Podložka pod koberec Floorwise Tread - role 137x1100

Podložka pod koberec Floorwise Tread - role 137x1100

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner Novinka
Špeciálna žltá podložka pod koberce s označením Tread je vhodná ako do bytových priestorov, teda do obývacích izieb, spální, apod, tak aj do komerčných a kancelárskych priestorov. Táto polyuretánová podložka chráni Váš koberec pred poškodením a výrazne tak zvyšuje jeho životnosť. Celý popis
154,32 €
Vrátane DPH
Partner: Můjkoberec
Doprava zadarmo

Skladom u partnera 3 kusy

1.2.2023 - 2.2.2023 na vašej adrese
 

Tovar od predajcu Můjkoberec

Predaj zastrešuje MALL.SK vrátane prípadnej reklamácie či vrátenia tovaru.
Predajca odosiela tovar v samostatnej zásielke.
Predajca určuje spôsoby a ceny doručenia.
Kód: 10605084

Popis

Špeciálne kusové podložky pod koberec Floorwise výrazne predlžujú životnosť Vášho koberca, udržujú teplo v miestnosti a veľmi účinne tlmia hluk. V tomto rade kobercových podložiek nájdete podložky určené ako do bytových, tak aj do kancelárskych a komerčných priestorov.

Každá podložka Floorwise má svoje unikátne vlastnosti, ktorými sa mierne odlišuje od ostatných podložiek z toho radu. Vybrať si tak môžete presne takú podložku, ktorá najlepšie splní Vaše požiadavky. Na výber je celkom 10 rôznych variantov.

Pod koberce na slabom filci, odporúčame iba podložky s vyššou hustotou, tj Floorwise Lift, Floorwise Tread, Floorwise Supreme, Floorwise Endura. Pod koberce s normálnym podkladom, tzn. AB, Juta, syntetická mriežka a silný filc, je možné použiť všetky nami ponúkané podložky.

Hrúbka: 9 mm
Tepelný odpor: 2,6 tog
Zvuková izolácia: Lw 40 dB

Na čo slúžia podložky Floorwise?

Podložky Floorwise posilňujú odolnosť na nich položeného koberca a taktiež zlepšujú niektoré jeho vlastnosti. Medzi tie sa radí predovšetkým lepšia tepelná izolácia a mnohonásobne zvýšený komfort vďaka celkovej vyššej nášľapnej vrstve. To znamená, že koberec s podložkou je mäkší a pohodlnejší. Podložky tiež dobre tlmia kročajový hluk. Kúpou podložky Floorwise tak urobíte radosť nielen sebe, ale aj susedom pod Vami.

Ako sa podložky Floorwise inštalujú?


V podstate existujú dve metódy správnej inštalácie.

Prvá metóda spočíva v dvojitom lepení. Podložku prilepíte fixačným lepidlom k podkladu (betónu a pod.). Následne jednoducho prilepíte koberec disperzným lepidlom k podložke.

Druhá metóda je trochu zložitejšia, tzv. napínaním. Po obvode miestnosti sa pripevnia napínacie lišty, doprostred miestnosti sa aplikuje fixačné lepidlo. Na tento povrch potom položíte podložku a pripevníte ju k lištám.

V oboch prípadoch spoje prelepte lepiacou páskou. Správnou inštaláciou jednou z vyššie uvedených metód docielite to, že si podložky zachovajú svoje uvádzané vlastnosti, ako tlmenie zvuku v decibeloch, tepelnú izoláciu a pod.

Často sa nás pýtate, či je možné podložku položiť na pod koberec „na voľno“, prípadne len obojstrannou lepiacou páskou. Odporúčame vždy zafixovať aspoň podložku k podlahe lepidlom a následne koberec k podložke obojstrannou páskou. Pokiaľ to risknete a položíte všetko na voľno, asi sa svet nezbúra, ale podložka nemusí tak dobre tlmiť a izolovať. Určite ale použite aspoň obojstrannú pásku, aby ste zamedzili posunu a vlneniu podložky a koberca.


Porovnávacia tabuľka

Podložiek máme v ponuke viac typov, a tak sme sa snažili každej z nich dať krátky príznak, aby bolo jasné, na čo je ktorá podložka najvhodnejšia. Pre väčšiu prehľadnosť nájdete nižšie porovnávaciu tabuľku priamo od výrobcu.