Cafédirect Kilimanjaro zrnková káva 227g

Hodnotenie: 5 1 hodnotení Značka: Cafédirect Náš kód: 1241093

Cafédirect Kilimanjaro zrnková káva 227g

Zrnková pražená káva 100% Arabica pestovaná v Tanzánii. Káva má osviežujúcu chuť a je jemne pražená s príchuťou sladkých tónov čiernych ríbezlí. Sila praženia 3/5. Nadmorská výška pestovania: 1400 – 1900 m.n.m. Celý popis

7.3
5 1

7,30 €

Náš kód: 1241093

Popis

Popis produktu

  • Káva je pestovaná na úrodných vulkanických pôdach hory Kilimanjaro v Tanzánii, ktoré sú zavlažované vodami topiaceho snehu na vrcholku hory – táto káva sa môže chváliť vskutku osviežujúcou chuťou.
  • Ľahká a komplexná káva so sladkými tónmi čiernych ríbezlí.
  • Káva sa zozbiera ručne presne v momente, keď sú kávové čerešne perfektne zrelé.
  • Sila praženia 3/5.
  • Nadmorská výška pestovanie: 1400 – 1900 m.n.m.

Návod na prípravu: pre chuť čerstvo mletej kávy nameľte množstvo kávových zŕn podľa potreby na okamžité použitie. Podľa hrubosti mletia je táto káva vhodná na prípravu espressa, do prekvapkávača, kafetiéra a filtra. Skladujte v suchu a chlade.

Zloženie: 100% Arabica zrnková káva pražená. Suroviny nie sú geneticky modifikované. Podiel fair trade: 100%. Krajina pôvodu: Tanzánia.

Cafédirect odoberá kávové zrná priamo od jednotlivých družstiev s ktorými spolupracuje už od roku 1996. Cafédirect odvádza cez 50% svojich ziskov späť družstvám. Družstvá vďaka významnej podpore Cafédirect a zapojenia do Fairtrade obchodu školia farmárov v oblasti kontroly kvality, riadenia prírodných zdrojov, chuťových testov kávy, správnej žatve, manažmentu kávových fariem, obnovu kávových výsadieb tak, aby bola zaistená dlhodobo udržateľná vysoká kvalita kávy. Vďaka Fairtrade prémiu plynú finančné prostriedky späť tiež formou investície do rozvoja infraštruktúry, zdravotnej starostlivosti a vzdelávania. Za šálkou kávy Cafédirect nie je len lahodná chuť prvotriednej kávy, ale aj úsilie a vôle všetkých, ktorí sa podieľajú na tom, aby ste si mohli túto kávu vychutnať. A tí si zaslúžia za svoju vynikajúcu kávu spravodlivú cenu.


Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Hmotnosť 227 g
Počet kusov v balení 1 ks
Druh kávy arabica
Fair Trade áno