Knihy Koncept kontinua (Jean Liedloffová)

Značka: Knihy Náš kód: 100002274181
Knihy Koncept kontinua (Jean Liedloffová)

Partnerský predaj

Knihy Koncept kontinua (Jean Liedloffová)

Kniha Koncept kontinua veľmi jasne a presvedčivo vysvetľuje, ako je potreba zaobchádzať s našimi najmenšími, aby z nich vyrástli spokojné a samostatné deti a následne dospelí ľudia, ktorí si nepotrebujú „liečiť“ svoje deprivácie z detstva všetkými možnými spôsobmi, počínajúc drogovou závislosťou a k Celý popis

6.8

6,80 € vrátane DPH

Na sklade u partnera

Tovar na vás čaká v jednom z našich partnerských skladov, pripravený k expedícii priamo k vám.

Doručenie dopravcom :22.02.2019

Popis

Popis produktu

Kniha Koncept kontinua veľmi jasne a presvedčivo vysvetľuje, ako je potreba zaobchádzať s našimi najmenšími, aby z nich vyrástli spokojné a samostatné deti a následne dospelí ľudia, ktorí si nepotrebujú „liečiť“ svoje deprivácie z detstva všetkými možnými spôsobmi, počínajúc drogovou závislosťou a končiac nezdravými partnerskými vzťahy, a sú schopní viesť plnohodnotný život, ktorý nebude naplnený večnou nespokojnosťou a hľadaním „niečoho“, čo nájsť nedá. Nášmu vlastnému životu tak dáva úplne nový rozmer a pomáha ľuďom nájsť jednoduchú, a pritom málo predvídateľnú odpoveď na často kladenú otázku – prečo nie sme šťastní.

Jean Liedloffová je spoluzakladateľka časopisu Ecologist a prispieva du Sunday Times. V mnohých krajinách organizuje psychoterapeutické semináre, na ktorých odhaľuje, prečo sú ľudia žijúci na Západe tak nespokojní a často nešťastní. Po niekoľkých expedíciách medzi juhoamerickej indiánmi rozpoznala, že tieto pocity môžu prameniť z neuspokojených potrieb bábätiek a malých detí, ktoré sa na Západe snažíme vychovávať podľa všemožných teórií, len nie podľa vlastnej intuície a evolúciou vytvorených jednoduchých pravidiel a očakávania.

Kniha Koncept kontinua sa dočkala vynikajúceho kritického prijatie a bola preložená už do trinástich svetových jazykov.

Úryvok z úvodu:

Pretože rodičia nemajú jasno v tom, ako vymedzovať hranice. Nasleduje zlobení a neposlušnosť detí, ktoré tak dávajú najavo frustráciu z toho, že dospelí im nie sú nápomocní stanovením jasných pravidiel hry.

Rodičia tuší, že v ich vlastnom živote i živote detí čosi podstatného chýba, ale až príliš často nevedia, čo to je. Kniha, ktorú držíte v ruke, prináša mnoho ďalších postrehov a skúseností k vyššie načrtnutej problematike, a nakoniec prichádza s prekvapivo jednoduchým vysvetlením:

Stratili sme nastavenie parametrov, v ktorých sa má zmysluplný život odohrávať. Zmysel nespočíva ani v pochopení a prispôsobenie sa zložitosti súčasného stavu vecí, ani v bohatstve, ani v pohodlí, ani v bezbrehej slobode. Zmysel je v jednoduchých, no nutných zákonitosti, ktorých pohcopení nosíme v sebe, ale skryli sme ich pod nánosmi civilizačného smogu a snahy vytrieskať zo života za každú cenu maximum.

Počet strán: 174

Rozmery: 135 × 205 mm

Väzba: viazaná

Jazyk: český


Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Konzistencia ostatné