Kepler Lars: Lazár
15,90 €

13,67 €

Majster trilerov Lars Kepler prichádza so siedmou knihou o Joonovi Linnovi

V byte na predmestí Osla nájdu mŕtveho muža. Ukáže sa, že obeťou bol dosiaľ neznámy vykrádač hrobov a zberateľ morbídnych trofejí.


Nesbo Jo: Nôž
16,90 €

13,52 €

Novinka

Harry Hole sa vracia do podnájmu na ulicu Sofies Gate, len o poschodie nižšie, než keď spoznal Rachel. Tentoraz neodišiel sám, vyhodila ho ona a zdá sa, že je po všetkom. Harry sa utápa v alkohole.


Ahnhem Stefan: 18 pod nulou
14,90 €

12,81 €

Cez okraj nábrežia v helsingborskom prístave po divokej naháňačke preletí auto. Všetko poukazuje na tragickú nehodu, no pri pitve vodiča vyjde najavo, že je mŕtvy už dva mesiace a celý čas bolo telo zmrazené.


Bjork Samuel: Chlapec vo svetle reflektorov
14,90 €

12,81 €

Sú Vianoce. Starší muž šoféruje auto cez Škandinávske vrchy. Zrazu si všimne, ako sa v tme pred ním čosi črtá. Len-len že stihne pribrzdiť a zastaviť. V snehových jazykoch tvoriacich sa pred autom stojí malý chlapec.


Gardnerová Lisa: Nájdi ju
14,90 €

12,81 €

Pred siedmimi rokmi bola Flora Danová len bezstarostná vysokoškoláčka. Nič na svete ju netrápilo, no potom ju počas bujarej zábavy cez jarné prázdniny uniesli a nasledujúcich 472 dní musela chtiac-nechtiac zisťovať, čo všetko človek ešte znesie.


Ohlssonová Kristina: Pochované klamstvá
14,90 €

12,81 €

V ten osudný deň prší. Do kancelárie advokáta Martina Bennera sa dobýja zúfalý muž so slovami, že jeho sestra potrebuje pomoc. Háčik je v tom, že je mŕtva. Skôr než spáchala samovraždu, priznala sa k piatim vraždám.


Roslund Anders: Tri hodiny
14,90 €

12,81 €

Ak človek kalkuluje s časom sám a má nad ním kontrolu, sú aj tri sekundy či tri minúty večnosťou. Tri hodiny v rukách niekoho iného sú však, paradoxne, oveľa kratšie.


Roslund, Börge Hellström Anders: Tri minúty
14,90 €

12,81 €

Obe strany od neho očakávajú lojalitu. Obe strany ho odsudzujú na smrť. Dostal sa do väzenia, aby prenikol do nebezpečnej zločineckej organizácie. Odhalili ho a mal zomrieť. Na prežitie mu zostali TRI SEKUNDY.


Roslund, Börge Hellström Anders: Tri sekundy, 2. vydanie
14,90 €

12,81 €

Piet Hoffmann, bývalý zločinec a potom špičkový agent švédskej tajnej služby, žije dva životy. Jeden s milovanou manželkou a dvoma malými chlapcami, s rodinou, ktorú chce chrániť za každú cenu.


Steadmanová Catherine: Niečo vo vode
14,90 €

12,81 €

Mark a ja si vymeníme pohľad, ticho okolo nás hustne. Vyzerá to strašidelne. Zrazu dostanem šialený nápad, že sme zomreli. Možno sme už po smrti a toto je očistec. Alebo sen. Ticho náhle preruší hlasné klop do boku člna. Vzápätí sa ozve ďalšie.


Gibneyová Patricia: Bludisko stratených duší
15,90 €

12,72 €

Novinka

V katedrále mesta Ragmullin nájdu zavraždenú ženu a o pár hodín nato muža obeseného na strome pred domom, v ktorom býva. Vyšetrovaním poveria inšpektorku Lottie Parkerovú. Obaja mŕtvi majú rovnaké, veľmi zvláštne tetovanie na vnútornej strane stehna.


Arlidge M. J.: Hra na mačku a myš
13,90 €

11,95 €

Hlavná vyšetrovateľka Helen Graceová sa celý život ukrývala – za policajný preukaz, za povesť jednej z najšikovnejších policajtiek v krajine, za dokonalú fasádu neomylnej profesionálky. Až kým sa po falošnom obvinení neocitla v radoch odsúdených.


Boltonová Sharon: Majster
14,90 €

11,92 €

Novinka

Mladá strážnička Florence Loveladyová naštartovala svoju kariéru v Sabdene, mestečku v severnom Anglicku v grófstve Lancashire. Podarilo sa jej usvedčiť výrobcu truhiel Larryho Grassbrooka zo série vrážd detí.


Brearton T.J.: Sama v lese
13,90 €

11,95 €

Keď prišla k parku, začula plakať malé dieťa. Zastala, ale nikoho nevidela. „Haló?“ zavolala o oktávu vyšším hlasom. „Haló? Je tam niekto?“ Katie Calumetová chodí každé ráno behať. Jedného dňa začuje z auta pri miestnom parku detský plač.


