illy Mletá káva dark 250 g

Hodnotenie: 5 122 hodnotení Značka: illy Náš kód: 420549
illy Mletá káva dark 250 g

Doprava zadarmo

illy Mletá káva dark 250 g

Tmavá káva vhodná pre prípravu espressa so silnejšou chuťou a intenzívnejšou arómou. Vychutnajte si špičkový zážitok v pohodlí domova či kancelárie. Obsah kofeínu max. 1,5 %. Celý popis

8
5 122

8 € vrátane DPHBežná cena: 9,99 €, Ušetríte 1,99 € (19 %)

Tovar je na sklade u dodávateľa

Tovar sa nachádza v sklade nášho dodávateľa.

V políčku za dostupnosťou vidíte predpokladaný dátum, kedy vám bude tovar doručený.

Doručenie dopravcom :18.12.2018
Osobný odber :18.12.2018

45 užívateľských recenzií

Hodnotenie: 5
  • Oľga V., Kežmarok

káva s plnou chuťou, spokojnosť

Hodnotenie: 5
  • Autor si prial zostať v anonymite

lahodná

Hodnotenie: 5
  • Autor si prial zostať v anonymite

Nie som odborník na kávu, no skúšal som viacero káv v tejto cenovej kategórii a chutí mi najviac :)

Všetky recenzie

Popis

Popis produktu

Čo je espresso?

Espresso môžeme definovať ako šálku kávy (nepresahujúcu 40 ml), ktoré je pripravované špeciálnou metódou, pričom jedinými ingredienciami je voda a kávový prášok z čerstvo pomletých zŕn.

Pri posudzovaní kvality espressa zapájame skoro všetky zmysly.

Prvým z nich je nepochybne zrak. Illy espresso má byť podávané v elegantných porcelánových šálkach, pena (2 – 4 mm), ktorá je orieškovo až tmavo hnedá s červenkastým odleskom a s nepatrnými šmuhami, zostane až celé 2 minúty po zamiešaní.

Vôňa Illy je silná a intenzívna a zanecháva dlho pocit vnútorného naplnenia a uspokojenia.

Jeho chuť je vyvážená a príjemná, pocit zostane aj niekoľko desiatok minút po jeho vypití.

Illy nie je nikdy vodové, je ako zamatový krém. Vďaka nízkemu obsahu kofeínu si môžete vychutnať aj niekoľko šálok Illy denne.

SYSTÉM E.S.E. – Váš spoločník doma aj v kancelárii

E asy S Erving E Spressa – vďaka tomuto systému si nemusíte perfektné espresso vychutnávať len v reštauráciách či kaviarňach. Sa systémom E.S.E. si môžete výborné espresso (či cappuccino) pripraviť priamo doma či v kancelárii. Tak jednoducho, ako je to len možné.

Čo všetko si vyžaduje príprava perfektného espressa:

  • kvalitnú kávu
  • skúseného barmana
  • presnú gramáž kávy
  • presnú hrubosť mletia
  • optimálnu teplotu a tlak vody
  • optimálnu dobu extrakcie

Systém E.S.E. sa postará o splnenie vyššie uvedených podmienok – a Vy sa môžete plne sústrediť na pôžitok z Vášho espressa.

O káve Illy

Existujú dve hlavné odrody kávy: Arabica a Robusta.

Okrem iného je rozdiel v náročnosti pestovania (Arabica je pestovaná vo vyšších polohách) a snáď najvýraznejším rozdielom je obsah kofeínu – Arabica má na rozdiel od Robusty tretinový obsah kofeínu. Každá z nich ešte zahŕňa niekoľko druhov, ktoré sú obvykle pomenované podľa oblasti, z ktorej pochádzajú. Hlavnou vlastnosťou dobrého espressa je jeho vyvážená chuť. Úspech chuti illy espressa je v harmónii medzi kyslosťou a horkosťou. Použitím jedného druhu kávy však tejto harmónie nie je možné dosiahnuť. Illy je preto zmesou deviatich kvalitných druhov odrody Arabica.

Úroda – na jednej vetve môžeme nájsť kávové bôby rôzneho stupňa zrelosti. Ak teda prebieha zber strojovo, môžu sa medzi zrelé kávové bôby dostať aj tie nezrelé, ktoré narušia výslednú chuť kávy. Preto illy uprednostňuje ručný zber a ďalej sú spracovávané iba zrelé kávové bôby.

