Inov-8 TRAIL TALON 235 (S) Red - 45.5

Značka: Inov-8 Náš kód: 100002583701

Partnerský predajDoprava zadarmoNovinka

Inov-8 TRAIL TALON 235 (S) Red - 45.5

Fantasticky hravá topánka na beh v prírode. Celý popis

130
130 € vrátane DPH
Cena s MALL kartou:
100 €
Viac info tu
Mesačne od:
13 € Spočítať splátky

Popis

Popis produktu

Pánska trailová topánka INOV-8 TRAIL TALON 235

Koncept TRAILTALON nahradil v minulosti veľmi úspešný koncept RACE ULTRA a aktuálna novinka TRAILTALON 235 je špičkovo vnímavá a univerzálna topánkou v aktuálnej kolekcii.

Ľahký, priedušný a bezšvový zvršok je napnutý na širokom kopyte štandard (S) a najmä v mieste priečnej klenby poskytuje parádny komfort pre prirodzenú prácu chodidiel. Priečna klenba je najviac zaťažovanú časťou chodidiel, pretože je z nej vždy vedený odraz. Pri odraze sa klenba rozširuje a ak je chodidlo v tejto fáze behu „stresované“ úzkym zvrškom, výrazne narastá únava a skracuje sa životnosť topánky. Tento parameter je oveľa dôležitejší pre výber správnej bežecké topánky, než celý príbeh zvaný diagnostika! Kombináciou rôzneho strihu zvršku a použitím rôzne pevných, odolných a pružných materiálov sa môžu jednotlivé modely líšiť vo výslednom fitu, aj keď sú vyrobené na rovnakom kopyte. A práve preto novo upresňujeme šírku všetkých modelov tiež číselným parametrom 1–5 (1 = najužší, 5 = najširšia). Tento model zaraďujeme do skupiny S4. Nartová časť zvršku je potiahnutá TPU filmom, na ktoré je vyvedené šnurovanie. V pätnej časti zvršku je externý TPU opätok, na ktorom sú umiestnené pútka pre vloženie háčikov členkových návlekov ALL TAERRAIN Gaiter.

Medzipodrážka PowerFlow + s dropom 4 mm ponúka neskutočnú flexibilitu a vnímavosť. Tu jednoznačne spoznáte DNA Inov-8-tu. Medzi podošvou a medzipodošvou je ešte vložená polymérová výstuha DFB, ktorá kopíruje tvar plantárnej fascie a ovplyvňuje torznú stabilitu tejto topánky. Parametre medzipodrážky sú 11/7 (päta špička).

Podrážka je vyrobená z troch rôznych kompozitov gumy, pätná časť je najtvrdšia, obvodová časť má strednú tvrdosť a vnútorná časť potom ponúka mäkšiu zmes pre dobrý kontakt s trením. Celkom 46 rôzne tvarovaných a na ploche rozmiestnených štupľov má výšku 4 mm a „pazúriky“ obvodových štupľov podošvy navyšujú kontaktné vlastnosti na udupanom snehu alebo ľahko blatistom teréne.

  • Fa​rba:  Červená
  • Váha: 235g
  • Podľa použitia: Trail
  • Typ došlapu: Neutrálny
  • Drop: 4 mm
  • Veľkosť pod špičkou: 7 mm
  • Veľkosť pod pätou: 11 mm
  • Výška štuplov: 4mm
  • Vkladacia stielka: 6mm POWER FOOTBED

Podrážka: Pätná časť má najväčšiu tvrdosť pre dobrú oderuvzdornosť na tvrdom povrchu, obvodová časť je mäkšia pre výborný kontakt a stredná časť je vyrobená z odolnej kontaktnej zmesi, aby bola zaistená dlhá životnosť vzorky.

Samozrejmosťou je predtvarovaná zóna ohybu podošvy METAFLEX, ktorá efektívnejšie ohýba masu materiálu podošvy a medzipodošvy v odrazovej fáze behu a päta ADAPTERFIT, ktorá zase efektívnejšie rozkladá energiu pri došliapnutí.

Medzipodošva PowerFlow má drop 4 mm a je zložená z dvoch dielov. Pätná časť má mäkšiu zmes a ponúka o 10% vyššiu úroveň tlmenia, predná časť má vyššiu hustotu, je teda ľahko tvrdšia a ponúkne presnejší a efektívnejší odraz. Polymérový prstenec DFB, ktorý kopíruje tvar plantárnej fascie je vložený medzi podošvu a medzipodrážku, je ukončený za hranou metatarzálu a pri efektívnom bežeckom štýle ľahko napomáha k odrazu (pružinový efekt).

Výškové parametre spodku obuvi: päta 11 mm, špička 7 mm, tomu zodpovedá drop 4 mm. Komfort vo vnútri topánky mierne navyšuje skladacia stielka, ktorá má konštantnú výšku 6 mm a je vyrobená z mäkčenej zmesi PowerFlow.

Ľahký, priedušný a bezšvový zvršok je napnutý na širokom kopyte štandard (S) a najmä v mieste priečnej klenby poskytuje parádny komfort pre prirodzenú prácu chodidiel. Priečna klenba je najviac zaťažovanou časťou chodidiel, pretože je z nej vždy vedený odraz. Pri odraze sa klenba rozširuje a ak je chodidlo v tejto fáze behu „stresované“ úzkym zvrškom, výrazne narastá únava a skracuje sa životnosť topánky. Tento parameter je oveľa dôležitejší pre výber správnej bežecké topánky, ako celý príbeh zvaný diagnostika! Mäkký opätok je citlivý k achilovkám, na zvršku sú tiež kapsičky na upnutie kotníkového návleku RACE ULTRA Gaiter.

Ploché a celkom hrubé šnúrky pevne udržia priehlavok vo fixnej ​​pozícii. Špička je ľahko vystužená.

Veľkostná tabuľka

Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Dámska obuv nie
Pánska obuv áno
Dievčenská obuv nie
Chlapčenská obuv nie
Typ obuvi bežecká obuv
Určenie obuvi športová
Veľkosť EUR 45.5
Farba červená
Výška obuvi členkové
Zaväzovanie Šnúrky
Typ špičky guľatá
Jarná obuv áno
Letná obuv áno
Jesenná obuv áno