Wolfberry sa vyrába extrakciou z výživných ryžových klíčkov a otrúb jazmínovej ryže z Thajska. Olej sa po tomto procese podrobený rafinácii a výsledným produktom je voľne tečúca kvapalina bez zakalenia sa zlatou farbou a neutrálne chuťou i vôňou, ktoré po zahriatí prechádza jemne k orieškovým akcentom.

Ryžový olej je veľmi populárny v Číne, Japonsku, Thajsku a Indii, kde ho používajú hlavne pri príprave svojich vyprážaných špecialít. Vďaka veľkému množstvu Oryzanolu má totiž perfektné oxidačná a tepelnú stabilitu, takže jeho dymový bod je od 215 ° C, navyše má nízku priľnavosť k pokrmom. Všetky tieto vlastnosti ho radí k najvhodnejším olejom na slovenskom trhu pre prípravu vyprážaných a fritovaných jedál.

Ryžový olej je bohatý na tokoferol a tokotrienoly, čo sú prirodzene sa vyskytujúce typy vitamínu E, tokotrienoly je navyše veľmi vzácna látka, ktorá sa bežne nevyskytuje, ale práve ryžový olej je na ňu bohatý. 100 g ryžového oleja obsahuje neuveriteľných 38.3 mg vitamínu E, pričom referenčná hodnota príjmu je 12 mg, navyše je v ňom aj 900 mg Gamma oryzanol. Tieto fakty svedčia o tom, že ryžový olej patrí k najvšestrannejším olejom, pretože má vysoký bod prepálenia, vďaka ľahkej viskozite sa minimálne vsakuje do vyprážaných pokrmov a navyše je aj veľmi hodnotný po nutričnej stránke.

Ryžový olej má ľahko orieškovú príchuť a pri vyprážaní dodáva pokrmom požadovanú štruktúru a ideálne farbu. Perfektne sa hodí do pečiva, šalátových zálievok, dipov, marinád a neoceniteľný je aj pri pečení a grilovaní.

Nutričné hodnoty na 100g
Energia:
3850 KJ / 921 kcal; Tuky: 100 g – z toho nasýtené mastné kyseliny 24.3 g, mononenasýtené mastné kyseliny 45.6 g, polynenasýtené mastné kyseliny 30.1 g; Vitamín E: 38.3 mg; Gamma Oryzanol: 900 mg; Bielkoviny: 0 g; Sacharidy: 0g;

zloženie:

Ryžový olej 100% jednodruhový

Balenie:

500 ml

Krajina pôvodu: Thajsko

Upozornenie:

skladovanie:
Skladujte pri teplote od 10 do 20 ° C


Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Štítok Bez lepku, Vege
Zdravá výživa Ryža natural, Vegetariáni a vegáni, Špeciálne oleje