Lešenie využijete pri stavbe domu, pri rekonštrukciách obytných domov aj pri ďalších prácach vo výškach. Pojazdné lešenie je vhodné na menšie opravy, rúrkové lešenie sa hodí pre náročnejšiu údržbu či rekonštrukciu fasády a hliníkové lešenie je ľahké, ideálne pre prácu na nižších budovách.

Zobraziť viac

Pojazdné lešenie

  • Praktické, viacposchodové lešenie môže byť opatrené kolieskami. Slúži ku krátkodobým stavebným úpravám v interiéri aj exteriéri. Ľahko ho premiestnite pomocou koliesok, je však potrebné dbať na kvalitnú a stabilnú plochu, na ktorej stojí.

Fixné lešenie

  • Fixné lešenie sa používa na dlhodobú prácu na budovách. Pevne sa fixuje do steny budovy. Jedná sa o najstabilnejší systém lešenia pre náročné úkony na stavbe.

Rámové lešenie

  • Rámové lešenie sa skladá z jednotlivých komponentov s veľmi nízkou hmotnosťou. Jedná sa o stabilné lešenie ideálne pre ľahšie stavebné práce, ako je výmaľba interiérov, sadrokartonárske práce alebo montáže. Výhodou lešenia je nenáročná demontáž a ľahká preprava.
TIP!

Pre menej rozsiahle a náročné práce postačia kvalitné a stabilné a href="/rebriky">rebríky.

Rúrkové lešenie

  • Rúrkové lešenie sa skladá, ako už názov napovedá, z jednotlivých oceľových trubiek a ďalších spojovacích komponentov. Jedná sa o veľmi stabilné lešenie, jeho nevýhodou je však vysoká hmotnosť a náročnejšia stavba, hodí sa tak preto na dlhodobú prácu napríklad na rodinnom dome.

Systémové lešenie

  • Systémové lešenie je moderný druh lešenia, ktoré je výrazne ľahší a jeho stavba je rýchla a jednoduchá, napriek tomu je lešenie stabilné. Jednotlivé modulové dielce sa skladajú na seba. Systémové lešenie použijete pri stavbe či rekonštrukcii rodinných i bytových domov. Je ideálne na opravu fasád, okien a pod.

Oceľové lešenie

  • Veľmi odolné a priestranné lešenie s dlhou životnosťou, jeho nevýhodou je však vysoká hmotnosť pri manipulácii. Oceľové lešenie sa hodí na dlhodobé projekty, pri revitalizácii mestských bytových domov, priemyselných stavieb a všade tam, kde sa pohybuje na lešení viac pracovníkov.

Hliníkové lešenie

  • Jedná sa o moderný druh pracovnej plošiny, ktorého prednosťou je nízka hmotnosť, nevýhodou zase horšia stabilita oproti ostatným druhom. Jedná sa o najpoužívanejší druh, ktorý je však vhodný na menej náročné práce na budove.

Lešenie kocka

  • Čiže rebríkové lešenie či pracovnú plošinu využijete pri menej rozsiahlych prácach na stavbe, napr. pri lokálnej oprave fasády. Lešenie možno zvyčajne nastaviť do maximálnej výšky cca 3 metrov. Lešenie tvoria dva bočné rebríky, medzi ktorými je ukotvená plošina.

→ V menšej miere sú k dispozícii tiež bambusové a drevené lešenia.

Info:

Pri práci na lešení a vo výškach dodržujte vždy zásady bezpečnosti práce. Kúpte si kvalitnú pracovnú obuv, ochrannú pracovnú prilbu a ďalšie potreby.

VENBOS 2x6, pracovná plošina
41x

VENBOS 2x6, pracovná plošina

159,90 €
152,60 €

Pracovná plošina Venbos s úpravou na schody. Počet priečok 2×6, Možno použiť ako štafle alebo výsuvný opretý rebrík.

