Komody sa delia predovšetkým podľa konštrukcie a materiálu. Ako vybrať komodu do spálne, kuchyne alebo komodu pod TV? Poradíme vám!

Zobraziť viac

Ako vybrať komodu?

Komody možno deliť na 2 základné typy podľa konštrukcie:

Komoda so zásuvkami

 • Komoda so zásuvkami sa hodí tým, ktorí potrebujú prehľadne uložiť väčšie množstvo drobných predmetov.

Komoda so zásuvkami a policami

 • Tiež kombinovaná komoda, nájde uplatnenie pri ukladaní drobných aj rozmernejších vecí, napr. posteľnej bielizne alebo oblečenia.
Info:

Nábytok s policovým systémom sa vyskytuje tiež v podobe knižníc, regálov alebo políc.


Podľa druhu využitia sa na trhu vyskytujú komody na konkrétne účely:

Prebaľovacia komoda

 • Určená na prebaľovanie bábätiek.
 • Skladá sa z prebaľovacieho pultu a úložných priestorov.

Komoda pod TV

 • Nízka komoda určená do priestoru pod televízor.
 • Vrchná doska slúži k inštalácii televízoru, police či skrinky na uloženie TV príslušenstva.
 • Mala by byť vybavená výstupmi pre kabeláž.

Komoda do kuchyne

 • Komoda určená pre ukladanie kuchynského riadu a jedálenských servisov.
 • Zvyčajne kombinácia zásuviek na prehľadné uloženie príborov a políc.

Komoda do kúpeľne

 • Slúži na ukladanie uterákov a hygienických potrieb.
 • Rozmery sú zvyčajne prispôsobené menším priestorom.
 • Často je opatrená kolieskami pre jednoduchú manipuláciu.

Rohová komoda

 • Je skvelým riešením pre nevyužité rohy miestnosti.
 • V prevedení so zásuvkami aj dvierkami.
TIP!

Komody by mali ladiť s ostatným nábytkom v miestnosti. Často sú preto k dostaniu ako súčasť obývacích stien alebo kúpeľňových zostáv.

Materiál komody

Pri výbere komody dbajte na kvalitu materiálu, ktorý výrazne ovplyvňuje životnosť a odolnosť komody. Najčastejšie sa na trhu vyskytujú tieto druhy komôd:

 • Komoda z lamina - obľúbené komody, na výber z mnohých prevedení, výhodou sú nízke obstarávacie náklady, nevýhodou je nízka odolnosť materiálu a krátka životnosť, populárny je lamino s imitáciou dub sonoma
 • Komoda z MDF - materiál podobný lamine, výhodou je šetrná výroba bez lepidiel, povrchová úprava tiež v mnohých prevedeniach
 • Komoda z masívu - odolný materiál s dlhou životnosťou, k dostaniu mäkké dreviny s nižšou odolnosťou v podobe borovice či smreku, aj tvrdé dreviny ako je buk alebo dub s dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou

Druhy úchytov na komodách

Komody disponujú niekoľkými druhmi otvárania:

 • Klasické úchyty - ergonomického tvaru pre ľahké uchopenie, najčastejšie z plastu, kovu či dreva
 • Bez úchytiek dvierka - elegantný dvierka stačí iba ľahko stlačiť a sami sa vysunú, opätovne sa zaklapnú jemným stlačením

Praktické doplnky ku komodám

 • Kolieska - slúži k ľahkému presúvaniu komody podľa potreby
 • Organizéry - niektoré komody sú vybavené priehradkami pre ukladanie drobných predmetov
 • Nožičky - slúžia na vyvýšenie komody a ľahšie údržbe podlahy
 • Presklené dvierka - estetický doplnok, ktorý uľahčuje prehľad o uložených veciach
TIP!

Na prehľadné ukladanie obuvi slúžia praktické botníky.

 • Predajca
  IDEA Nábytok
  ×
IDEA nábytok Bielizník 2982 biely
5x

IDEA nábytok Bielizník 2982 biely

39,50 €

Bielizník 2982, vo farebnom vyhotovení biela, sa bude hodiť do detskej či študentskej izby a spálne zariadenej bielym nábytkom. Bielizník obsahuje štyri zásuvky s plastovými pojazdmi a úchytkami, s rozmerom zásuvky 54 × 24 × 8 cm. Do zásuviek bielizníka uložíte ako bielizeň, tak dokumenty či hračky.

IDEA nábytok Komoda 6 zásuviek TORINO
1x

IDEA nábytok Komoda 6 zásuviek TORINO

145,50 €

Komoda 6 zásuviek TORINO vo vyhotovení masív borovica vám poskytne úložný priestor aj výstavnú plochu a bude sa hodiť do priestorov zariadených masívnym nábytkom TORINO. Komoda obsahuje 6 širokých zásuviek s kovovými pojazdmi. Komodu využijete v spálni, v detskej izbe či v chodbe na ukladanie vecí.

