Látkové plienky sa po rokoch opäť vracajú a ich obľuba rastie. Doba už ale pokročila, a tak je dnes užívanie látkových plienok oveľa ľahšie. Ich užívanie je tiež ekologické a nezaťaží váš rodinný rozpočet, ako plienky jednorázové.

Zobraziť viac

Výhody a nevýhody látkových plienok

Najväčším konkurentom látkových plienok sú detské plienky jednorázové. Aké sú výhody a nevýhody látkových plienok?

+ ekologické - menej savé
+ používajú sa opakovane, nevytvárajú odpad - náročnějšie na údržbu (pranie, žehlenie)
+ priedušné
+ žehlia sa iba v šestonedelí
+ ekonomické

Typy látkových plienok

Látkové plienky štvorcové

Úplná klasika medzi látkovými plienkami. Ich prednosťou je všestrannosť. Mimo prebaľovania sa dajú využiť aj pri podkladaní bábätka, dojčení alebo ako ochrana pred slnkom.

Na čo sa zamerať pri výbere klasických štvorcových plienok:

 • Materiál - plienky obvykle sa vyrába z bavlny, biobavlny alebo bambusu
 • Bavlna (flanel a froté) - výhodou je nízka cena a dlhá životnosť, flanel lepšie saje, ale pomalšie schne, froté naopak saje horšie, ale schne rýchlejšie
 • Biobavlna - bavlna získaná ekologickým spôsobom, priedušnejšia, zdravšia, nespôsobuje alergické reakcie
 • Bambus - prednosťou je vysoká savosť a antibakteriálne schopnosti
 • Rozmery - najbežnejší rozmer štvorcových látkových plienok je 70 × 70 cm
 • Gramáž - s rastúcou gramážou sa zvyšuje tiež savosť plienok, pri výbere sa zamerajte na plošnú hmotnosť tkaniny, čím je vyššia, tým plienka lepšie saje
 • Design - v dnešnej dobe kúpite látkové plienky čisto biele aj obľúbené plienky s potlačou
 • Vrchné plienkové nohavičky

  Vrchné plienkové nohavičky sú nepostrádateľnou súčasťou látkových plienok. Majú udržať plienku na svojom mieste a zabrániť preniknutiu vlhkosti z plienky na oblečenie. Existuje niekoľko typov podľa použitého materiálu. Všetky typy vrchných nohavičiek sú priedušné, prateľné a vyrábajú sa v niekoľkých veľkostiach. Zapínajú sa na suchý zips alebo patentky.

  Materiál plienkových nohavičiek - vrchné nohavičky sa vyrábajú z odolných, priedušných materiálov.

  • Vlna - úplne priedušná, obsahuje lanolín, ktorý má vysoké antibakteriálne účinky a pohlcujú moč, nie je nutné ich často prať, stačí usušiť, vhodné pre citlivú kožu, vysoká kvalita materiálu a vyššia cena
  • Flees - nie je vode odolný, ale vodu odpudzuje, nevie pohltiť moč ako vlna, musí sa často prať, vhodné na noc a pre malé deti
  • PUL - nohavičky s polyuretánovým záterom, funguje podobne ako softshell, je priedušný ale nepremokavý, nohavičky majú dlhú životnosť a sú prateľné, vhodné pre denné nosenie

  Snap in one (SIO)

  Niekedy ich nájdete aj pod názvom All in two (AI2). Jedná sa o vrchné nepriepustné nohavičky, do ktorých sa za pomoci patentov nacvakne savá plienka.

  Výhody a nevýhody Snap in one

  + jednoduché a rýchle použitie - nedokonalá priliehavosť k pokožke
  + variabilné, možno kombinovať s inými druhmi plienok
  + savú časť možno sušiť v sušičke

  All in one (AIO)

  Na prvý pohľad vyzerajú ako jednorázové plienky, obsahujú všetko v jednom kuse - savú aj nepriepustnú časť. Jednoducho sa jedná o nepriepustné nohavičky, ktoré majú všitú savú plienku. Hodia sa skôr ako doplnenie výbavy pri potrebe rýchleho prebalenia.

