Pri výbere jedálenskej sady tanierov alebo jedálenskej sady riadu, by ste nemali prehliadnuť niekoľko dôležitých parametrov, ako materiál, množstvo a určenie. Môžete tiež naraziť na jedálenské sady pre deti.

Zobraziť viac

Jedálenské súpravy

  • Jedálenské súpravyurčené pre tých, ktorí hľadajú univerzálnu súpravu riadu v jednotnom dizajne a dostatočnom množstve pre bežné použitie. Často sú vhodné pre ohrev jedla v mikrovlnke a následné umývanie v umývačke.

Detské jedálenské súpravy

  • Detské jedálenské súpravy slúžia malým deťom, zvyčajne sa jedná o sadu základného riadu s detskými motívmi. Pre malé deti je materiálom zvyčajne nezávadný plast.

Dezertné taniere

  • Dezertné taniere sú vyrobené za účelom servírovania dezertov a ďalšieho drobného občerstvenia. Hodia sa napríklad na rodinné oslavy a pohostenie.

Kávové súpravy

  • Kávové súpravy slúžia primárne na servírovanie najrôznejších typov kávy. Obsahujú kanvicu, šálky a podšálky.
Info:

Na podávanie studených nápojov sa skvele hodia poháre, k dostaniu sú v bohatých dizajnoch pre odlišné druhy nápojov.

Obsah jedálenskej sady

Každý typ jedálenskej sady obsahuje iné druhy riadu. Aké sú tie najbežnejšie?

Orientačná tabuľka obsahuje jedálenské sady podľa typu:

Typ jedálenskej sady Počet kusov riadu
Jedálenské súpravy 4 – 40 ks
Detské jedálenské súpravy 2 – 7 ks
Dezertné taniere 2 – 6 ks
Kávové súpravy 2 – 18 ks

* Tabuľka je iba orientačná

TIP!

S výberom jedálenskej súpravy pomôže tiež náš sprievodca Ako vybrať jedálenskú súpravu.

Upresniť parametre
Luigi Bormioli Súprava tanierov EBRO, 19 ks Lamart Súprava jedálenských tanierov 6 ks LT9001 DINE
Luigi Bormioli Súprava tanierov EBRO, 19 ks

Luxusný jedálenský set obsahujúci sklenené taniere od značky Luigi Bormioli odolné vysokému teplu, vhodné do mikrovlnnej rúry i pre umývanie v umývačke. Set obsahuje dezertné, plytké a hlboké taniere po 6 kusoch a veľkú misu.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Lamart Súprava jedálenských tanierov 6 ks LT9001 DINE Lamart Súprava jedálenských tanierov 6 ks LT9001 DINE
Lamart Súprava jedálenských tanierov 6 ks LT9001 DINE

Elegantná biela sada hlbokého, plytkého a dezertného taniera pre dvoch bola inšpirovaná skúsenosťami a hravým prístupom k vareniu francúzskeho kuchára Piere Lamarta, ktorý sa preslávil svojou rodinou brasserií v Bretagni.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Orion Sada jedálenský porc. GREEN 18 ks Lamart Súprava jedálenských tanierov 6 ks LT9001 DINE
Orion Sada jedálenský porc. GREEN 18 ks

Jedálenská sada je vyrobená z porcelánu a skladá sa z 18 dielov. V balení je 6× dezertný tanier, 6 hlboký tanier, 6× plytký tanier. Všetky taniere majú jemný dekor a hranaté okraje. Orion Sada jedálenský porc. GREEN 18 ks je vhodná do každej domácnosti.

môžete mať ZAJTRA

MALL
MIJ Stredná miska Matt 16 cm 450 ml Banquet Sada tanierov OLIVES, 18 ks, OKK
MIJ Stredná miska Matt 16 cm 450 ml

Stredná miska v matnom prevedení z kolekcie Matt je vyrobená ručne z kvalitnej prírodnej keramiky, ktorá neobsahuje zdraviu škodlivé látky. Made in Japan Stredná miska Matt 16 cm 450 ml je vhodná do umývačky riadu aj do mikrovlnnej rúry. Každý kus je originál! Keramika je dovezená priamo z Japonska

môžete mať 27.03

MALL
TALIAR KERAMICKÝ 21CM, MATNÁ ČIERNA Banquet Sada tanierov OLIVES, 18 ks, OKK
TALIAR KERAMICKÝ 21CM, MATNÁ ČIERNA

TALIAR KERAMICKÝ 21CM, MATNÁ ČIERNA

môžete mať 05.04 - 11.04

Banquet Sada tanierov OLIVES, 18 ks, OKK Banquet Sada tanierov OLIVES, 18 ks, OKK
Banquet Sada tanierov OLIVES, 18 ks, OKK

Sada tanierov s krásnym motívom čiernych a zelených olív zmení razom vaše stolovanie. V sade je 6 dezertných, 6 polievkových a 6 klasických tanierov a môžete ich používať ako v mikrovlnnej rúre, ako aj v umývačke riadu.

môžete mať ZAJTRA

MALL
DAJAR Servírovacia misa Salsa 24 cm AMBITION Luminarc Hlboký tanier Carine Neo Black 21 x 21 cm LUMINARC
DAJAR Servírovacia misa Salsa 24 cm AMBITION

