Inov-8 TRAIL TALON 290 (S) Black/ Blue - 50.0

Značka: Inov-8 Náš kód: 100002581458

Partnerský predajDoprava zadarmoNovinka

Inov-8 TRAIL TALON 290 (S) Black/ Blue - 50.0

Maximálne funkčná topánka a častá voľba pre ultratrail. Celý popis

145
145 € vrátane DPH
Cena s MALL kartou:
115 €
Viac info tu

Na sklade u partnera

Tovar na vás čaká v jednom z našich partnerských skladov, pripravený k expedícii priamo k vám.

Doručenie dopravcom :24.01.2019

Spočítať splátky
Mesačne od:
14,50 € Spočítať splátky

Popis

Popis produktu

Pánska trailová topánka INOV-8 TRAIL TALON 290 

Koncept TRAILTALON nahradil v minulosti veľmi úspešný koncept RACE ULTRA a aktuálna novinka TRAILTALON 290 je najviac pohodlnou, tlmenouo a univerzálnou topánkou v aktuálnej kolekcii. Bezšvový a priedušný zvršok je napnutý na širokom kopyte Strandard, po celom obvode je potiahnutý TPU filmom a v špičke výrazne vystužený gumovým okopom s pretiahnutou špičkou podrážky. Kombináciou rôzneho strihu zvršku a použitím rôzne pevných, odolných a pružných materiálov sa môžu jednotlivé modely líšiť vo výslednom pocite, aj keď sú vyrobené na rovnakom kopyte. A práve preto novo upresňujeme šírku všetkých modelov tiež číselným parametrom 1–5 (1 = najužší, 5 = najširšia). Tento model zaraďujeme do skupiny S4. Externá termoplastická „klietka“, na ktorú je vyvedené šnurovanie, s istotou a stabilne drží topánku na priehlavku, Gussetova konštrukcia jazyka potom zabraňuje vnikaniu nečistôt dovnútra topánky. V pätnej časti sú umiestnené pútka pre vloženie háčikov členkových návlekov ALL TAERRAIN Gaiter.

Medzipodrážka PowerFlow + je zložená z 2 dielov, spodná časť je o niečo tvrdšia, má výbornú tvarovú pamäť a sprostredkuje veľmi slušnú dynamiku. Horná časť medzipodošvy je mäkšia, ponúka komfort pre behaní dlhých objemov. Medzi týmito vrstvami je ešte vložená polymérová výstuha DFB, ktorá kopíruje tvar plantárnej fascie a ovplyvňuje torznú stabilitu tejto topánky. Parametre medzipodrážky sú 19/11 (päta špička).

Podrážka je vyrobená z troch rôznych kompozitov gumy, v pätovej časti je najtvrdšia, obvodová časť má strednú tvrdosť a vnútorná časť potom ponúka mäkšiu zmes pre lepšie trenie. Celkom 46 rôzne tvarovaných a na ploche rozmiestnených štupľov má výšku 4 mm a „pazúriky“ obvodových štupľov podošvy navyšujú kontaktné vlastnosti na udupanom snehu alebo ľahko blatistom teréne.

Fa​rba: čierna/ modrá

Váha: 290 g

Drop: 8 mm

Veľkosť pod špičkou: 11 mm

Veľkosť pod pätou: 19 mm

Podľa použitia: Trail

Typ došlapu: Neutrálny

  • Podrážka je tiež vyrobená z troch rôzne hustých zmesí. Pätnej časť má najväčšiu tvrdosť pre dobrú oteruvzdornosť na tvrdom povrchu, obvodová časť je mäkšia pre výborný kontakt na trenie a stredná časť je vyrobená z odolnej kontaktné zmesi, aby bola zaistená dlhá životnosť vzorky. Dezén vzorky, to je hlavný rozdiel medzi touto novinkou a predošlú RU290. Špunty na obvodové časti podošvy sú „vysunuté“ o necelé 2 mm za hranu podrážky (von z topánky) a cca 1 mm smerom dole, takže pozdĺž celého obvodu podošvy vznikajú akési pazúriky, ktoré výrazne navyšujú grip na blate a snehu. Objektívne pomer využitie podošvy na rôznom povrchu vidím na 60% trail 40% cesty, respektíve 50/50. Samozrejmosťou je predtvarovaná zóna ohybu podošvy METAFLEX, ktorá efektívnejšie ohýba masu materiálu podošvy a medzipodošvy v odrazové fáze behu a robená päta ADAPTERFIT , ktorá zase efektívnejšie rozkladá energiu pri došliapnutí.
  • Medzipodrážka PowerFlow má drop 8 mm a je zložená z dvoch dielov. Pätnej časť má mäkšiu zmes a ponúka o 10% vyššiu úroveň tlmenia, predná časť má vyššiu hustotu, je teda ľahko tvrdšia a ponúkne presnejšie a efektívnejšie odraz. Polymérový prstenec DFB, ktorý kopíruje tvar plantárna fascie je vložený medzi podošvu a medzipodrážka, je ukončený za hranou metatarzálu a pri efektívnom bežeckom štýle ľahko napomáha k odrazu (pružinový efekt).
  • Výškové parametre spodku obuvi: päta 19 mm, špička 11 mm, tomu zodpovedá drop 8 mm. Komfort vo vnútri topánky mierne navyšuje skladacie stielka, ktorá má konštantnú výšku 6 mm a je vyrobená z mäkčené zmesi PowerFlow
  • Ľahký, priedušný a bezšvový zvršok je napnutý na širokom kopyte štandard (S) a najmä v mieste priečnej klenby poskytuje parádny komfort pre prirodzenú prácu chodidiel. Priečna klenba je najviac zaťažovanú častí chodidiel, pretože je z nej vždy vedený odraz. Pri odraze sa klenba rozširuje a ak je chodidlo v tejto fáze behu „stresované“ úzkym zvrškom, výrazne narastá únava a skracuje sa životnosť topánky. Tento parameter je oveľa dôležitejšie pre výber správnej bežecké topánky, ako celý príbeh zvaný diagnostika! Gussetova konštrukcia jazyku nepustí dovniř topánky žiadne nečistoty a vodu a v kombinácii so strihom zvršku ponúka výnimočný priestor pre chodidlá v prednej časti topánky.
Veľkostná tabuľka

Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Dámska obuv nie
Pánska obuv áno
Dievčenská obuv nie
Chlapčenská obuv nie
Typ obuvi bežecká obuv
Určenie obuvi športová
Veľkosť EUR 50
Membrána bez membrány
Farba čierna/modrá
Výška obuvi členkové
Zaväzovanie Šnúrky
Typ špičky guľatá
Jarná obuv áno
Letná obuv áno
Jesenná obuv áno