  Výhody a nevýhody All in one

  + Jednoduché a rýchle použitie ako u jednorázových plienok - pre malé bábätká príliš veľké
  + Celú plienku možno prať v práčke - nižšia savosť
  + K dostaniu bohatý výber farieb a vzorov - vyššia cena

  Separačné plienky

  Tenké plienky, ktoré možno vložiť medzi látkovú plienku a pokožku bábätka. Zvyšujú savosť, izolujú pokožku od vlhkosti a uľahčujú pranie. Na trhu sú jednorazové aj prateľné.

  Látkové plienky do vody

  Tento typ plienok je opatrený nepriepustnou PUL vrstvou, ktorá chráni pred preniknutím vody. Na rozdiel od jednorázových plienkových plaviek možno prať v práčke a používať opakovane.

  Info

  Na trhu nájdete jednoveľkostné aj viacveľkostné plienky. Jednoveľkostné plienky zakúpite na celú dobu prebaľovania, ale horšie sa prispôsobujú rastúcemu dieťaťu. Viacveľkostné plienky sa lepšie prispôsobia telíčku dieťaťa, ale obstarávacie náklady budú vyššie. Predávajú sa tri veľkosti (S, M, L).

  Cena

  Obstarávacia cena jedného kusu látkovej plienky je oproti jednorázovým plienkam vyššia, vďaka dlhej životnosti sa však užívanie látkových plienok ekonomicky oplatí.

  • Do 20 XX / ks zakúpite klasické látkové štvorcové plienky, zvyčajne sa jedná o väčšiu sadu plienok v bielej farbe
  • 20 - 200 XX/ ks môžete kúpiť kvalitné bambusové aj bavlnené látkové plienky vyššej gramáže s potlačou, priemerná cena za 1 ks je 100 XX.
  • Nad 200 XX / ks zaobstaráte plienky All in one, Snap in one dobrej kvality a bohatých dizajnov.
  Info

  Ku všetkým látkovým plienkam sa budú hodiť aj ďalšie pomôcky k prebaleniu. Pozrite sa tiež na vlhčené obrúsky a prebaľovacie podložky.

  Petit Lulu Flísové separačné plienky 5 ks
  2x

  Petit Lulu Flísové separačné plienky 5 ks

  7,10 € 1,42 €/ks
  Posledný kus za túto cenu!

  Flisové separačné plienky od značky Petit Lulu chránia plienku pred znečistením. Extra jemný flísový materiál odvádza vlhkosť a bábätko tak udržuje v suchu. Vkladajte medzi zadoček bábätka a látkovú plienku.

  Tovar od predajcu MALL
  Separačné plienky Popolini (celulóza) 120 ks
  33x

  Separačné plienky Popolini (celulóza) 120 ks

  7,90 €

  Separačné plienky Popolini chráni plienku pred znečistením. Extra jemný flísový materiál odvádza vlhkosť a bábätko tak udržuje v suchu. Vkladajte medzi zadoček bábätka a látkovú plienku.

  Tovar od predajcu MALL
  Bambinomio Mušelínové plienky Bamboo 3ks Safari Celebration
  2x

  Bambinomio Mušelínové plienky Bamboo 3ks Safari Celebration

  16,90 €
  16,30 €
  Posledný kus za túto cenu!

  Mäkké multifunkčné mušelínové plienky Safari Celebration v praktickom balení 3 ks od značky Bambino Mio sa hodí pre rôznorodé každodenné potreby bábätka. Sú vyrobené zo 100% bambusovej viskózy. Výrobok vhodný do výbavičky pre bábätko je ideálne na utieranie, odgrgnutie či ako prikrývka.

  Tovar od predajcu MALL
  Bambinomio dezinfekčný Prostriedok Miofresh 300 g
  1x

  Bambinomio dezinfekčný Prostriedok Miofresh 300 g

  6,30 €

  Prírodný namáčací a prací prostriedok na bielizeň od značky Bambinomio likviduje počas prania choroboplodné zárodky. Prostriedok bol navrhnutý pre čistenie, osvieženie a odstraňovanie zápachu z opakovane použiteľných látkových plienok a iných odevov pri nízkych teplotách.

