Vilček Tomáš: Tomas World Expedition
17,90 €

15,39 €

Najradšej by som si zbalil veci a vypadol niekam ďaleko, ďaleko od všetkých povinností. Precestoval by som celý svet. Zabudol by som na problémy a žil si svoj cestovateľský sen.

Poznáte ten pocit?


Kolektív: Veľký atlas sveta, 2. vydanie
29,90 €

25,71 €

Veľký atlas sveta – atlas pre celú rodinu

Kontinenty a oceány, pohoria a nížiny, jazerá, rieky a mestá – tento atlas vám umožní objavovať celý svet z pohodlia domova.


David Petr-Ludvík Petr: Západné Slovensko
14,90 €

12,81 €

Sprievodca Západné Slovensko uzatvára trojdielnu edíciu Slovensko krížom-krážom, ktorú tvoria zväzky Východné Slovensko a Stredné Slovensko. Všetky tri knihy tak umožnia čitateľom podrobne sa oboznámiť s touto nádhernou krajinou v srdci Európy.


Bárta Vladimír: Slovensko-Exkluzív
53,92 €

46,37 €
+ doprava zadarmo

Jedinečná a formátom najväčšia doteraz vydaná obrazová kniha o Slovensku. Predstavuje najkrajšie a najhodnotnejšie miesta na Slovensku prostredníctvom veľkolepých fotografií.


Bárta, Vladimír Barta Vladimír: Slovenské hrady
46,13 €

39,67 €

Veľká exkluzívna, celofarebná a obsahovo najširšia obrazová kniha o hradoch na 160 stranách predstavuje okolo 80 objektov, z toho 20 zachovalých, muzeálne sprístupnených, hradov a 60 polozrúcaných hradov a pevností.


Sloboda Martin: Slovakia - Portrét krajiny
40 €

34,40 €

Portrét ktajiny – Portrait of a country – Porträt des Landes

Napriek svojej centrálnej polohe patrí Slovensko medzi najmenej známe krajiny Európy.


Sloboda Martin: Bratislava - Portrét mesta a krajiny
39 €

33,54 €

Kniha Bratislava – Portrét mesta a krajiny predstavuje hlavné mesto Slovenska nielen ako mesto s veľkou históriou, zaujímavou architektúrou a vzácnymi pamiatkami (kapitola Mesto), ale aj ako atraktívne miesto na život so sľubnou budúcnosťou.


Bárta, Vladimír Barta Vladimír: Slovensko v panorámach
32,64 €

28,07 €

Obrazová publikácia predstavuje Slovensko prostredníctvom neobvyklých, širokouhlých, panoramatických fotografií. Defilujú v nej najkrajšie pohoria, historické mestá, hrady a zámky, klenoty ľudovej architektúry a iné zaujímavosti Slovenskej republiky.


Bárta a kolektív Vladimír: Bystrica a Bystričania 1
27,71 €

23,83 €

Kniha Bystrica a Bystričania je už štvrtým pokračovaním obrazovo-textových kníh o metropole stredného Slovenska v edícii Ako sme tu žili. Je knihou nielen o meste, ale najmä o živote Bystričanov v 2. polovici minulého storočia.


Kolektív: Farebná India
22,90 €

19,69 €

India žije závratným množstvom farieb, zvukov, vôní a chutí. Indické mestá, festivaly a jedlá priťahujú všetky zmysly. India láka svojím kultúrnym bohatstvom, etnickou rôznorodosťou a živými tradíciami.


autor neuvedený: Čína-Lonely planet
22,20 €

19,09 €

Čína se jako obrovský koráb se řítí vstríc dalším úspěchum, tak naskočte na palubu, alespoň na chvíli se svezte a podívejte se, kam míří.


Davies Sally: Sprievodca Barcelona
21,40 €

18,40 €

Novinka

Barcelona je okouzlující přímořské město s mimořádnou kulturou, proslulou architekturou a špičkovými bary a restauracemi.

S tímto průvodcem z proslulé edice Lonely Planet se dostanete přímo k srdci země!


LATSO: "New York, Washigton, Niagara Falls"
19,99 €

17,19 €

V roku 2012 sme (moja maličkosť, Latso s rodinou) leteli na dovolenku do Škótska. V lietadle na trase Viedeň – Londýn som chytil inšpiráciu. Sedel som v trojke vedľa dvoch slečien z Viedne.


Bulík Ivan: AFRIKA navždy
19,90 €

17,11 €

Vždy som si myslel, že to, čo som čítal kedysi dávno v starých knihách o Afrike, už dávno neexistuje – prírodné kmene, húfy zvierat na nedozerných pláňach, tradície divokých kmeňov, dunivé zvuky bubnov, nahé telá tancujúcich domorodcov, ich ošt


autor neuvedený: Sprievodca - Maledivy- Lonely planet
19,40 €

16,68 €

Bezkonkurenční luxus, nádherné pláže s bílým pískem a fantastický podmořský svět dělá z Malediv jasnou volbu pro skutečnou dovolenou snů.

S tímto průvodcem z proslulé edice Lonely Planet se dostanete přímo k srdci země!


Bárta a kolektív Vladimír: Spiš
19,17 €

16,49 €

Autori fotografií sa podujali umeleckým pohľadom stvárniť spišskú krajinu s hradmi, historickými mestami, v ktorých sú krásne námestia, meštianske domy, kostoly a umelecký odkaz Majstra Pavla z Levoče.


