Buďtea nakupujte s dopravou ZADARMO
0
mesačne

Ochladzovače vzduchu vám prídu vhod nielen do začiatku leta, ale aj po zvyšok roka. V porovnaní s klimatizáciou dokážu ochladzovače vzduchu znížiť teplotu v miestnosti síce len o niekoľko málo stupňov, ale okrem ľahkého ochladenia zvládnu vzduch tiež čistiť a zvlhčovať. Ako fungujú ochladzovače vzduchu a aké sú ich výhody a nevýhody? S výberom vám poradíme.

Zobraziť viac

Ako funguje ochladzovač vzduchu?

Ochladzovače vzduchu sú často zaraďované medzi ventilátory (vetráky) a mobilné klimatizácie. Z oboch týchto zariadení sa ochladzovače vzduchu snažia svojim majiteľom poskytnúť to najlepšie.

Výhody a nevýhody ochladzovačov vzduchu

+ Ochladzovače vzduchu poskytujú viac funkcií než klasické vetráky a v porovnaní s mobilnými klimatizáciami sú navyše cenovo dostupnejšie. - Vzhľadom k nižším nákladom spojeným s nákupom je potrebné počítať v porovnaní s klimatizáciou s ďaleko nižším chladivým výkonom (reálne zníženie teploty pri nadmerných horúčavách možno u ochladzovačov vzduchu očakávať o cca 5 stupňov).
+ Okrem chladiacej funkcie umožňujú ochladzovače vzduchu tiež ionizovať (čistiť) a zvlhčovať. Pokročilejšie modely potom zvládnu vzduch aj ohrievať (napríklad pre využitie v zimnom období).
+ Na rozdiel od mobilnej klimatizácie nie je pri ochladzovačoch vzduchu potrebná hadica pre odvod teplého vzduchu z miestnosti von.
TIP!

Ak váhate medzi obstaraním ochladzovača vzduchu a klimatizáciou, tak zvážte, aké podmienky sú v mieste, kde plánujete zariadenie používať. Pre miestnosti, kde sa vlhkosť pohybuje nad 50% sú vhodné klimatizácie. Naopak v priestoroch s vlhkosťou do 50% sú vhodné ochladzovače vzduchu.

Na čo sa sústrediť pri výbere ochladzovača vzduchu?

  • Výkon - čím vyšší výkon tým rýchlejšie ochladenie miestnosti.
  • Funkcia - Medzi základnými funkciami nájdete vetranie, chladenie, zvlhčovanie a čistenie vzduchu, pokročilejšie modely poslúžia aj ako teplovzdušný ventilátor (priamotop) pre zimné obdobie.
  • Objem nádržky na ľad/vodu - často zabúdaný parameter, ktorý by ste nemali prehliadnuť. Veľkosť nádržky na ľad či vodu určí, ako často budete musieť vodu/ ľad dopĺňať.
  • Očakávania - Majte na pamäti, že výkonom sa ochladzovače vzduchu nemôžu s mobilnými ani klasickými klimatizáciami porovnávať. Zo zdravotného hľadiska sa však všeobecne odporúča zníženie max. o 6 stupňov oproti vonkajším teplotám, čo aj ochladzovače vzduchu zvládnu.
Upresniť parametre
GUZZANTI GZ 53 GUZZANTI GZ 53
GUZZANTI GZ 53

Mobilný ochladzovačvzduchu** Guzzanti GZ 53, ktorý zastáva funkciu 3v1. Dokáže ochladzovať, čistiť vzduch a zvlhčovať.Ochladzovač** má tiež veľkú vodnú nádrž a časovač.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
SkyShowtime zadarmo
GUZZANTI GZ 54 GUZZANTI GZ 53
GUZZANTI GZ 54

Ochladzovač vzduchu Guzzanti GZ 54 v sebe kombinuje mobilnú chladiacu jednotku, zvlhčovač a čističku vzduchu. Má umývateľný výstupný filter, funkciu časovača a môžete si nastaviť 3 rýchlosti prúdenia vzduchu.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
SkyShowtime zadarmo
ARDES R11 GUZZANTI GZ 53
ARDES R11

Mobilná chladiaca jednotka s funkciou 3 v 1 – ochladzovanie, čistička vzduchu a zvlhčovač. Ardes R11 nepotrebuje žiadne vývody ako klimatizácia – dochádza k prefukovaniu vzuchu cez vodné filtre. Kolieska a madlo slúžia k jednoduchému presunu – mobilné použitie kdekoľvek si spomeniete.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
SkyShowtime zadarmo
ECG ACR 5570 Sobex Ochladzovač vzduchu - ochladzovač vzduchu
ECG ACR 5570

