Hojstričová, Sylvia Petrová Jana: Palo Macho - Časovanie čiary / Timing The Line

Hojstričová, Sylvia Petrová Jana: Palo Macho - Časovanie čiary / Timing The Line

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Palo Macho (*1965) patrí k najvýraznějším predstaviteľom súčasnej slovenskej výtvarnej kultúry. Vďaka svojej experimentálnej tvorbe v skle a excelentným maliarským výkonom získal medzinárodné uznanie. Celý popis
29 €
Vrátane DPH
24,94 €
Partner: Ikar

Skladom u partnera 5 kusov

8.12.2021 - 9.12.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Tovar od predajcu Ikar

Predaj zastrešuje MALL.CZ vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.

Kód: 100002232531

Popis

Palo Macho (*1965) patrí k najvýraznějším predstaviteľom súčasnej slovenskej výtvarnej kultúry. Vďaka svojej experimentálnej tvorbe v skle a excelentným maliarským výkonom získal medzinárodné uznanie.

Publikácia se zameriava na Machove experimenty v kresbe integrovanej do skla v kontexte zhruba dvadsiatich rokov. Vo svetovom sklárstve sú práce s cieľom prezentovať kresbu ako najvýznamnějšiu zložku sklárskeho diela prakticky neznáme, pokiaľ s kresbou nechceme stotožňovať rytinu so svojimi odlišnými zákonitosťami. Pokiaľ sa v sklenených objektoch umelcov objavujú línie a kresba, deje se tak ako side-effect dekorov, alebo dôsledok použitia nití horúceho skla. Spôsob, ako s kresbou zaobchádza Macho, je iný předevšetkým tým, že je cieleným výskumom možností spojení kresby a skla, tj. kresby v spojení s priestorom, svetlom a časom. To tiež jeho kresby odlišuje od prác iných známych kresliacich sklárov, ako sú Stanislav Libenský, Štěpán Pala alebo Dale Chihuly, ktorí sa zaoberajú dvojrozmernou kresbou ako samostatnou disciplínou na papier. Machovou ambíciou je, zjednodušene povedané, kresba na „skle, v skle a kresba sklom“. Deje se tak unikátnou formou, ale aj používáním nových technologických metód. Kniha prezentuje a analyzuje Machove líniové kresby na povrchu sklenených dosiek, kresby zatavené medzi tabule skla, kresby plávajúce vovnútri sendvičovou metódou vytvorených hranolov, tlače z dosiek skla (monotypy – vitrografika) a tiež plastickú kresbu vytvorenú cestou sklenených reliéfov (kresba sklom). Machove experimenty v kresbe a skle predstavujú významný príspevok k rozvoju modernej európskej kresby aj svetovej sklárskej tvorby pre svoje unikátne objavy a hodnoty.

Publikácia je tímovou pracou popredných osobností slovenskej a českej kulturnej scény. Okrem koncepcie Pala Macha, je autorkou publikáce medzinárodne profilovaná Sylva Petrová, emeritná profesorka Univerzity v Sunderlande vo Veľkej Británii. Autorkou fotografií je Jana Hojstričová, umelecká fotografka a prorektorka VŠVU v Bratislave.

  • počet strán: 118
  • produkt: Paperback
  • dátum vydania: 7.7.2017
  • šírka: 238mm
  • výška: 11mm
  • hmotnosť: 680g
  • ISBN: 978–80–89784–07–3
  • jazyk: anglicky, slovenský