Pri výbere jedálenskej sady tanierov alebo jedálenskej sady riadu, by ste nemali prehliadnuť niekoľko dôležitých parametrov, ako materiál, množstvo a určenie. Môžete tiež naraziť na jedálenské sady pre deti.

Zobraziť viac

Jedálenské súpravy

  • Jedálenské súpravyurčené pre tých, ktorí hľadajú univerzálnu súpravu riadu v jednotnom dizajne a dostatočnom množstve pre bežné použitie. Často sú vhodné pre ohrev jedla v mikrovlnke a následné umývanie v umývačke.

Detské jedálenské súpravy

  • Detské jedálenské súpravy slúžia malým deťom, zvyčajne sa jedná o sadu základného riadu s detskými motívmi. Pre malé deti je materiálom zvyčajne nezávadný plast.

Dezertné taniere

  • Dezertné taniere sú vyrobené za účelom servírovania dezertov a ďalšieho drobného občerstvenia. Hodia sa napríklad na rodinné oslavy a pohostenie.

Kávové súpravy

  • Kávové súpravy slúžia primárne na servírovanie najrôznejších typov kávy. Obsahujú kanvicu, šálky a podšálky.
Info:

Na podávanie studených nápojov sa skvele hodia poháre, k dostaniu sú v bohatých dizajnoch pre odlišné druhy nápojov.

Obsah jedálenskej sady

Každý typ jedálenskej sady obsahuje iné druhy riadu. Aké sú tie najbežnejšie?

Orientačná tabuľka obsahuje jedálenské sady podľa typu:

Typ jedálenskej sady Počet kusov riadu
Jedálenské súpravy 4 – 40 ks
Detské jedálenské súpravy 2 – 7 ks
Dezertné taniere 2 – 6 ks
Kávové súpravy 2 – 18 ks

* Tabuľka je iba orientačná

TIP!

S výberom jedálenskej súpravy pomôže tiež náš sprievodca Ako vybrať jedálenskú súpravu.

Upresniť parametre
Luigi Bormioli Súprava tanierov EBRO, 19 ks Lamart Súprava jedálenských tanierov 6 ks LT9001 DINE
Luigi Bormioli Súprava tanierov EBRO, 19 ks

Luxusný jedálenský set obsahujúci sklenené taniere od značky Luigi Bormioli odolné vysokému teplu, vhodné do mikrovlnnej rúry i pre umývanie v umývačke. Set obsahuje dezertné, plytké a hlboké taniere po 6 kusoch a veľkú misu.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Lamart Súprava jedálenských tanierov 6 ks LT9001 DINE Lamart Súprava jedálenských tanierov 6 ks LT9001 DINE
Lamart Súprava jedálenských tanierov 6 ks LT9001 DINE

Elegantná biela sada hlbokého, plytkého a dezertného taniera pre dvoch bola inšpirovaná skúsenosťami a hravým prístupom k vareniu francúzskeho kuchára Piere Lamarta, ktorý sa preslávil svojou rodinou brasserií v Bretagni.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Orion Sada jedálenský porc. GREEN 18 ks Lamart Súprava jedálenských tanierov 6 ks LT9001 DINE
Orion Sada jedálenský porc. GREEN 18 ks

Jedálenská sada je vyrobená z porcelánu a skladá sa z 18 dielov. V balení je 6× dezertný tanier, 6 hlboký tanier, 6× plytký tanier. Všetky taniere majú jemný dekor a hranaté okraje. Orion Sada jedálenský porc. GREEN 18 ks je vhodná do každej domácnosti.

môžete mať ZAJTRA

MALL
MIJ Stredná miska Matt 16 cm 450 ml Luigi Bormioli Sada tanierov PARMA 18 ks
MIJ Stredná miska Matt 16 cm 450 ml

Stredná miska v matnom prevedení z kolekcie Matt je vyrobená ručne z kvalitnej prírodnej keramiky, ktorá neobsahuje zdraviu škodlivé látky. Made in Japan Stredná miska Matt 16 cm 450 ml je vhodná do umývačky riadu aj do mikrovlnnej rúry. Každý kus je originál! Keramika je dovezená priamo z Japonska

môžete mať ZAJTRA

MALL
Luigi Bormioli Sada tanierov PARMA 18 ks Luigi Bormioli Sada tanierov PARMA 18 ks
Luigi Bormioli Sada tanierov PARMA 18 ks

Luigi Bormioli sada tanierov PARMA 18 ks je skvelým riešením pre milovníkov dokonalého stolovania. Sada číta 6 dezertných tanierov s rozmermi 20 × 20 cm, 6 plytkých tanierov s rozmermi 27 × 27 cm a 6 hlbokých tanierov s rozmermi 23 × 23 cm. Sada je vhodná do umývačky aj mikrovlnnej rúry.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Banquet Detská sada Ježko 3 dielna Luigi Bormioli Sada tanierov PARMA 18 ks
Banquet Detská sada Ježko 3 dielna