Burková Alafair: V dobrom aj v zlom
13,90 €

11,95 €

Angela spoznala Jasona Powella pri organizovaní večierka v East Hamptone. Predpokladala, že ich známosť bude len krátky románik, podobne ako mnohé vzťahy medzi miestnymi a letnými návštevníkmi.


Carringtonová Sam: Zlá sestra
13,90 €

11,95 €

Connie sa oprela na stoličke a nasilu vrátila plecia do prirodzenej polohy. „A teraz je mŕtvy?“ „Presne tak. Zomrel tri dni po úteku. Jeho telo dnes ráno vyhodili pred väzenskú bránu.“ „Nuž, asi by som ho mala ľutovať. Ale ako to súvisí so mnou?


Cole Daniel: Obesenec
13,90 €

11,95 €

Inšpektorka, ktorá nemôže veriť nikomu. Vrah ktorý nemá čo stratiť. Inšpektorka Emily Baxterová sa ešte celkom nespamätala z prípadu Handrovej bábiky a zo zmiznutia svojho priateľa Williama „Wolfa“ Fawkesa.


Cook Robin: Šarlatáni
13,90 €

11,95 €

Čerstvý najvyšší rezident v Bostonskej pamätnej nemocnici Noah Rothauser má v novej funkcii plné ruky práce – od prípravy operačných programov až po riešenie následkov úmrtí pacientov.


Delaney J.P.: Dôveruj mi
13,90 €

11,95 €

Nikomu never! Kto je vrah… a kto je obeť?

Claire Wrightová, britská študentka herectva, žije v New Yorku bez zelenej karty. Preto prijme jediné zamestnanie, ktoré môže získať: prácu pre firmu rozvodových právnikov.


Donlea Charlie: Ani omylom
13,90 €

11,95 €

Režisérka Sidney Ryanová odštartovala najsledovanejší dokumentárny seriál v televíznej histórii.


Gruber Andreas: Čas smrti
13,90 €

11,95 €

„Ak v priebehu štyridsiatich ôsmich hodín zistíte, prečo som uniesol túto ženu, ostane nažive. Ak nie, umrie.“ Podobným odkazom začína sériový vrah každú svoju perverznú hru.


Jackson David: Ani nepípni
13,90 €

11,95 €

Zoznámte sa s Bensonovcami. Je to príjemný, milý manželský pár. Nikomu sa nepletú do života, občas prehodia so susedmi pár slov. A majú krásne dievčatko Daisy. Niečo však nesedí. Dcérka žije v podkrovnej izbe bez okien, za zamknutými dverami.


Marsonsová Angela: Krvavé stopy
13,90 €

11,95 €

Mŕtva žena s jedinou čistou bodnou ranou do srdca pôsobí na prvý pohľad ako obeť nevydarenej lúpeže a zdá sa, že život starostlivej a bezúhonnej sociálnej pracovníčky tak vyhasol omylom. Detektívke Kim Stonovej však na prípade čosi nesedí.


Ohlssonová Kristina: Klamstvá, ktoré hovoríme
13,90 €

11,95 €

Žena obvinená z piatich vrážd je mŕtva. Právnika Martina Bennera, ktorý sa o jej prípad zaujímal, vtiahli proti vôli do pátrania po jej zmiznutom štvorročnom synovi Miovi. Kým sa chlapec nenájde, nenechá ho bezohľadná mafiánska organizácia na pokoji.


Soule Charles: Rok Proroka
13,90 €

11,95 €

Jedného rána Will Dando, celkom obyčajný tridsiatnik z Manhattanu, precitne zo sna so stoosemdesiatimi predpoveďami o budúcnosti v hlave. Chce či nechce, okamžite sa tým stáva najsilnejším mužom sveta.


Ayliffe Tim: Vyššie dobro
13,90 €

11,12 €

Novinka

Skúsený vojnový korešpondent John Bailey sa po návrate zo Stredného východu osamelo prepíja životom. Prežil toho príliš veľa a na návrat do normálneho života mu chýbajú sily.


Craven M.W.: Bábkové divadlo
13,90 €

11,12 €

Novinka

Na severozápade Anglicka vyčíňa sériový vrah. Svoje obete upaľuje v prehistorických kamenných kruhoch a nezanecháva po sebe žiadne stopy. Polícia je bezradná. Médiá mu hovoria Spaľovač. Do vyšetrovania sa zapojí suspendovaný detektív Washington Poe.


Grisham John: Bar U kohúta
12,90 €

11,09 €

Traja kamaráti Mark, Todd a Zola študujú na treťotriednej súkromnej právnickej škole, čaká ich posledný semester, promócia, potom advokátska skúška.


Adams Taylor: Zásah
12,90 €

11,09 €

James a Elle Eversmanovci sú mladý manželský pár, ktorý sa cestou za novým životom ocitol uprostred Mohavskej púšte. Keď sa im zo záhadných dôvodov pokazí auto, uviaznu na území nikoho s minimálnymi zásobami vody a bez mobilného signálu.


