Somorová Renáta: Slovenčina základnej školy v kocke
6,85 € 5,89 €

Publikácia predstavuje ucelený prehľad učiva zo slovenského jazyka v rámci základnej školy a nižších ročníkov gymnázií aj stredných škôl. Dôležité definície a gramatické javy sú farebne vyznačené a k učivu sa uvádzajú vzorové príklady a ukážky.

autor neuvedený: Detská univerzita aj pre dospelých 2019
5 € 4,30 €

Prečo?… si nemôžeme kúpiť mobil… nás detstvo ovplyvní na celý život… sa bojíme… sa štát musí postarať o sociálne slabších… je umenie dôležité pre život… potrebujeme dýchať… chceme rozumieť Číňanom… je stres zlý aj pre baktérie…

Giannella Valentina: Volám sa Greta
11,90 € 10,23 €

Čo znamená slovné spojenie zmena klímy? Aké sú a najmä aké budú jej dôsledky? Čo musia urobiť vlády jednotlivých štátov a čo môžeme urobiť my sami, aby sme túto zmenu zastavili?

autor neuvedený: Detská univerzita aj pre dospelých 2018
5 € 4,30 €

Prečo?…musíme chrániť myšlienku a odkaz 68. a 89. roku… máme na Slovensku toľko speváckych talentov… môžu policajti nasadzovať putá… aj grafity môžu byť kultúrnymi pamiatkami… 2 + 2 je 5… by sme mali spoznávať svet…

Gifford Clive: Európa - Všetko, čo chceš vedieť
9,90 € 8,51 €

Jednou z novej série pôvabných a vtipných knižiek Všetko, čo chceš vedieť je kniha Európa, ktorá ti predstaví starý kontinent tak, ako ho tvoji rodičia pravdepodobne nepoznajú.

Alfons Peter: Poučné príbehy
5,94 € 5,11 €

Milá knižka spísaná sčasti z výrokov filozofov a ich napomínaní a rád, sčasti z arabských prísloví a napomínaní i z historiek a básní, sčasti z podobenstiev zvierat a vtákov.

autor neuvedený: Detská univerzita aj pre dospelých 2017
4,99 € 4,29 €

Prečo? … potrebujeme prezidenta a aké sú jeho práva a povinnosti …je krv najvzácnejšia tekutina … všetci ľudia nepíšu ako my … máme pomáhať chorým a postihnutým deťom … lietadlo letí … je odliv a príliv … sa rakovina dá liečiť.

autor neuvedený: Ľudské telo v kocke
19,90 € 17,11 €

Ľudské telo v kocke Fascinujúce počítačové ilustrácie vám ukážu ľudské telo v úplne novom svetle.

Vydajte sa na cestu do hlbín ľudského tela a na vlastné oči zistite, ako funguje.

autor neuvedený: Nazrite do vnútra lodí
11,90 € 10,23 €

Zdvihnite kotvu, napnite plachty a vydajte sa preskúmať svet lodí.Ak nadvihnete záklopky, nazriete do vnútorných priestorov všetkých typov plavidiel, od škípajúcich galeón až po hlučné zaoceánska parníky a obrovské lietadlové lode.

Džong Dže-Jun: Zvídavý Leonardo-Slavné osobnosti
8,41 € 7,23 €

Po úspěšném titulu Sen o radosti z hudby (Příběh o W. A. Mozartovi) pro děti vydáváme v krátkém čase další titul z řady Slavné osobnosti. Tentokrát je to knížka o Leonardovi da Vinci s názvem Zvídavý Leonardo.

Gonick Larry: Matematika v komikse
12,90 € 11,09 €

Aj pre teba je karteziánska sústava súradníc španielska dedina? Neprivádza ťa do nemého úžasu pojem „algebrický výraz“? Domnievaš sa, že poradie matematických operácií je rovnako záhadné ako postup chirurga pri operácii?