Detský jedálenský set s motívom prírody a ježka. Set obsahuje hrnček, tanierik a hlboký tanierik. Riad je vyrobený z keramiky. Vaše podávané jedlo bude baviť deti ešte o niečo viac.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Banquet Sada tanierov Sunny, 18 ks Banquet Sada tanierov square FLOREA, 18 ks
Banquet Sada tanierov Sunny, 18 ks

Veselá súprava tanierov s kvetmi slnečníc vám pripomenie radostný augustový deň plný letných dobrôt. Je určená až pre 6 osôb a zvládne trojchodové menu vďaka obsiahnutému polievkovému, plytkému a dezertnému tanieru.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Banquet Sada tanierov square FLOREA, 18 ks Banquet Sada tanierov square FLOREA, 18 ks
Banquet Sada tanierov square FLOREA, 18 ks

Sada riadu Florea od značky Banquet ponúka 18 ks tanierov, vrátane dezertných, hlbokých aj plytkých v štýlovom hranatom tvare. Taniere sú vyrobené z porcelánu, vhodné do mikrovlnnej rúry aj umývačky.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Pecka cena
Banquet Sada tanierov LEAVES, 18 ks Banquet Sada tanierov square FLOREA, 18 ks
Banquet Sada tanierov LEAVES, 18 ks

Súprava tanierov LEAVES, 18 ks je vyrobená z porcelánu. Súprava obsahuje: 6× dezertný tanier 19 cm, 6× hlboký tanier 21,5 cm, 6× plytký tanier 24 cm. Tanier možno používať v mikrovlnnej rúre a umývať v umývačke riadu.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Thun Bernadotte - 18D tanierová súprava, biela I.A Thun Bernadotte - 18D tanierová súprava, biela I.A
Thun Bernadotte - 18D tanierová súprava, biela I.A

Tanierová súprava 26D biela E0011000, prvá akosť

môžete mať 05.04 - 06.04

Banquet Sada tanierov OLIVES, 18 ks, OKK Thun Bernadotte - 18D tanierová súprava, biela I.A
Banquet Sada tanierov OLIVES, 18 ks, OKK

Sada tanierov s krásnym motívom čiernych a zelených olív zmení razom vaše stolovanie. V sade je 6 dezertných, 6 polievkových a 6 klasických tanierov a môžete ich používať ako v mikrovlnnej rúre, ako aj v umývačke riadu.

môžete mať ZAJTRA

MALL
Banquet 18-dielna sada Poppy Thun Bernadotte - 18D tanierová súprava, biela I.A
Banquet 18-dielna sada Poppy

Poppy je 18-dielna sada tanierov s motívom červených kvitnúcich makových kvetov. Sada obsahuje 6 dezertných, 6 polievkových a 6 klasických tanierov. Všetky sú vyrobené z porcelánu.

môžete mať ZAJTRA

MALL

Jedálenské sady

Jedálenské sady do každej domácnosti zaobstaráte na MALL.sk. Ponúkame jedálenské súpravy tiež pre deti alebo kávové súpravy či dezertné taniere.

Ktorý riad môže do mikrovlnky alebo umývačky?

  • Keramické jedálenské sady - veľmi rozšírené jedálenské sady za dostupnú cenu, bohaté možnosti prevedenia a povrchovej úpravy, vhodné do mikrovlnnej rúry aj do umývačky
  • Kameninové jedálenské sady - veľmi kvalitné sady za rozumnú cenu, vynikajú pevnosťou, vhodné do mikrovlnky aj umývačky riadu
  • Porcelánové jedálenské sady - elegantné sady z kvalitného materiálu, nevýhodou je vyššia krehkosť, vhodné pre slávnostné príležitosti, je možné ich vložiť do mikrovlnnej rúry aj umývačky riadu
  • Plastové jedálenské súpravy - obvykle v prípade detských jedálenských súprav, ich nespornou výhodou je výrazne vyššia odolnosť a životnosť, nevýhodou je ľahké pohlcovanie pachov, je možné ich zvyčajne umývať v umývačke aj ohrievať jedlo v mikrovlnnej rúre
  • Sklenené jedálenské sady – bežne v kávových súpravach, výhodou je elegantný vzhľad, nevýhodou môže byť vyššia krehkosť materiálu, zvyčajne vhodné do mikrovlnnej rúry aj umývačky riadu (v niektorých prípadoch sa môže časom poškriabať)
  • Bambusové jedálenské sady - riad je vyrobené z bambusového vlákna, prírodný vzhľad, dobrá pružnosť a odolnosť materiálu, nie je vhodné do mikrovlnnej rúry a umývačky riadu

Možnosť umývania riadu v umývačke či použitie v mikrovlnke vždy určuje výrobca. Riaďte sa teda predovšetkým jeho pokynmi.