10× viac produktov za najlepšie ceny
10× viac produktov za najlepšie ceny

Isokor LOTOS Standard - Impregnácia odevov a obuvi, textilu a kože - 100ml

Isokor LOTOS Standard - Impregnácia odevov a obuvi, textilu a kože - 100ml

1 hodnotenia
Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Isokor Lotos Standard je účinná impregnácia odevov, kože, textilu, obuvi, ktorá predĺži životnosť materiálov a zaručí sucho za každého počasia.
5,89 €
Tovar od: ISOKOR
5,89 €
Získajte dopravu ZADARMO so
u zásielok od 12,9 €

17.7.2024 na výdajnom mieste
17.7.2024 na vašej adrese

Popis

Charakteristika

Isokor Lotos je impregnácia založená na báze nanometricky upravených častíc a nosnej látky. Impregnačné ošetrenie povrchov, má živostnosť cca 2 až 3 prania. Používa sa, ako impregnácia odevov, na účinné impregnovanie obuvi kože a textilu. Isokor® Lotos prináša okrem zdravého štýlu aj značné ekonomické prínosy – výrazne predlžuje kvalitu a životnosť impregnovaných materiálov.

Príklad používania

 • na kožu, textílie,
 • impregnácia odevov (tričiek, nohavíc, bundy),
 • impregnovanie obuvi,
 • rôzne druhy čalúneného nábytku, obrusov, obliečok,
 • impregnácia stanov, prístreškov,
 • impregnácia sedačiek v automobile.

Ďalšie možnosti využitia

 • nano impregnácia na kožu, textil, umelé a prírodné tkaniny,
 • nano impregnácia na odev a obuv, pracovné a športové odevy,
 • kožené peňaženky, tašky, kabelky (predovšetkým z brúsenej prírodnej kože),
 • impregnácia na rôzne druhy čalúneného nábytku,
 • nano impregnácia na závesy, obrusy, bytový textil, doplnky,
 • nanoimpregnácia na sedacie súpravy, autosedačky,
 • nanoimpregnácia na kožený, textilný interiér v automobiloch,
 • a iné.

Impregnácia odevov, textilu a kože – princíp účinnosti

Pri aplikovaní  nano impregnácie na odev a obuv Isokor Lotos sa na povrch textílií, alebo kože nanesú nanometricky upravené častice (najlepšie ručným postrekovačom alebo použiť impregnačný sprej na obuv). Za pomoci nositeľa nanočastíc sa zaplnia voľné miesta medzi molekulami. Zhruba po uplynutí 24 hodín sa vzniknú pevné väzby s podkladom – a to až na molekulárnej úrovni.

Po uplynutí tohto času je už Isokor Lotos po chemickej stránke neutrálny a zdravotne nezávadný. Povrch je funkčný a použiteľný už 2–3 hodiny po nanesení impregnácie, pre dlhšiu trvácnosť však odporúčame impregnovaný odev či obuv aktívne používať až 24 hodín po impregnácii.

Ako výsledok máme dokonalú a neviditeľnú impregnáciu, táto zamedzuje prieniku vody, uchyteniu nečistôt a ich následného usadenia v štruktúre impregnovaného materiálu. Impregnácia odevov zostáva aj ďalej paropriepustná a impregnovaný povrch oblečenia a obuvi zaručene odvedie z tela pot (paru), ale nedovolí preniknúť vode (kvapaline). Životnosť impregnácie textílií je závislá predovšetkým od použitých pracích (čistiacich) prostriedkov a oteru pri nosení.

 

Ako sa zmení impregnovaný odev, obuv?

Aplikovaním Isokor Lotos sa vizuálne a úžitkové vlastnosti materiálov nezmenia. Avšak nadobudnú ďalšie neobyčajné vlasnosti, aké sa pri ňom inak nevyskytujú. Ako príklad uvedieme, že textil sa stane vode odpudivý (odolný), zostane paropriepustný a na jeho povrchu sa nedržia nečistoty ako blato, oleje, prach. Pri brúsenej koži v prírodnom prevedení sa zachová prirodzený, pôvodný odtieň.