Lúpanie – je to proces, kedy sa z každého bôbu oddelia dve kávové zrná. Používajú sa dve metódy. Suché lúpanie – zberané bôby, ktoré sú už zbavené ostatných nečistôt, sa rozprestrú po plátoch a nechajú sa na slnku, kde po niekoľkých dňoch šupky prasknú, potom sa dávajú do špeciálneho stroja, kde sa bôby zbavujú popraskaných šupiek. Mokré lúpanie – je dlhšie a zložitejšie než suché lúpanie, kávové bôby sa vložia do stroja, ktorý medzi rotujúcimi kotúčmi šupky rozbije.

Selekcia – po vylúpaní kávových zrniek je potrebné skontrolovať, či je každé zrnko v poriadku a či vyhovuje požadovaným parametrom. Preto sa v špeciálnom prístroji jedno po druhom elektronicky triedia.

Praženie – dáva káve jej unikátnu arómu, chuť a farbu a je rozhodujúcim procesom v spracovaní kávy. Prebieha v obrovských valcoch a teplota nesmie presiahnuť 230 ° C.

Chladenie – keď je káva upražená, nastáva problém samovoľného vznietenia zŕn. K ochladeniu kávy je možné použiť dve metódy – chladenie vodou a chladenie vzduchom. Chladenie vodou je síce oveľa rýchlejšie, ale je nutné si uvedomiť, že káva je hydroskopická, tzn. že absorbuje veľké množstvo vody a vlhne. Illy preto ochladzuje svoju kávu vzduchom, ktorý zachová jej hmotnosť i arómu.

Balenie – obal musí garantovať ochranu kávy pred kyslíkom a vlhkosťou, ktorá by mohla zaviniť plesne. Illy sa zameriava na spôsob zvaný, presurizácia ', ktorý používa kovové nádoby s bezpečnostným uzáverom. Pri balení je do plechovky pridávaný stlačený plyn, inertný vo vzťahu ku kávovej zmesi. Káva si tak uchováva bohatosť arómy a chuti po mnoho mesiacov! Vďaka špeciálnym metódam chladenia a balenia produkuje illy kávu s vlhkosťou nižšou ako 1% (čo je 5× menej ako u iných).

Nechajte sa ďalej inšpirovať z našej ponuky:


Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Hmotnosť 250 g
Počet kusov v balení 1 ks
Druh kávy zmes arabica a robusta

Alternatívne produkty

illy Zrnková káva Monoarabica Etiopia 250 g
9,96 €

8,40 €
+ doprava zadarmo

Posledný kus za túto cenu!

Značka ILLY prichádza so zrnkovou kávou Monoarabica Etiopia je to 100% Arabica s tónmi kvetov jazmínu. Obsah balenia je 250 gramov a plechová dóza je veľmi praktická a opätovne uzatvárateľná.


illy Mletá káva 250 g

illy Mletá káva 250 g

Hodnotenie: 5
9,99 €

8 €
+ doprava zadarmo

Mletá káva na prípravu špičkového espressa s obsahom kofeínu menej ako 1,5%. Tmavo pražená, vynikajúce chute a vône. Zmes deviatich druhov kávy Arabica s nízkym obsahom kofeínu. Balenie 250 g.


illy Zrnková káva 250 g dark
9,99 €

8 €
+ doprava zadarmo

Tmavá káva značky Illy, ktorá je vhodná na prípravu espressa so silnejšou chuťou a intenzívnejšou arómou, ktorú toľko milujete. Vychutnajte si špičkový zážitok v pohodlí domova či kancelárie. Obsah kofeínu max 1,5%, balenie 250 gramov.


illy Zrnková káva 250 g
11 €

8 €
+ doprava zadarmo

Zrnková káva pre prípravu špičkového espressa s obsahom kofeínu menej ako 1,5 %.


illy Zrnková káva bez kofeinu 250 g
10,99 €

8 €
+ doprava zadarmo

Nameľte si sami prvotriednu kávu a pritom bez kofeínu! Ak si chcete vychutnať šálku povzbudzujúcej kávy Illy bez kofeínu, môžete si zrnká sami namlieť a zaistiť tak maximálnu čerstvosť a arómu. S obsahom kofeínu mene ako 0,05 %.


illy Mletá káva bez kofeínu 250 g
12 €

8 €
+ doprava zadarmo

Mletá káva pre prípravu špičkového espressa s obsahom kofeínu menej ako 0,05 %.


Barbera Coffee mletá káva 250g
10,36 €

9 €
+ doprava zadarmo

Posledný kus za túto cenu!

Táto zmes Barbera Coffee mletá káva 250g je zložená z niekoľkých druhov starostlivo vyberaných kávových zŕn z Brazílie, Strednej Ameriky a Indonézie. Vychutnajte si všu obľúbenú šálku kávy v pokoji domova.