Ochladzovače vzduchu vám prídu vhod nielen do začiatku leta, ale aj po zvyšok roka. V porovnaní s klimatizáciou dokážu ochladzovače vzduchu znížiť teplotu v miestnosti síce len o niekoľko málo stupňov, ale okrem ľahkého ochladenia zvládnu vzduch tiež čistiť a zvlhčovať. Ako fungujú ochladzovače vzduchu a aké sú ich výhody a nevýhody? S výberom vám poradíme.

Zobraziť viac

Ako funguje ochladzovač vzduchu?

Ochladzovače vzduchu sú často zaraďované medzi ventilátory (vetráky) a mobilné klimatizácie. Z oboch týchto zariadení sa ochladzovače vzduchu snažia svojim majiteľom poskytnúť to najlepšie.

Výhody a nevýhody ochladzovačov vzduchu

+ Ochladzovače vzduchu poskytujú viac funkcií než klasické vetráky a v porovnaní s mobilnými klimatizáciami sú navyše cenovo dostupnejšie. - Vzhľadom k nižším nákladom spojeným s nákupom je potrebné počítať v porovnaní s klimatizáciou s ďaleko nižším chladivým výkonom (reálne zníženie teploty pri nadmerných horúčavách možno u ochladzovačov vzduchu očakávať o cca 5 stupňov).
+ Okrem chladiacej funkcie umožňujú ochladzovače vzduchu tiež ionizovať (čistiť) a zvlhčovať. Pokročilejšie modely potom zvládnu vzduch aj ohrievať (napríklad pre využitie v zimnom období).
+ Na rozdiel od mobilnej klimatizácie nie je pri ochladzovačoch vzduchu potrebná hadica pre odvod teplého vzduchu z miestnosti von.
TIP!

Ak váhate medzi obstaraním ochladzovača vzduchu a klimatizáciou, tak zvážte, aké podmienky sú v mieste, kde plánujete zariadenie používať. Pre miestnosti, kde sa vlhkosť pohybuje nad 50% sú vhodné klimatizácie. Naopak v priestoroch s vlhkosťou do 50% sú vhodné ochladzovače vzduchu.

Na čo sa sústrediť pri výbere ochladzovača vzduchu?

  • Výkon - čím vyšší výkon tým rýchlejšie ochladenie miestnosti.
  • Funkcia - Medzi základnými funkciami nájdete vetranie, chladenie, zvlhčovanie a čistenie vzduchu, pokročilejšie modely poslúžia aj ako teplovzdušný ventilátor (priamotop) pre zimné obdobie.
  • Objem nádržky na ľad/vodu - často zabúdaný parameter, ktorý by ste nemali prehliadnuť. Veľkosť nádržky na ľad či vodu určí, ako často budete musieť vodu/ ľad dopĺňať.
  • Očakávania - Majte na pamäti, že výkonom sa ochladzovače vzduchu nemôžu s mobilnými ani klasickými klimatizáciami porovnávať. Zo zdravotného hľadiska sa však všeobecne odporúča zníženie max. o 6 stupňov oproti vonkajším teplotám, čo aj ochladzovače vzduchu zvládnu.
-14%
GUZZANTI GZ 53
22x

GUZZANTI GZ 53

109 €
93,70 €

Ďalšia ponuka za 57,10 €

Mobilný ochladzovačvzduchu** Guzzanti GZ 53, ktorý zastáva funkciu 3v1. Dokáže ochladzovať, čistiť vzduch a zvlhčovať.Ochladzovač** má tiež veľkú vodnú nádrž a časovač.

Tovar od predajcu MALL
GUZZANTI GZ 54
15x
A

GUZZANTI GZ 54

89 €
76,90 €

Ďalšie ponuky od 52,10 €

Ochladzovač vzduchu Guzzanti GZ 54 v sebe kombinuje mobilnú chladiacu jednotku, zvlhčovač a čističku vzduchu. Má umývateľný výstupný filter, funkciu časovača a môžete si nastaviť 3 rýchlosti prúdenia vzduchu.

Tovar od predajcu MALL
ARDES 5R05
13x

ARDES 5R05

84,97 €
77,90 €

Mobilná chladiaca jednotka, zvlhčovač a čistička vzduchu ARDES EOLO MINI 5R05 3v1. Kapacita vodnej nádrže 2,5 l, časovač, automatické oscilačné lamely, 3 rýchlosti prúdenia vzduchu (silný, stredný, nízky), diaľkové ovládanie, protiprachový filter. Kolieska pre jednoduchý presun a držadlo.