Bárta Vladimír: SK - Magical / Čarovné
19,17 €

16,49 €

Očarujúca obrazová publikácia. Je doslova pastvou pre oči, ale aj dušu. Obrázky hýriace farbami dopĺňajú priliehavé poetické texty. Popisné texty sú v samostatnom bloku preložené až v šiestich jazykoch.


Šuba Július: Kvačianskou dolinou
18,90 €

16,25 €

Kvačianska dolina patrí medzi najnavštevovanejšie nielen v Liptove, ale aj na Slovensku, najmä pre jej krasový charakter a zachované ľudové technické pamiatky. Kvôli týmto hodnotám je národnou prírodnou rezerváciou.


Bárta a kolektív Vladimír: Slovensko IV.
17,89 €

15,39 €

Kniha je pokračovaním obľúbeného cyklu reprezentačných kníh o Slovenskej republike vo viacjazyčnej mutácii, tentokrát až v ôsmych jazykoch.


Haráni Jozef: Okolo Slovenska po hraniciach
17,90 €

15,39 €

V knihe „Okolo Slovenska po hraniciach“ je opísaný príbeh pešieho prechodu so skupinku nadšencov po hraniciach Slovenska. Kniha je v pevnej väzbe. Obsahuje vyše 200 strán a je okrem textovej formy je plná farebných dokumentačných záberov.


Vitek Pavol: Sibírske siroty
17,90 €

15,39 €

Autor čitateľsky veľmi úspešnej knihy o Transsibírskej magistrále sa tentokrát vydal po koľajniciach jej mladšej sestry Bajkalsko-amurskej magistrály (BAM). V drsných zimných podmienkach precestujete najkrajšiu ruskú železnicu.


Baričák Pavel Hirax: Rusko - Zbožňované, aj zatracované
16,99 €

14,61 €

Novinka

Ďalší z Hiraxových cestopisov, tentoraz z Ruska. Autor v ňom opisuje svoj výstup na Elbrus severnou stranou a návštevu miest ako Moskva, Volgograd, Veľký Novgorod, Jaroslavľ, Piatigorsk, Kislovodsk…


Baričák Pavel Hirax: Nepál - cesta okolo Annapúrn, cesta do seba
15,99 €

13,75 €

Autor v knihe popisuje svoje dvojtýždňové kráčanie okolo Annapúrn (áno, to množné číslo je správne, Annapúrn je šesť, nie je len jedna), cestu k jazeru Tilicho (4919 m), ako aj prekročenie najvyššie položeného priesmyku sveta, Thorong La pass (5416 m


Vaculíková Silvia: Svet na dlani
15,95 €

13,72 €

Cestopis Svet na dlani je voľným pokračovaním môjho prvého cestopisu s názvom Túlanie svetom. Text je doplnený 340 fotografiami a 10 mapkami.


Janko Ivan: Všade dobre na Haiti peklo
15,40 €

13,24 €

Kniha zachytáva zážitky a atmosféru piatich rozdielnych ciest známeho novinára a fotografa Ivana Janka s bohatým fotodokumentačným materiálom.

  • Bicyklom po puboch – cesta Írskom výlučne na vlastný pohon.

Kadeřábek Josef Káďa: Motorkársky sprievodca po Slovensku
14,99 €

12,89 €

Po úspechu dvoch kníh Motorkársky sprievodca po Čechách a Motorkársky sprievodca po Morave a množstve milých ohlasov, ktoré na ne prišli, sa autor rozhodol zmapovať tiež najkrajšie trasy Slovenska a okoreniť ich historkami a zážitkami, ktoré počas ro


Renčko Andrej: CESTA HRDINOV SNP od Dukly po Devín
15 €

12,90 €

Cez sychravé leto 2014 prešiel autor počas 40 dní 1000 km cez Slovensko od Ukrajinskej hranice po sútok Dunaja a Moravy. Prechod trasy bol zaznamenávaný v denníku a doplnený faktografickými údajmi.


Kolektív autorov: Útulne a chaty Malá Fatra
14,95 €

12,86 €

Novinka

Kniha je „pohľadnicovou“ prechádzkou po turistických objektoch Malej Fatry postavených do konca prvej polovice 20. storočia. Súbor starých pohľadníc a fotografií predstavuje známe ako aj menej známe chaty a útulne Malej Fatry.


Kucharík Juraj: Bratislava- Turistický sprievodca
14,95 €

12,86 €

Nový a bohato ilustrovaný turisticky sprievodca predstavuje hlavné mesto Slovenska a jeho najbližšie okolie ako atraktívnu destináciu na viac ako len jednodňovú či víkendovú turistiku.


Kucharík Juraj: Európa – najkrajšie výlety
14,95 €

12,86 €

Prvý diel nového a bohato ilustrovaného turistického sprievodcu Európa – najkrajšie výlety obsahuje pätnásť výletov po európskych mestách a oblastiach v rámci deviatich krajín.


Kuchárik Juraj: Spiš - turistický sprievodca
14,95 €

12,86 €

Spiš patrí bez pochýb k regiónom s najsilnejším turistickým potenciálom na Slovensku, ba až v stredoeurópskom meradle. Na pultoch slovenských kníhkupectvách nájdete knižnú novinku – turistického sprievodcu Spiša.


Moravčík Leopold: Čína na konci dlhého pochodu
14,90 €

12,81 €

Autor, dlhoročný zahraničnopolitický redaktor, navštívil Čínu viackrát a v rozličných obdobiach, čo mu umožnilo zaznamenať a porovnávať jej obrovské premeny, ktorými prechádza táto najľudnatejšia, pôvodne zaostalá agrárna krajina v posledných štyro