Ochladzovač vzduchu s 3 rýchlosťami prúdenia vzduchu. ECG ACR 5570 4 v 1 funguje ako ventilátor, zvlhčovač vzduchu, ochladzovač vzduchu a tiež ako ionizátor. Vyberateľný zásobník na vodu alebo ľad má objem celých 6 litrov. Integrované madlo a 4 otočné dvojité kolieska uľahčia manipuláciu. Súčasťou balenia sú 2 kusy chladiacich vložiek.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Novinka
Sobex Ochladzovač vzduchu - ochladzovač vzduchu Sobex Ochladzovač vzduchu - ochladzovač vzduchu
Sobex Ochladzovač vzduchu - ochladzovač vzduchu

Poskytuje prirodzené chladenie vášho prostredia odparovaním čistej vody. Chladný, zvlhčený vzduch je produkovaný rovnomerne a tým efektívnejšie ako u klasickej klimatizácie, ktoré pracujú s chemikáliami.

môžete mať 08.12 - 11.12

Partner: ZA FACKU
Mediashop Livington Arctic AIR Sobex Ochladzovač vzduchu - ochladzovač vzduchu
Mediashop Livington Arctic AIR

Mobilný ochladzovač vzduchu sa vďaka hydro-cool technológii postará o osviežujúce ochladenie. Mediashop Livington Arctic AIR vzduch ochlazuje, osviežuje a zvlhčuje a to úplne bez chemikálií len pomocou čistej vody. 7 voliteľných svetiel podľa nálady vytvoria príjemnú atmosféru.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
SkyShowtime zadarmo
Orava AC-011 Sobex Ochladzovač vzduchu - ochladzovač vzduchu ULTRA
Orava AC-011

Prenosný ochladzovač vzduchu 4 v 1 – ochladzovač, ohrievač, zvlhčovač a čistička vzduchu. Spotreba vody 1l / hod. Jednoduchú manipuláciu uľahčia 4 kolieska, nemusíte nikde nič inštalovať. 3 stupne výkonu – nízky, stredný, vysoký. Integrovaný nastaviteľný časovač do max. 4 hodín.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Novinka
Sobex Ochladzovač vzduchu - ochladzovač vzduchu ULTRA Sobex Ochladzovač vzduchu - ochladzovač vzduchu ULTRA
Sobex Ochladzovač vzduchu - ochladzovač vzduchu ULTRA

Poskytuje prirodzené chladenie vášho prostredia odparovaním čistej vody. Chladný, zvlhčený vzduch je produkovaný rovnomerne a tým efektívnejšie ako u klasickej klimatizácie, ktoré pracujú s chemikáliami.

môžete mať 08.12 - 11.12

Partner: ZA FACKU
SkyShowtime zadarmo
ARDES 5R06D Sobex Ochladzovač vzduchu - ochladzovač vzduchu ULTRA
ARDES 5R06D

Mobilná chladiaca jednotka, zvlhčovač a čistička vzduchu v jednom. Ardes 5R06D je vybavená nádržou s kapacitou 4 l, automatickými oscilačnými lamelami a protiprachovým filtrom. Praktické kolieska a madlo pre ľahký presun.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
SkyShowtime zadarmo
DOMO ochladzovač vzduchu DO159A Adler Ochladzovač vzduchu 3v1 Adler AD 7922
DOMO ochladzovač vzduchu DO159A

Prenosný ochladzovač vzduchu funguje ako ventilátor, ochladzovač a zvlhčovač vzduchu. Domo DO159A ponúka funkciu ventilátora, ktorú je možné použiť samostatne a funkciu prirodzeného vánku a automatickej oscilácie.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
SkyShowtime zadarmo
Rohnson ochladzovač vzduchu R-871 Cool Box Adler Ochladzovač vzduchu 3v1 Adler AD 7922
Rohnson ochladzovač vzduchu R-871 Cool Box

Mobilný ochladzovač vzduchu 4 v 1 s funkciou ochladzovača, ionizácie, čistenia vzduchu a ventilátora. Rohnson R-871 Cool Box je vybavený časovačom pre automatické vypnutie, prehľadným farebným displejom a indikáciou teploty v miestnosti. Automatická vertikálna oscilácia a manuálna horizontálna oscilácia.

môžete mať ZAJTRA

Partner: MALL
Adler Ochladzovač vzduchu 3v1 Adler AD 7922 Adler Ochladzovač vzduchu 3v1 Adler AD 7922
Adler Ochladzovač vzduchu 3v1 Adler AD 7922

Multifunkčný ochladzovač vzduchu 3v1 Adler AD7922 plní 3 funkcie: chladenie, zvlhčovanie a rovnomerné čistenie vzduchu, čo z neho robí vynikajúci doplnok do každej kancelárie a iných priestorov

môžete mať 08.12

Ochladzovače vzduchu

Vyberte si svoj ochladzovač vzduchu na MALL.SK a schlaďte sa už čoskoro v pohodlí vašej domácnosti s príjemným zvlhčením vzduchu. Na sklade pre vás máme pripravené obľúbené značky ochladzovačov vzduchu Ardes, Honeywell, Sencora a mnoho ďalších.

^ Zpátky nahoru

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné ochladzovače vzduchu.