Lupo Salvatore: Dejiny Mafie

Značka: Náš kód: 100004041039

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner

Lupo Salvatore: Dejiny Mafie

Mafia je taliansky problém, ktorého riešenie sa však dotýka celého sveta. Čo je to vlastne mafia? Dá sa tento nebezpečný a stále unikajúci fenomén považovať za súčasť organizovanej kriminality? Celý popis

9.4

9,40 € vrátane DPHBežná cena: 10,92 €, Ušetríte 1,52 € (13 %)

Náš kód: 100004041039

Popis

Popis produktu

Mafia je taliansky problém, ktorého riešenie sa však dotýka celého sveta. Čo je to vlastne mafia? Dá sa tento nebezpečný a stále unikajúci fenomén považovať za súčasť organizovanej kriminality? Môžeme ju spájať s množstvom talianskych lobistických a klientelistických zoskupení, protizákonných aktivít, podplatiteľných úradov, pokútnych obchodov a korupcie? Je porovnateľná s jej ruskými a čínskymi kópiami či americkou odnožou?

Salvatore Lupo sa vo svojej knihe snaží aspoň čiastočne vniesť do týchto pojmov svetlo. Sicílsku mafiu nemožno porovnávať s ostatnými, napohľad podobnými fenoménmi. Nejde ani o špecifickú črtu správania sa ostrovanov. Sicílska mafia je organizácia, ktorá má vlastnú štruktúru, riadi sa vlastnou ideológiou, a pritom sa vyznačuje výnimočnou historickou kontinuitou. Jej dejiny sú poznačené krvou príslušníkov jednotlivých klanov i „kajúcnikov” spolupracujúcich so spravodlivosťou. Sprevádzajú ich maxiprocesy, politické škandály, víťazstvá a porážky mnohých policajtov a sudcov.

Mafia robí obchody, nie je to však zoskupenie obchodníkov. Pašuje, ale nie je to banda pašerákov. Rokuje s politikmi, nie je to však politická strana. Mafia sa snaží suplovať štát. Preberá jeho základné funkcie — od monopolu na násilie až po teritoriálnu kontrolu. Z týchto dôvodov cítime potrebu spoznať posledných 150 rokov existencie „územných panstiev”, rodinných zoskupení a zločincov, ktorí vyvíjali a vyvíjajú činnosť predovšetkým na území Palerma a jeho provincie. Mesto a jeho okolie je skutočným a pevným zázemím mafiánskej organizácie. Odtiaľto vychádzajú tisícky krvavých nitiek spájajúcich Palermo s Talianskom i zvyškom sveta.

  • počet strán: 312
  • produkt: Paperback
  • dátum vydania: 1.12.2002
  • šírka: 140mm
  • výška: 17mm
  • hmotnosť: 405g
  • ISBN: 80–7149–443–7
  • jazyk: slovenský

Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Autor Lupo Salvatore
Vydavateľ Kalligram
Jazyk slovenský
Rok vydania 2002
Väzba Paperback
Počet strán 312
Formát 17 x 140
Hmotnosť 405
ISBN 80-7149-443-7