Aptus Biorin 60 tbl.

Aptus Biorin 60 tbl.

Využite dopravu zadarmo na 3 mesiace a zľavu 10 % na prvý nákup! Staňte sa členom MALL klubu pre miláčikov a tieto a ďalšie výhody sú vaše Registrujte sa nezáväzne a zadarmo.
Doplnkové krmivo pre psov a mačky, určené k starostlivosti o srsť a podpore rastu srsti a pazúrov.
Celý popis
14,10 €
Vrátane DPH
Tovar od predajcu MALL

Na sklade 2 kusy

Už zajtra k osobnému odberu
Predajne
 
7.12.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 544041

Popis

Metionín je jednou z aminokyselín vytvárajúcich stavebné zložky proteínov. Navyše sa v nepatrných množstvách podieľa na chemických metabolických procesoch, ktoré sú dôležité pre zdravie zvieraťa. Je jednou z esenciálnych aminokyselín, ktoré zvieracie organizmy nevedia samostatne vyrobiť a preto je nutné ju dodávať v kŕmení. Metionín je považovaný za primárny nedostatkové aminokyselinu obsiahnutú v doma pripravovanom krmive podávanom domácim zvieratám. Preto musí byť dostatok metionínu zabezpečený pridávaním doplnkového krmiva.

Biotín sa ako koenzým v malých množstvách podieľa na rozmanitých metabolických procesoch pri premene proteínov, cukrov a nenasýtených mastných kyselín v organizme. Je potrebný najmä na udržanie správnej funkcie kože, srsti a pazúrov. Bolo zistené, že metionín podporuje účinky biotínu (synergické pôsobenie).

Návod použitia:

  • Biorion je podávaný psom a mačkám za účelom zaistiť a zlepšiť rast a správnu funkciu kože, srsti a pazúrov.
  • Príznaky nedostatku biotínu zahrňujú napr. suchú srsť, jej nezdravý vzhľad, nedostatok pigmentu, stratu srsti, suchú a šupinatiacu kožu, a lámavé a odlupujúce sa pazúriky.
  • Potreba biotínu rastie počas obdobia rastu, gravidity a laktácie.
  • Nedostatok metionínu môže tiež spôsobiť poruchy funkcie a vzhľadu kože a srsti.

Dávkovanie:

  • Psy: 1 tableta na 10 kg 1× denne po dobu 3–5 týždňov, potom ¼ tablety na 10 kg 1× denne.
  • Mačky: ½-1 tableta / deň

Balenie:

  • Uchovávanie: Uchovávajte pri teplote do 25 °C na suchom mieste. Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Balenie: 60 tabliet (14 g)

Pozor: Ak sa zviera škrabe, má na koži viditeľné lézie (púčiky, škvrny, krusty a pod), alebo stráca srsť, kontaktujte svojho veterinára. U niektorých ochorení, napr. chorôb obličiek a čriev, sa môžu požiadavky na prísun biotínu zvýšiť.

Obsah živín: Sušina 96%, Bielkoviny 10%, Vláknina 70%, Popol 3,1%, DL metionín 175 mg / g.

Doplnkové látky z premixu: Biotín 22 mg / g

Zloženie: Vitamínový premix 78,6%, DL metionín 17,1%, vehikulum 4,3%.