Formanová Jay: Jednosmerný lístok
12,90 €

11,09 €

Autorka cestovateľských článkov Lee Smithová prežíva po návrate do Kanady z luxusnej plavby po Karibiku nemilé prekvapenie.


Glukhovsky Dmitry: Text
12,90 €

11,09 €

Jedna vražda, jeden smartfón, niekoľko dní požičaného života.

Dvadsaťsedemročný Iľja sa po siedmich rokoch strávených vo väzení vracia domov. Odlúčenie od okolia mu celý život prevrátilo naruby.


Greenová Cass: Žena za dverami
12,90 €

11,09 €

Melissa a Hester žijú roky vedľa seba v dobrej štvrti v severnom Londýne. Atraktívna Melissa je vydatá za úspešného lekára s televíznou kariérou, má dospievajúcu dcéru Tilly a navonok vedie spokojný život.


Kiernanová Olivia: Priveľmi blízko
12,90 €

11,09 €

Detektívka Frankie Sheehanová by najradšej prípad Eleanor Costellovej odpísala ako samovraždu. Pred štyrmi mesiacmi Frankie pri prenasledovaní vraha takmer prišla o život a netúži vyšetrovať zabitie.


King Stephen: Geraldova hra, 3. vydanie
12,90 €

11,09 €

V jedno popoludnie odchádzajú manželia Gerald a Jessie Burlingamovci do svojho letného domu pri jazere. Je už po sezóne a v okolí niet ani živej duše.


Mayne Andrew: Naturalista
12,90 €

11,09 €

Profesor bioinformatiky Theo Cray vidí niečo aj tam, kde iní nevidia nič…

Do Theovej motelovej izby sa dobýjajú policajti.


McGeorge Chris: Hľadaj vraha
12,90 €

11,09 €

Jedenásťročný Morgan Sheppard kedysi vyriešil vraždu učiteľa, keď všetci ostatní vrátane polície tvrdili, že išlo o samovraždu. Publicita okolo prípadu položila základy jeho popularity a uznania za moderného Sherlocka Holmesa.


Mitchellová Caroline: Tichá obeť
12,90 €

11,09 €

Emma je milujúca manželka, oddaná matka… a páchateľka neúmyselnej vraždy. Celé roky skrýva mŕtvolu učiteľa Luka, ktorý ju zviedol, keď bola v tínedžerskom veku, neistá a dôverčivá.


Tyceová Harriet: Krvavý pomaranč
12,90 €

11,09 €

Alison má všetko. Milujúceho, aj keď trochu suchopárneho manžela, rozkošnú šesťročnú dcérku a kariéru advokátky na vzostupe – práve dostala svoj prvý prípad vraždy. Lenže nič nie je také, ako to navonok vyzerá.

Už len jednu noc.


Adams Taylor: Niet úniku
11,90 €

10,23 €

Tu sa Darby rozhodla, že prejde pomedzi zaparkované autá a vyberie sa po naznačenom chodníku priamo k vchodu do budovy necelých pätnásť metrov od nej.


Danielsová Natalie: Straka
11,90 €

10,23 €

Novinárka Constance Mortensonová stratila ostražitosť, keď sa pred rokmi v parku na ihrisku zoznamovala s mamičkou malého dievčatka. Možno aj preto, lebo Ness bola lesba a šťastne zadaná.


Frasierová Anne: Svedectvá tiel
11,90 €

10,23 €

Pivničná cela. Šialený sadista. Život, v ktorom sa strieda len šero a tma. Som Jude Fontainová a pred tromi rokmi som zmizla bez stopy.


Greenová Cass: Hlboko v lese
11,90 €

10,23 €

Mladá žena Neve neprežíva najlepšie obdobie. Rozišla sa s priateľom, trochu vystrája, práca ju ubíja a nemá vlastné bývanie.


Hamilton Steve: Plán úteku
11,90 €

10,23 €

Dá sa rozviazať zmluva s diablom?

Masonovou úlohou je preniknúť do vládneho programu na ochranu svedkov a zlikvidovať každého, kto pred rokmi svedčil proti šéfovi podsvetia Dariusovi Colovi.


Leová Zoe: Ak sa prebudí
11,90 €

10,23 €

Rachel objaví na Twitteri správu, ktorá naznačuje, že ju manžel podvádza, a rozhodne sa ho sledovať. Stane sa však svedkom niečoho omnoho horšieho – manželovo auto chladnokrvne zrazí bezbranného chodca a zmizne z miesta činu.


Norman Andreas: Tichá vojna
11,90 €

10,23 €

Ako dobre vlastne poznáme tých, ktorých milujeme? V Sýrii zúri vojna. Švédska a britská tajná služba má všetky predpoklady na vzájomnú spoluprácu v boji proti terorizmu. Bente Jensenová.


Methos Victor: Neónový právnik
9,90 €

8,51 €

Peňazí je málo a sľubných vyhliadok ešte menej, preto novopečený právnik Brigham Theodore podnikne zúfalý krok a nastúpi do pochybnej právnickej firmy v Salt Lake City.