IDEA nábytok Komoda JACKY 2 dub/biela
4x

IDEA nábytok Komoda JACKY 2 dub/biela

86,50 €

Komoda JACKY 2, vo vyhotovení dub Sonoma/biela, obsahuje 4 priestranné zásuvky s kovovými pojazdmi, tie sa nachádzajú v strede. Po bokoch komody nájdete totožný úložný priestor s variabilnou policou vybavený dvierkami. Elegantná komoda krásne doplní nábytok v spálni v kombinácii dub Sonoma/biela.

IDEA nábytok Komoda PEGGY 1 dub

IDEA nábytok Komoda PEGGY 1 dub

38 €

Komoda PEGGY 1 vo farebnom vyhotovení dub Sonoma je riešením pre každý priestor, za 2 dvierka umiestnite oblečenie, uteráky, knihy, dokumenty či hračky. Malá komoda obsahuje iba jednu variabilnú policu. Svetlá komoda bude stáť po boku pracovného stola vo vašej pracovni, tak v spálni vedľa skrine.

IDEA nábytok Vitrína CORONA vosk 162512

IDEA nábytok Vitrína CORONA vosk 162512

329,50 €

Vitrína CORONA vosk 162512 v prevedení masív borovica v medovom odtieni, má 2 čiastočne presklené dvierka a je zdobená čiernymi kovovými úchytkami. Vitrína nájde uplatnenie v obývačke a pracovni. Do políc dáte knihy a suveníry, za dvierka a do zásuviek ostatné veci. Súčasť zostavy Corona.

IDEA nábytok Botník 8833 lak
3x

IDEA nábytok Botník 8833 lak

118 €

Skrinka na topánky 8833, vo vyhotovení masív borovica lak, sa hodí do úzkej predsiene či chodby. Skrinka na topánky urobí vo vašej domácnosti poriadok. Skrinka na topánky okrem troch dvojradových výklopov obsahuje aj zásuvku na kľúče a drobnosti. Skrinka si bude rozumieť s masívnym vešiakom.

IDEA nábytok Komoda 10

IDEA nábytok Komoda 10

157 €

Komoda 10, vo vyhotovení masív borovica lak, prehľadne uloží všetky veci do jednotlivých zásuviek. Masívna komoda ich má hneď sedem. Okrem siedmich zásuviek s kovovými pojazdmi obsahuje aj priestor za dvierkami s variabilnou policou. Komoda doplní akýkoľvek masívny nábytok, predovšetkým skrine.

IDEA nábytok Komoda 2 dvere + 4 zásuvky TORINO
1x

IDEA nábytok Komoda 2 dvere + 4 zásuvky TORINO

169 €

Komoda 2 dvere + 4 zásuvky TORINO v prevedení masív borovica lak má 4 zásuvky s kovovými pojazdmi, 2 plné dvere a 1 policu na dokumenty, ale aj bielizeň, záleží na tom, v ktorej miestnosti sa bude nachádzať. Komody totiž nájdu svoje uplatnenie ako v obývačke a pracovni, tak spálni a detskej izbe.

IDEA nábytok Bielizník so zásuvkami 1506A buk
1x

IDEA nábytok Bielizník so zásuvkami 1506A buk

59 €

Úzky bielizník má mnoho využitia, hodí sa na spodnú bielizeň, vedľa stola namiesto kontajnera na dokumenty, v chodbe na doplnky, v spálni pri lôžku na knihy a drobné veci. Bielizník so zásuvkami 1506 buk obsahuje 4 zásuvky s hĺbkou 30 cm. S nábytkom vo vyhotovení buk zariadite celú domácnosť.

IDEA nábytok Bielizník 51505

IDEA nábytok Bielizník 51505

41,50 €

Bielizník 51505 vo farebnom vyhotovení dub Sonoma zaistí aj v malom priestore poriadok. Bielizník obsahuje variabilnú policu, ktorú umiestnite podľa potrieb. Bielizník je vhodný na uloženie uterákov, osušiek, prádla, doplnkov a hračiek. Bielizník možno postaviť aj v blízkosti písacieho stola.

IDEA nábytok Bielizník s dvierkami úzky 1505 buk

IDEA nábytok Bielizník s dvierkami úzky 1505 buk

41,50 €

Bielizník nájde uplatnenie ako v chodbe, tak v pracovni a v izbe. Úzky bielizník s dvierkami obsahuje variabilnú policu. Bielizník vo farebnom vyhotovení buk krásne zapadne do miestnosti zariadenej nábytkom v totožnom farebnom vyhotovení. Bielizník poskytne priestor na uloženie najrôznejších vecí.

IDEA nábytok Bielizník so zásuvkami 7982A
2x

IDEA nábytok Bielizník so zásuvkami 7982A

39,50 €

Bielizníky so zásuvkami sú praktické ako na ukladanie bielizne, tak dokumentov. Bielizník so zásuvkami 7982, vo vyhotovení buk, obsahuje 4 zásuvky s plastovými pojazdmi a úchytkami, s rozmerem zásuvky 54 × 24 × 8 cm. Bielizník sa bude hodiť do každej izby zariadenej nábytkom vo vyhotovení buk.

Komody

Kúpte si do domácnosti praktické komody, do ktorých uschováte všetky potrebné predmety.

Nechýbajú nám komody v obľúbených dekoroch, ako sú dub sonoma, javor, čerešňa alebo jelša.