Servírovacia misa Salsa 24 cm AMBITION Servírovacia misa Salsa – mramorovo biely porcelán. Extrémne odolný výrobok, môžete umývať v umývačke riadu a používať ho aj v mikrovlnnej rúre. Ideálny pre domácnosti a vhodný aj do hotelov a reštaurácií.

môžete mať 29.03

Lubiana Eto hlboký tanier 23 cm Luminarc Hlboký tanier Carine Neo Black 21 x 21 cm LUMINARC
Lubiana Eto hlboký tanier 23 cm

LUBIANA Eto hlboký tanier 23 cm Lubiana je moderný výrobca stolového riadu a ponúka výrobky na najvyššej svetovej úrovni. Na trhoch pôsobí nepretržite od roku 1969. V súčasnosti sa výrobky spoločnosti Lubiana predávajú v 40 krajinách sveta.

môžete mať 29.03

Luminarc Hlboký tanier Carine Neo Black 21 x 21 cm LUMINARC Luminarc Hlboký tanier Carine Neo Black 21 x 21 cm LUMINARC
Luminarc Hlboký tanier Carine Neo Black 21 x 21 cm LUMINARC

Hlboký tanier Carine Neo Black 21 × 21 cm LUMINARC Predstavujeme novú tvár riadu Carine. Čo najviac odlišuje kolekciu Carine Neo od tej z predchádzajúcej série je štvorcový tvar základne.

môžete mať 29.03

Bormioli Rocco BORMIOLI Ebro tanier plytký 25 cm Excellent Houseware Tanier s vianočnými motívmi, 26 cm Farba: Imelo
Bormioli Rocco BORMIOLI Ebro tanier plytký 25 cm

Ebro tanier plytký 25 cm Kolekcia Ebro je z tvrdeného skla, biela farba. Možné používať do mikrovlnej rúry aj do umývačky riadu. Riad je vysoko odolný proti poškriabaniu, oteru, je neporézny a teda zabraňuje usadzovaniu baktérií, je 100% recyklovateľný.

môžete mať 29.03

Luminarc Dezertný tanier Carine Neo Black 19,5 x 19,5 cm LUMINARC Excellent Houseware Tanier s vianočnými motívmi, 26 cm Farba: Imelo
Luminarc Dezertný tanier Carine Neo Black 19,5 x 19,5 cm LUMINARC

Dezertný tanier Carine Neo Black 19,5 × 19,5 cm LUMINARC Predstavujeme novú tvár riadu Carine. Čo najviac odlišuje kolekciu Carine Neo od tej z predchádzajúcej série je štvorcový tvar základne.

môžete mať 29.03

Excellent Houseware Tanier s vianočnými motívmi, 26 cm Farba: Imelo Excellent Houseware Tanier s vianočnými motívmi, 26 cm Farba: Imelo
Excellent Houseware Tanier s vianočnými motívmi, 26 cm Farba: Imelo

Na tomto tanieri si môžete dopriať svoj obľúbený pokrm. Má elegantný nádeh a je vhodný pre hlavné pokrmy Vášho prichystaného „meny“. Dodá Vášmu servírovaniu sofistikovanosť a stane sa skutočnou ozdobou Vášho stola. Sada novoročných jedál prinesie slávnostnú atmosféru a dá dobrú náladu.

môžete mať 29.03 - 30.03

Jedálenské sady

Jedálenské sady do každej domácnosti zaobstaráte na MALL.sk. Ponúkame jedálenské súpravy tiež pre deti alebo kávové súpravy či dezertné taniere.

Ktorý riad môže do mikrovlnky alebo umývačky?

  • Keramické jedálenské sady - veľmi rozšírené jedálenské sady za dostupnú cenu, bohaté možnosti prevedenia a povrchovej úpravy, vhodné do mikrovlnnej rúry aj do umývačky
  • Kameninové jedálenské sady - veľmi kvalitné sady za rozumnú cenu, vynikajú pevnosťou, vhodné do mikrovlnky aj umývačky riadu
  • Porcelánové jedálenské sady - elegantné sady z kvalitného materiálu, nevýhodou je vyššia krehkosť, vhodné pre slávnostné príležitosti, je možné ich vložiť do mikrovlnnej rúry aj umývačky riadu
  • Plastové jedálenské súpravy - obvykle v prípade detských jedálenských súprav, ich nespornou výhodou je výrazne vyššia odolnosť a životnosť, nevýhodou je ľahké pohlcovanie pachov, je možné ich zvyčajne umývať v umývačke aj ohrievať jedlo v mikrovlnnej rúre
  • Sklenené jedálenské sady – bežne v kávových súpravach, výhodou je elegantný vzhľad, nevýhodou môže byť vyššia krehkosť materiálu, zvyčajne vhodné do mikrovlnnej rúry aj umývačky riadu (v niektorých prípadoch sa môže časom poškriabať)
  • Bambusové jedálenské sady - riad je vyrobené z bambusového vlákna, prírodný vzhľad, dobrá pružnosť a odolnosť materiálu, nie je vhodné do mikrovlnnej rúry a umývačky riadu

Možnosť umývania riadu v umývačke či použitie v mikrovlnke vždy určuje výrobca. Riaďte sa teda predovšetkým jeho pokynmi.