Tovar od predajcu MALL
tectake Mobilná pracovná plošina multifunkčné hliníkové lešenie - strieborná
2x

tectake Mobilná pracovná plošina multifunkčné hliníkové lešenie - strieborná

199 €
190 €
Doprava zadarmo

Úplne všestranná domyslená zostava hliníkového mobilného lešenia, z ktorého možno v okamihu zostaviť ľahký obojstranný hliníkový rebrík alebo hliníkový rebrík s nastaviteľnou výškou. Celkové rozmery tejto stavebnice sú vhodné ako na prácu v interiéri, tak aj vonku. Multifunkčné lešenie s možnosťo…

-21%
Vidaxl Sada 2ks nastaviteľných valčekových stojanov

Vidaxl Sada 2ks nastaviteľných valčekových stojanov

91 €
71 €
Doprava zadarmo
Výpredaj

Toto je sada dvoch stojanov vhodná pre stolové píly, hobľovky, a kdekoľvek je potrebná dodatočná podpora dlhých obrobkov. Stojan s valcom je vybavený rámom s pevnou oceľovou základňou s nosnosťou až do 60 kg. Jeho gumové nožičky sú pevne na klzkavom povrchu. Pracovná výška je ľahko nastaviteľná jedn

Partner: Shumee
ALUMET Hliníková pracovná plošina 2 × 7 (SM 4007)
52x

ALUMET Hliníková pracovná plošina 2 × 7 (SM 4007)

173,90 €
163,10 €

Multifunkčné hliníkové lešenie s celkom 14 priečkami po oboch stranách. Pracovná plošina s protišmykovou vrstvou z vodeodolnej preglejky. Maximálna nosnosť 150 kg. Kompletizácia bez nutnosti použitia náradia. Plastové zakončenie oporných časti pre lepšiu stabilitu. Pojazdné funkcie s dvojicou koliesok. Hmotnosť 12,2 kg.

Tovar od predajcu MALL
Fieldmann FZZ 2001 skladacia plošina

Fieldmann FZZ 2001 skladacia plošina

67 €
Posledný kus za túto cenu!

Hliníková skladacia pracovná plošinaRozmery plošiny 76 × 30 cmRozmery v rozloženom stave 103 × 41 × 49 cmSila hliníka 1,0 mmPracovná výška: 50 cmMaximálne zaťaženie: 150 kgHmotnosť 3,6 kg

-18%
ALUMET Hliníková pracovná plošina 2 × 6 (SM 4006)
15x

ALUMET Hliníková pracovná plošina 2 × 6 (SM 4006)

161,90 €
132,10 €

Multifunkčné hliníkové lešenie s celkom 12 priečkami po oboch stranách. Pracovná plošina s protišmykovou vrstvou z vodeodolnej preglejky. Maximálna nosnosť 150 kg. Kompletizácia bez nutnosti použitia náradia. Plastové zakončenie oporných časti pre lepšiu stabilitu. Pojazdné funkcie s dvojicou koliesok. Hmotnosť 11,5 kg.

Tovar od predajcu MALL
ELKOP Hliníková plošina HPP 650, plošina HPP 650
1x

ELKOP Hliníková plošina HPP 650, plošina HPP 650

145,80 €

Hliníková plošina HPP 650, s možnosťou úpravy na schody

Hliníková plošina HPP je ideálna pre domáce, aj profesionálne použitie. Táto multifunkčná plošina Vám poskytne komfort vďaka veľmi širokej plošine na státie.

Partner: bugy.sk
Verk Univerzálny multifunkčný kľúč - 48v1

Verk Univerzálny multifunkčný kľúč - 48v1

11,40 €

Univerzálny multifunkčný kľúč – 48v1 Multifunkčný kľúč na použitie v profesionálnych dielňach aj doma. Nahradí 48 kľúčov rôznej veľkosti a typu. Otočná hlava o 360 stupňov pre rýchlu výmenu hrotu. Rukoväť je vyrobená z mäkkého, protišmykového materiálu – pohodlie a bezpečné uchopenie.

NEO Tools Gola sada 1/4" CrV 46-dielna NEO | 08-660

NEO Tools Gola sada 1/4" CrV 46-dielna NEO | 08-660

26,90 €

Gola sada 1/4" CrV 46-dielna NEO | 08–660 Sada nástrčných kľúčov 1/4" NEO 08–660 pozostáva zo 46 kusov, vyrobených z kvalitnej chróm-vanádiovej ocele. Súčasťou sady je račňa, vybavená odolným račňovým mechanizmom (72 zubov).

Lešenie

Lešenie využijete na krátkodobé i dlhodobé práce na fasáde aj v interiéri. Fixné lešenie je vhodné na dlhodobú a náročnú prácu, pojazdné lešenie s kolieskami využijete, ak sa pri práci potrebujete často premiestňovať. Obľúbené a stabilné je oceľové lešenie, ktoré je dostatočne pevné pre prácu väčšieho množstva ľudí.