Odporúčanie

Ošetrovaný povrch ju nutné pred použitím impregnačného výrobku očistiť. Na odstránenie nečistôt je ideálny prípravok Isokor Sofa Cleaner (v našej ponuke).

Z akých dôvodov používať impregnáciu?

Nanometrickú impregnáciu odevov, textílií a kože používame ako druh impregnácie tkaných či netkaných materiálov, v súčasnej dobe čoraz častejšie aj umelých tkanín.

1. Pohodlie a komfort v zaimpregnovanom odeve

Zaimpregnovaním textilu resp. tkaniny je pri nanometrickej impregnácii aplikovanie častíc materiálu, ktorý bol upravený pre potreby impregnácie na makromolekulárnej úrovni. A to pre impregnovanie rôznych povrchov, tkaných či netkaných textílií. Akonáhle nanočastice dosadnú na povrch, začnú medzi sebou vytvárať sieť, reagovať a nadväzovať väzby.

Nano impregnácia po chvíli začína naberať makromolekulárny rozmer, na povrchu vytvoria väzby impregnátora Isokor nerovnomernú štruktúru, ktorá svojou osobitosťou dokáže odpudzovať kvapaliny v tekutej forme. Každopádne si treba uvedomiť, že nanoochrana nie je impregnáciou v bežnom ponímaní, nejde o určitý druh „lepidla“, ktoré priedušné časti tkaniny utesní a tak zabráni prieniku kvapaliny.

Impregnácia kože resp. textilu je založená na mriežke, odvíja sa od síl pôsobiacich medzi časticami nano impregnácie. Pomedzi takúto mriežku aj naďalej dokážu prechádzať molekuly vodnej pary a to bez obmedzenia. Preto takéto impregnovanie nanočasticami prináša so sebou zaručené pohodlie pre nositeľa impregnovaného odevu či obuvi.

2. Ekonomické benefity

Impregnovanie obuvi či odevov prináša so sebou aj ekonomické úspory. Viacerí z nás už prišli do styku s kvalitnými odevmi a obuvou. Cena za ne býva často vysoká, ak sa nezvratne poškodia špinou alebo olejom, vzniká nám škoda. Nanoochrana, impregnácia na obuv a odevy nám v takýchto prípadoch vie byť veľmi osožná. Obuv a odevy ošetrené impregnáciou sa zašpinia výrazne menej a tým pádom dochádza k znižovaniu počtu pracích cyklov zaimpregnovaných odevov a obuvi.Z hľadiska životnosti kvalitných tkanín sa uvádza cca 40–50 pracích cyklov, vzhľadom na to si rozmyslíme, či je vhodné prať neošetrenú bundu 2 x do mesiaca, prípadne s nanoimpregnáciou 1 – 2 x do roka. Efekt samočistenia dokáže významným spôsobom zredukovať potrebu prania zaimpregnovaných odevov.

3. Pohodlne a zdravo

Nanoimpregnácia Isokor LOTOS Standard uchováva odevy a obuv dlhodobo suchú, čistú a zdravú a to všetko na mikroskopickej úrovni. Impregnácia totiž textil obaľuje svojimi nanočasticami a to každé textilné vlákno zvlášť. Tým pádom, aj keď sa kvapaliny tlakom dostanú pomedzi jednotlivé zaimpregnované vlákna, tak to spôsobí, že nám iba pomedzi ne odstráni usadený mikroskopický prach a odpudivé sily nanoochrany ju dosť rýchlo vytlačia spomedzi vlákien von.Tým pádom v nanoimpragnovanej obuvi či zaimpregnovanom odeve vzniká prostredie, ktoré je zdravšie a zároveň nepriaznivé pre život rôznych baktérií a roztočov.

Galéria

Isokor LOTOS STANDARD Before
Isokor LOTOS STANDARD After