Inov-8 TRAIL TALON 235 (S) Grey/ Red - 45.0

Značka: Inov-8 Náš kód: 100002581463

Partnerský predajDoprava zadarmo

Inov-8 TRAIL TALON 235 (S) Grey/ Red - 45.0

Fantasticky hravá topánka na beh v prírode. Celý popis

130
130 € vrátane DPH
Cena s MALL kartou:
100 €
Viac info tu
Mesačne od:
13 € Spočítať splátky

Popis

Popis produktu

Pánska trailová topánka INOV-8 TRAIL TALON 235

Koncept TRAILTALON nahradil v minulosti veľmi úspešný koncept RACE ULTRA a aktuálna novinka TRAILTALON 235 je špičkovo vnímavá a univerzálna topánkou v aktuálnej kolekcii.

Ľahký, priedušný a bezšvový zvršok je napnutý na širokom kopyte štandard (S) a najmä v mieste priečnej klenby poskytuje parádny komfort pre prirodzenú prácu chodidiel. Priečna klenba je najviac zaťažovanú časťou chodidiel, pretože je z nej vždy vedený odraz. Pri odraze sa klenba rozširuje a ak je chodidlo v tejto fáze behu „stresované“ úzkym zvrškom, výrazne narastá únava a skracuje sa životnosť topánky. Tento parameter je oveľa dôležitejší pre výber správnej bežecké topánky, než celý príbeh zvaný diagnostika! Kombináciou rôzneho strihu zvršku a použitím rôzne pevných, odolných a pružných materiálov sa môžu jednotlivé modely líšiť vo výslednom fitu, aj keď sú vyrobené na rovnakom kopyte. A práve preto novo upresňujeme šírku všetkých modelov tiež číselným parametrom 1–5 (1 = najužší, 5 = najširšia). Tento model zaraďujeme do skupiny S4. Nartová časť zvršku je potiahnutá TPU filmom, na ktoré je vyvedené šnurovanie. V pätnej časti zvršku je externý TPU opätok, na ktorom sú umiestnené pútka pre vloženie háčikov členkových návlekov ALL TAERRAIN Gaiter.

Medzipodrážka PowerFlow + s dropom 4 mm ponúka neskutočnú flexibilitu a vnímavosť. Tu jednoznačne spoznáte DNA Inov-8-tu. Medzi podošvou a medzipodošvou je ešte vložená polymérová výstuha DFB, ktorá kopíruje tvar plantárnej fascie a ovplyvňuje torznú stabilitu tejto topánky. Parametre medzipodrážky sú 11/7 (päta špička).

Podrážka je vyrobená z troch rôznych kompozitov gumy, pätná časť je najtvrdšia, obvodová časť má strednú tvrdosť a vnútorná časť potom ponúka mäkšiu zmes pre dobrý kontakt s trením. Celkom 46 rôzne tvarovaných a na ploche rozmiestnených štupľov má výšku 4 mm a „pazúriky“ obvodových štupľov podošvy navyšujú kontaktné vlastnosti na udupanom snehu alebo ľahko blatistom teréne.

Fa​rba:  šedá/ červená

Váha: 235g

Podľa použitia: Trail

Typ došlapu: Neutrálny

Drop: 4 mm

Veľkosť pod špičkou: 7 mm

Veľkosť pod pätou: 11 mm

Výška štuplov: 4mm

Vkladacia stielka: 6mm POWER FOOTBED

  • Podrážka: Pätná časť má najväčšiu tvrdosť pre dobrú oderuvzdornosť na tvrdom povrchu, obvodová časť je mäkšia pre výborný kontakt a stredná časť je vyrobená z odolnej kontaktnej zmesi, aby bola zaistená dlhá životnosť vzorky.
  • Samozrejmosťou je predtvarovaná zóna ohybu podošvy METAFLEX, ktorá efektívnejšie ohýba masu materiálu podošvy a medzipodošvy v odrazovej fáze behu a päta ADAPTERFIT, ktorá zase efektívnejšie rozkladá energiu pri došliapnutí.
  • Medzipodošva PowerFlow má drop 4 mm a je zložená z dvoch dielov. Pätná časť má mäkšiu zmes a ponúka o 10% vyššiu úroveň tlmenia, predná časť má vyššiu hustotu, je teda ľahko tvrdšia a ponúkne presnejší a efektívnejší odraz. Polymérový prstenec DFB, ktorý kopíruje tvar plantárnej fascie je vložený medzi podošvu a medzipodrážku, je ukončený za hranou metatarzálu a pri efektívnom bežeckom štýle ľahko napomáha k odrazu (pružinový efekt).
  • Výškové parametre spodku obuvi: päta 11 mm, špička 7 mm, tomu zodpovedá drop 4 mm. Komfort vo vnútri topánky mierne navyšuje skladacia stielka, ktorá má konštantnú výšku 6 mm a je vyrobená z mäkčenej zmesi PowerFlow.
  • Ľahký, priedušný a bezšvový zvršok je napnutý na širokom kopyte štandard (S) a najmä v mieste priečnej klenby poskytuje parádny komfort pre prirodzenú prácu chodidiel. Priečna klenba je najviac zaťažovanou časťou chodidiel, pretože je z nej vždy vedený odraz. Pri odraze sa klenba rozširuje a ak je chodidlo v tejto fáze behu „stresované“ úzkym zvrškom, výrazne narastá únava a skracuje sa životnosť topánky. Tento parameter je oveľa dôležitejší pre výber správnej bežecké topánky, ako celý príbeh zvaný diagnostika! Mäkký opätok je citlivý k achilovkám, na zvršku sú tiež kapsičky na upnutie kotníkového návleku RACE ULTRA Gaiter.
  • Ploché a celkom hrubé šnúrky pevne udržia priehlavok vo fixnej ​​pozícii. Špička je ľahko vystužená.
Veľkostná tabuľka

Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Dámska obuv nie
Pánska obuv áno
Dievčenská obuv nie
Chlapčenská obuv nie
Typ obuvi bežecká obuv
Určenie obuvi športová
Veľkosť EUR 45
Membrána bez membrány
Farba sivá/červená
Výška obuvi členkové
Zaväzovanie Šnúrky
Typ špičky guľatá
Jarná obuv áno
Letná obuv áno
Jesenná obuv áno