autor neuvedený: Ľudské telo v kocke
19,90 € 17,11 €

Ľudské telo v kocke Fascinujúce počítačové ilustrácie vám ukážu ľudské telo v úplne novom svetle.

Vydajte sa na cestu do hlbín ľudského tela a na vlastné oči zistite, ako funguje.

Alfons Peter: Poučné príbehy
5,94 € 5,11 €

Milá knižka spísaná sčasti z výrokov filozofov a ich napomínaní a rád, sčasti z arabských prísloví a napomínaní i z historiek a básní, sčasti z podobenstiev zvierat a vtákov.

autor neuvedený: Detská univerzita aj pre dospelých 2017
4,99 € 4,29 €

Prečo? … potrebujeme prezidenta a aké sú jeho práva a povinnosti …je krv najvzácnejšia tekutina … všetci ľudia nepíšu ako my … máme pomáhať chorým a postihnutým deťom … lietadlo letí … je odliv a príliv … sa rakovina dá liečiť.

autor neuvedený: Detská univerzita aj pre dospelých 2018
5 € 4,30 €

Prečo?…musíme chrániť myšlienku a odkaz 68. a 89. roku… máme na Slovensku toľko speváckych talentov… môžu policajti nasadzovať putá… aj grafity môžu byť kultúrnymi pamiatkami… 2 + 2 je 5… by sme mali spoznávať svet…

Dickens Charles: Oliver Twist (A1)
9,50 € 8,17 €

‘Please, sir, can I have some more?’ asks Oliver. Oliver Twist is a poor orphan boy. He hasn’t got a mum or dad and he lives in a terrible place called the workhouse.

Giannella Valentina: Volám sa Greta
11,90 € 10,23 €

Čo znamená slovné spojenie zmena klímy? Aké sú a najmä aké budú jej dôsledky? Čo musia urobiť vlády jednotlivých štátov a čo môžeme urobiť my sami, aby sme túto zmenu zastavili?

Kolektív autorov: Čitateľský denník 2
5 € 4,30 €

Vhodný doplnok pracovných zošitov Hravá literatúra pre 2. stupeň základnej školy. Čitateľský denník rozširuje ponuku didaktických pomôcok, ktoré môžu učitelia aj žiaci využiť na vyučovaní.

autor neuvedený: Detská univerzita aj pre dospelých 2019
5 € 4,30 €

Prečo?… si nemôžeme kúpiť mobil… nás detstvo ovplyvní na celý život… sa bojíme… sa štát musí postarať o sociálne slabších… je umenie dôležité pre život… potrebujeme dýchať… chceme rozumieť Číňanom… je stres zlý aj pre baktérie…

autor neuvedený: Fakty a triky zo sveta matematiky
13,90 € 11,95 €

Ako udržať tajomstvo Ako byť priemerný Ako použiť symetriu

Možno si neuvedomuješ, že MATEMATIKA RIADI TAKMER VŠETKO v živote, či ide o výhru v súťaži, predpovedanie návratu kométy alebo vyriešenie kriminálneho činu.

autor neuvedený: Nazrite do vnútra lodí
11,90 € 10,23 €

Zdvihnite kotvu, napnite plachty a vydajte sa preskúmať svet lodí.Ak nadvihnete záklopky, nazriete do vnútorných priestorov všetkých typov plavidiel, od škípajúcich galeón až po hlučné zaoceánska parníky a obrovské lietadlové lode.

autor neuvedený: Prečo? Zem
12,90 € 11,09 €

Fantastické fakty! Chceš sa dozvedieť, ako vznikla naša Zem? Prečo? Zem odpovedá deťom na všemožné otázky o našej planéte. Prečo je obloha modrá? Odkiaľ sa vzali skameneliny?

Džong Dže-Jun: Zvídavý Leonardo-Slavné osobnosti
8,41 € 7,23 €

Po úspěšném titulu Sen o radosti z hudby (Příběh o W. A. Mozartovi) pro děti vydáváme v krátkém čase další titul z řady Slavné osobnosti. Tentokrát je to knížka o Leonardovi da Vinci s názvem Zvídavý Leonardo.

Gifford Clive: Európa - Všetko, čo chceš vedieť
9,90 € 8,51 €

Jednou z novej série pôvabných a vtipných knižiek Všetko, čo chceš vedieť je kniha Európa, ktorá ti predstaví starý kontinent tak, ako ho tvoji rodičia pravdepodobne nepoznajú.

Gonick Larry: Matematika v komikse
11,09 €

Aj pre teba je karteziánska sústava súradníc španielska dedina? Neprivádza ťa do nemého úžasu pojem „algebrický výraz“? Domnievaš sa, že poradie matematických operácií je rovnako záhadné ako postup chirurga pri operácii?

Green Dan: Továreň ľudského tela
8,90 € 7,65 €

Skrutky a súčiastky tvojho vnútra.

Zoznámte sa s pracovníkmi úžasnej továrne ľudského tela! Ťahajú šľachy, dodávajú krv a vstrekujú sliny – títo chlapíci drú vo dne v noci, aby bol tento úžasný stroj v pohybe.

Hulpach Vladimír: Príbehy zo Shakespeara
8,23 € 7,08 €

Dvanásť najznámejších divadelných hier, Hamlet, Othello, Kráľ Lear, Macbeth a ďalšie spracoval autor do krátkych prozaických príbehov, do ktorých vkomponoval veršované citáty z hier.

Hvorecký Jozef: Meňavce:Veľký tresk
14,90 € 12,81 €

Sprievodca galaxiou medzi fyzikou a slovenčinou. Beletrizovaný pracovný zošit na rozvoj prírodovednej gramotnosti pre žiakov na 2. stupni ZŠ, ktorý obsahuje aj úlohy na rozvoj čitateľskej gramotnosti a mnoho úloh na rozvoj kritického myslenia.

Hynes Margaret: Ázia - Všetko, čo chceš vedieť
4,90 € 4,21 €

Jednou z novej série pôvabných a vtipných knižiek Všetko, čo chceš vedieť je kniha Ázia, ktorá ti predstaví najväčší svetadiel tak, ako ho tvoji rodičia pravdepodobne nepoznajú.

Kolektív: Ako funguje kostra ?
9,90 € 8,51 €

Ktorá kosť v ľudskom tele je najdlhšia? Aké kosti zahŕňa oblasť predkolenia? Od hlavy až k päte, od lakťa až po členok…