Pri výbere cestovného kufra je potrebné vedieť, na aký účel vám bude predovšetkým slúžiť, ako často ho budete používať, na aké dlhé cesty a koľko vecí do neho potrebujete uložiť.

Zobraziť viac

Textilné kufre

Kufre z textilu sú ľahké, vyrobené sú spravidla z nylonu, polyamidu či balistického nylonu, ideálne pre prevoz oblečenia, menej krehkých vecí a ako palubná batožina.

Škrupinové kufre

Kufre z tvrdej škrupiny sú ťažšie a pevnejšie, sú odolné voči mechanickému poškodeniu, nepremokavé, perfektné do lietadla, ideálne pre transport krehkých vecí.

Veľkosť cestovného kufra

Veľkosť Objem/nosnosť/výška
Malé (S) 30 až 40 l/do 10 kg/do 55 cm
Stredná (M) 60 až 90 l/do 20 kg/60 - 80 cm
Veľké (L až XL) 90 la viac/do 30 kg/nad 80 cm

→ Pri niektorých modeloch textilných kufrov sa dá zväčšiť objem prostredníctvom povolenia zipsov a získať tak pár litrov na viac.

Cestovný kufor s 2 vs. 4 kolieskami

  • Kufor s dvoma kolieskami - ľahký pre prekonávanie rôznych prekážok, obrubníkov a pod.
  • Kufor so štyrmi kolieskami - bezproblémová a pohodlná manipulácia s batožinou vo všetkých priestoroch

→ Platí, že čím väčšie kolieska, tým jednoduchšia a lepšia jazda. Podstatnú úlohu zohráva aj materiál, z ktorého sú kolieska vyrobené. Odolnejšie sú plastové, pogumované, ktoré garantujú tichý pojazd.

Info:

Viete, že môžete ľahko ochrániť váš kufor pred poškodením, poškriabaním či znečistením? Stačí zaobstarať obal na kufor, ktorý vyniká po praktickej aj funkčnej stránke.

Bezpečnostné prvky kufra

  • Kufor s TSA zámkom - ochráni obsah batožiny v lietadle, ale prípadná letisková kontrola ho dokáže otvoriť bez potenciálneho zničenia či poškodenia
  • Kufor na kód - integrovaný číselný zámok pre nastavenie kódu v rámci uzamknutia
  • Kufor s dvojitým zipsom - dvojitý bezpečnostný zips ochráni obsah batožiny, je odolný aj voči ostrým predmetom
TIP!

Pre maximálny komfort a spríjemnenie cestovania vám poslúžia efektívni pomocníci, ktorých nájdete v ponuke príslušenstva k batožine.

Detské kufre alebo batožina pre malých cestovateľov

Pri výbere detského cestovného kufra na kolieskach sú dôležité nasledujúce parametre:

  • Jednoduchá a ľahká ovládateľnosť
  • Dostatočne dlhá teleskopická rukoväť
  • Vybavenie vrátane vnútorných popruhov, dostatok vreciek, ľahko ovládateľný zips
-50%
Buddy Toys BPC 3112
10x

Buddy Toys BPC 3112

73,90 €
36,95 €
Akcia

Spríjemnite vašim deťom cestovanie. S detským kufrom Buddy Toys BPC 3112 si vaše ratolesti užijú zábavu, pretože ho môžu využiť aj ako odrážadlo.

Tovar od predajcu MALL
-50%
Buddy Toys BPC 3111
11x

Buddy Toys BPC 3111

73,90 €
36,95 €
Akcia

Buddy Toys BPC 3111 je detský kufor a odrážadlo v jednom. Vaše deti si už pri cestovaní nebudú nudiť. S týmto kufrom sa zabavia pri čakaní na lietadlo.

Tovar od predajcu MALL
CARRY ON Stredný kufor Transport Black

CARRY ON Stredný kufor Transport Black

99 €
Doprava zadarmo
Posledný kus za túto cenu!

✅ stredný čierny kufor z odolného polypropylenu

✅ špeciálny bezpečnostný štítok a TSA zámok

✅ rozmery v cm – 68×47×27/31/

Partner: Kufrland
Swiss Veľký kufor Lux Z Orange

Swiss Veľký kufor Lux Z Orange

64 €
Doprava zadarmo
Posledný kus za túto cenu!

✅ super výhodný veľký orandžový kufor

✅ nízka hmotnosť

✅ rozmery v cm – 77×50×30

Partner: Kufrland

Cestovné kufre

Pri výbere, ktorý kufor vás bude sprevádzať na cestách, je dobré okrem podstatných parametrov prihliadnuť aj k samotnému výrobcovi.

Cestovné kufre Samsonite

Najväčším predajcom cestovných batožín v Amerike, Japonsku i Európe je značka Samsonite, ktorá ponúka elegantné modely s nádychom luxusu za dostupnú cenu. Samsonite myslia ako na dospelých, tak ale aj na najmenších cestovateľov.

Cestovná batožina a kufre Travelite

Nemecká značka Travelite obohacuje trh svojimi batožinami už od roku 1949 a patrí medzi špecialistov na výrobu odľahčených, funkčných a veľmi odolných cestovných batožín, ktoré uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov.

Kufre na kolieskach American Tourister

Medzi popredných výrobcov batožiny a cestovných kufrov patrí American Tourister. Renomovaná značka svetoznáma svojimi vysoko kvalitnými výrobkami za dostupnú cenu. Cestovné kufre od American Tourister sú typické sviežim a farebným dizajnom.

Cestovné kufre Titan

Cestovné kufre značky Titan vstúpili na trh v roku 1983 a teraz sa radia k predným svetovým výrobcom cestovných batožín. Kufre vynikajú moderným dizajnom a vysokou funkčnosťou. Cestovné kufre Titan sa pýšia odolnosťou a extrémne nízkou hmotnosťou.

Kufre Leonardo alebo batožina pre každého

Cestovné kufre Leonardo ponúkajú kvalitu za dostupnú cenu. Výrobca sa zameriava najmä na kufre menšej veľkosti čiže príručné či kabínové, ktoré si môžete vziať so sebou do lietadla. Kufre Leonardo sa pýšia kvalitou, dizajnom a dlhou životnosťou.

Hľadáte celú sadu kufrov? Pozrite sa na našu ponuku. Neprehliadnite tiež cestovné tašky, ktoré sa hodia najmä pri cestovaní autobusom či autom.