PROTHERM Tiger Condens 20/26 KKZ42

PROTHERM Tiger Condens 20/26 KKZ42

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Kotol Tiger Condens poskytuje najväčší možný komfort teplej vody, dodáva dostatok teplej vody pre viacerých používateľov súčasne a ponúka stabilnú teplotu aj v prípade viacerých odberov. Okrem toho je schopný spoľahlivo vykurovať aj väčšie rodinné domy alebo veľkometrážne byty. Celý popis
2 040 €
Vrátane DPH
1 775 €
Doprava zadarmo
Partner: PARTNER

Na objednanie u partnera

19.11.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 100055174739

Popis

S kondenzačným kotlom Tiger Condens získate systém vykurovania, ktorý vás nesklame. Tiger Condens sú závesné kondenzačné plynové kotly, s jedným alebo dvomi zabudovanými nerezovými zásobníkmi teplej vody 2 × 21 l. Patentovaná technológia IsoDyn umožňuje kotlom Tiger Condens zabezpečiť také množstvo teplej vody ako kotlom so samostatným veľkým zásobníkom. Kotol nevyžaduje žiadny ďalší priestor pre zásobník teplej vody, pretože všetky komponenty sú umiestnené v jednom boxe.

V prípade veľmi nízkej potreby teplej vody sa kotol automaticky prepne do úsporného režimu alebo sa úplne vypne. Teplotu alebo ekonomický režim je samozrejme možné nastaviť na ovládacom paneli. Tiger Condens je skvelou voľbou pre domácnosti s vysokými nárokmi na tepelný komfort a dodávku teplej vody. 

Závesný kondenzačný kotol Tiger Condens sa dokáže automaticky prispôsobiť zmene kvality dodávaného plynu. Inovatívna technológia FlameFit nastaví spaľovanie zloženiu plynu a tým umožňuje vždy efektívnu prevádzku bez nutnosti manuálnej zmeny nastavení. To znamená, že plyn je optimálne spaľovaný a množstvo spalín je významne redukované. Kotol využíva techniku kondenzácie a tak spotrebuje oveľa menej energie než konvenčné kotly a produkuje menej škodlivých látok do ovzdušia. 

Číselný systém označovania kotlov PROTHERM

VÝBAVA A VLASTNOSTI KOTLA TIGER CONDENS

  • nerezový kondenzačný výmenník.
  • všetky komponenty umiestnené v jedinom, izolovanom a zvukotesnom boxe.
  • mimoriadny komfort dodávky teplej vody, prostredníctvom zabudovaných nerezových zásobníkov s vrstvovým ukladaním teplej vody – použitie technológie IsoDyn 3.
  • efektívne a komfortné vykurovanie vďaka kondenzačnej technike, široký rozsah modulácie výkonu.
  • ekvitermická regulácia.
  • jednoduché a pohodlné ovládanie na prehľadnom podsvietenom LCD displeji.
  • moderný autodiagnostický systém.
  • nízke emisie CO2 a NOx.

TECHNICKÉ PARAMETRE

VIAC INFO

Tiger Condens prospekt

Tiger Condens pripojenie

Tiger Condens obsluha

Protherm montážnici

Protherm servisáci

SLOVNÍK POJMOV

Kondenzačný

Moderný typ kotla, ktorý využíva teplo získané aj z kondenzácie vodných pár v spalinách. Kondenzačný kotol má vyšší stupeň využitia ako kotol klasickej konštrukcie a zároveň sa v jeho spalinách nachádza menšie množstvo znečisťujúcich látok. Kondenzácia = zhusťovanie, skvapalňovanie, zrážanie, premena plynu alebo pary na kvapalinu.

Prietokový

Prietokový ohrev teplej vody predstavuje spôsob prípravy teplej vody pomocou doskového výmenníka. Jeho primárna strana je zohrievaná vykurovacou vodou s teplotou o niekoľko stupňov vyššou ako je požadovaná teplota teplej vody. Sekundárnou stranou doskového výmenníka potom preteká studená pitná voda, ktorá sa prietokom cez veľkú plochu doskového výmenníka postupne zohrieva až na výstupe z výmenníka dosiahne požadovanú teplotu.

Ekvitermická regulácia

Teplota vykurovacej vody sa automaticky mení v závislosti od teploty vonkajšieho prostredia. Systém pracuje pružnejšie a v predstihu reaguje na zmeny teploty vonku. Ak je vonku chladnejšie, teplota vykurovacej vody je vyššia a naopak ak sa vonku zvyšuje teplota, automaticky sa znižuje teplota vykurovacej vody.

eBus

eBus regulátory využívajú obojsmernú komunikáciu s kotlom, pri ktorej dochádza k neustálej výmene a porovnávaniu dát medzi regulátorom a kotlom. Vďaka tomu je vždy výkon kotla plynulo prispôsobovaný požiadavkám regulátora, čím nedochádza ku zbytočnému kolísaniu teploty vykurovaného priestoru a nezanedbateľnou mierou znižuje prevádzkové náklady na vykurovanie.

Modulácia výkonu

Prispôsobovanie, obmieňanie, úprava, prechod. V jednoduchosti, ak bude vonkajšia teplota –20 stupňov Celzia, tak kotol bude pracovať na vyššom výkone a naopak, ak bude vonkajšia teplota +5 stupňov Celzia, kotol bude pracovať na nižšom výkone.

IsoDyn

Technológia IsoDyn zabezpečí dostatočné množstvo teplej vody bez teplotných výkyvov aj v prípade odberu z viacerých kohútikov v tom istom momente.

FlameFit

Technológia spaľovania FlameFit zaručuje neustále optimalizovanú prevádzku. Ak sa kvalita a zloženie plynu zmení, nemusíte robiť nič, kúrenie sa nastaví automaticky.

Vrstvený zásobník

Princíp ohrevu je už zrejmý aj z názvu „vrstvený“ zásobník, t.j. zohriata teplá voda sa ukladá po vrstvách – najteplejšia v hornej časti a postupne najchladnejšia v dolnej časti.

TECHNOLÓGIE

Vrstvený zásobník

ZÁRUČNÉ PODMIENKY

Záručné podmienky platia len pre výrobky zakúpené na území Slovenskej republiky a výrobky určené pre slovenský trh.

Záručná doba výrobku je 24 mesiacov v súlade s ustanovením §620 ods.1 občianskeho zákonníka, pri dodržaní podmienok spôsobu používania výrobku v súlade s návodom na obsluhu, inštaláciu a podmienkami záručného listu.

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o vyhradené technické zariadenie, výrobca dôrazne upozorňuje na nutnosť pravidelného uskutočňovania ročných servisných prehliadok výrobku podľa vyhlášky č. 508/2009 Z. z., doplnená vyhl. č. 398/013 Z. z.. »»»»»

Jednotlivé komponenty zostavy (kotol, zásobník) sú určené pre slovenský trh a majú slovenský záručný list.

DODATOK

V prípade vrátenia plynového kotla / elektrokotla, zásobníka vody alebo iného sortimentu do 14 dní bez originálneho záručného listu, môže byť cena znížená o alikvotnú hodnotu.

V prípade, ak sa rozhodnete plynový kotol, resp. elektrokotol, zásobník vody alebo doplnkový sortiment do 14 dní vrátiť (odstúpiť od kúpnej zmluvy), prosíme kotol, zásobník vody, resp. doplnkový sortiment nerozbaľovať, ale ponechať v pôvodnom balení od výroby.

Pred expedovaním (odoslaním) a doručením tovaru k Vám, Vás budeme telefonicky kontaktovať a dohodneme termín doručenia.

* Obrázky sú ilustračné.