  Tovar od predajcu MALL
  XKKO Detské plienky z biobavlny Organic 80x80 - Staré časy Biele
  14x

  XKKO Detské plienky z biobavlny Organic 80x80 - Staré časy

  13,50 € 2,70 €/ks

  Detské plienky od značky XKKO sú vyrobené z kvalitnej biobavlny s certifikátom Öko-Tex. Použitý materiál, ktorý je príjemný na dotyk, je pestovaný bez chemických postrekov za využitia prírodných zákonitostí.

  Tovar od predajcu MALL
  XKKO Biobavlnená plienka 120x120cm Golden Fish
  20x

  XKKO Biobavlnená plienka 120x120 Fish

  8,04 €

  Extrémne jemná mušelínová zavinovacia plienka, prináša dokonalé pohodlie pre vaše bábätko. Plienka je úplne šetrná k detskej pokožke nespôsobuje alergickú reakciu a je hygienická. Vzhľadom k rozmerom má plienka široké spektrum použitia.

  Tovar od predajcu MALL
  XKKO Biobavlnené plienky 70x70cm - 5ks, Staré časy - biele
  262x

  XKKO Biobavlnené plienky 70x70cm - 5ks, Staré časy

  12,90 €
  11,16 €

  Detské plienky z certifikovanej BIO bavlnynajvyššou gramážou na európskom trhu. V porovnaní s bežnou bavlnenou plienkou sú plienky z BIO bavlny Staré časy výrazne jemnejšie a mäkšie.

  Tovar od predajcu MALL
  T-tomi TETRA plienky EXCLUSIVE COLLECTION, biele, 70x70, 10ks
  63x

  T-tomi TETRA plienky EXCLUSIVE COLLECTION, biele, 70x70, 10ks

  20,90 €
  20 €

  TETRA plienky EXCLUSIVE COLLECTION, biele, 70×70, 10ksvysokogramážnej čistej bavlny sú vyrobené klasickou technológiou tkania v dutinnej väzbe, čo zaručuje zvýšenú savosť a mäkkosť našich látkových plienok.

  Tovar od predajcu MALL
  XKKO Biobavlnené plienky 70x70cm - 5ks, Staré časy Pastels for Boys
  47x

  XKKO Biobavlnené plienky 70x70cm - 5ks, Staré časy Pastels

  12,51 €
  11,20 €

  Detské plienky z biobavlny XKKO Organic 70×70cm Staré časy Pastels z certifikovanej BIO bavlnynajvyššou gramážou na európskom trhu! V porovnaní s bežnou bavlnenou plienkou sú plienky z BIO bavlny XKKO Organic Staré časy výrazne jemnejšie a mäkšie.

  Tovar od predajcu MALL
  XKKO Bambusové plienky XKKO BMB Scandinavian 70x70 - Mint
  15x

  XKKO Bambusové plienky XKKO BMB Scandinavian 70x70 - Mint

  13 €
  12 €

  Extrémne jemná nebielená plienka XKKO BMB 70×70 cm zo zmesi bambusovej viskózy a bavlny. Dutinná väzba v spojení s použitým materiálom zaručuje výnimočnú jemnosť a savosť. Plienky XKKO BMB nespôsobujú alergickú reakciu, bambusová viskóza je antibakteriálna.

  Tovar od predajcu MALL

  Látkové plienky

  Rozhodli ste sa využívať ekologicky aj ekonomicky výhodné látkové plienky? Na Mall.sk vyberajte z pestrej ponuky látkových plienok rôznych typov! Nájdete u nás okrem iného lacné plienky vysokej kvality!

  Bohatý výber bambusových plienok nájdete u XKKO. Vzorované látkové kvalitné plienky ponúka T-Tomi. Na výber máte aj z mnohých ďalších značiek, ako sú Scamp, Lodger, Bambinomio, Bamboolik, Jollein a mnoho ďalších.

  K látkovým plienkam ponúkame tiež široký výber plienkových nohavičiek. Alebo ste sa rozhodli dať prednosť jednorázovým plienkam?

  Pri prebaľovaní určite oceníte aj prebaľovacie podložky, alebo praktické koše na plienky.

  ^ Naspäť hore

  Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii lacné látkové plienky.