Tovar od predajcu MALL
-22%
Vidaxl Sada jednostupňového vákuového čerpadla s 2-cestným potrubným meradlom

Vidaxl Sada jednostupňového vákuového čerpadla s 2-cestným potrubným meradlom

206,99 €
159,52 €
Výpredaj

Táto kompletná sada náradia pre chladiace kvapaliny obsahuje vákuové čerpadlo s 2-cestnou súpravou potrubných meradiel. Toto vákuové čerpadlo je určené na profesionálne používanie v chladiacich a klimatizačných systémoch.Čerpadlo vytvára vákuum, prostredníctvom ktorého dôjde k následnému naplneniu k

Partner: Greatstore
-34%
Trotec PAE 30
1x

Trotec PAE 30

213,60 €
139 €
Posledný kus za túto cenu!

Trotec PAE 30, ochladzovač vzduchu a zvlhčovač

-39%
PAPA ochladzovač vzduchu / ochladzovač vzduchu

PAPA ochladzovač vzduchu / ochladzovač vzduchu

44,98 €
26,99 €

Poskytuje prirodzené chladenie vášho prostredia odparovaním čistej vody. Chladný, zvlhčený vzduch je produkovaný rovnomerne a tým efektívnejšie ako u klasickej klimatizácie, ktoré pracujú s chemikáliami.

Partner: ZA FACKU
Orava AC-011
8x

Orava AC-011

149 €
128,90 €
Posledný kus za túto cenu!

Prenosný ochladzovač vzduchu 4 v 1 – ochladzovač, ohrievač, zvlhčovač a čistička vzduchu. Spotreba vody 1l / hod. Jednoduchú manipuláciu uľahčia 4 kolieska, nemusíte nikde nič inštalovať. 3 stupne výkonu – nízky, stredný, vysoký. Integrovaný nastaviteľný časovač do max. 4 hodín.

Tovar od predajcu MALL
-48%
Linder Exclusiv Ochladzovač vzduchu 3v1
51x

Linder Exclusiv Ochladzovač vzduchu 3v1

31,60 €
16,20 €

Osobný ochladzovač vzduchu je praktické a účinné zariadenie, ktoré ochladzuje, zvlhčuje a čistí vzduch vo vašej domácnosti.

Partner: Aga24
-19%
Vidaxl Jednoúrovňové vákuové čerpadlo so 4-cestným potrubným meradlom

Vidaxl Jednoúrovňové vákuové čerpadlo so 4-cestným potrubným meradlom

249,15 €
200,97 €
Výpredaj

Táto kompletná sada náradia pre chladiace kvapaliny obsahuje vákuové čerpadlo a 4-cestnú súpravu potrubných meradiel v tvarovanom puzdre. Toto vákuové čerpadlo je určené na profesionálne používanie v chladiacich a klimatizačných systémoch.Čerpadlo vytvára vákuum, prostredníctvom ktorého dôjde k násl

Partner: Greatstore
-41%
Vidaxl 3 v 1 prenosný ochladzovač zvlhčovač a čistič vzduchu 75 W

Vidaxl 3 v 1 prenosný ochladzovač zvlhčovač a čistič vzduchu 75 W

169,80 €
99,84 €
Výpredaj

Tento odparovací ochladzovač spája chladič, zvlhčovač a čistič vzduchu do jedného prístroja. Prináša upokojujúci, chladný a vlhký vánok do každého rohu v miestnosti! Má tlačidlový spínač s rýchlou reakciou, ktorý sa jednoducho obsluhuje, a 3 úrovne výkonu. Môžete si zvoliť rýchlosť fúkania podľa vaš

Partner: Greatstore

Ochladzovače vzduchu

Vyberte si svoj ochladzovač vzduchu na MALL.SK a schlaďte sa už čoskoro v pohodlí vašej domácnosti s príjemným zvlhčením vzduchu. Na sklade pre vás máme pripravené obľúbené značky ochladzovačov vzduchu Ardes, Honeywell, Sencora a mnoho ďalších.

^ Zpátky nahoru

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné ochladzovače vzduchu.