Pri výbere jedálenskej sady tanierov alebo jedálenskej sady riadu, by ste nemali prehliadnuť niekoľko dôležitých parametrov, ako materiál, množstvo a určenie. Môžete tiež naraziť na jedálenské sady pre deti.

Zobraziť viac

Jedálenské súpravy

  • Jedálenské súpravyurčené pre tých, ktorí hľadajú univerzálnu súpravu riadu v jednotnom dizajne a dostatočnom množstve pre bežné použitie. Často sú vhodné pre ohrev jedla v mikrovlnke a následné umývanie v umývačke.

Detské jedálenské súpravy

  • Detské jedálenské súpravy slúžia malým deťom, zvyčajne sa jedná o sadu základného riadu s detskými motívmi. Pre malé deti je materiálom zvyčajne nezávadný plast.

Dezertné taniere

  • Dezertné taniere sú vyrobené za účelom servírovania dezertov a ďalšieho drobného občerstvenia. Hodia sa napríklad na rodinné oslavy a pohostenie.

Kávové súpravy

  • Kávové súpravy slúžia primárne na servírovanie najrôznejších typov kávy. Obsahujú kanvicu, šálky a podšálky.
Info:

Na podávanie studených nápojov sa skvele hodia poháre, k dostaniu sú v bohatých dizajnoch pre odlišné druhy nápojov.

Obsah jedálenskej sady

Každý typ jedálenskej sady obsahuje iné druhy riadu. Aké sú tie najbežnejšie?

Orientačná tabuľka obsahuje jedálenské sady podľa typu:

Typ jedálenskej sady Počet kusov riadu
Jedálenské súpravy 4 – 40 ks
Detské jedálenské súpravy 2 – 7 ks
Dezertné taniere 2 – 6 ks
Kávové súpravy 2 – 18 ks

* Tabuľka je iba orientačná

TIP!

S výberom jedálenskej súpravy pomôže tiež náš sprievodca Ako vybrať jedálenskú súpravu.

Orion Sada jedálenský porc. GREEN 18 ks
15x

Orion Sada jedálenský porc. GREEN 18 ks

51,20 € 2,84 €/ks

Ďalšie ponuky od 44,60 €

Jedálenská sada je vyrobená z porcelánu a skladá sa z 18 dielov. V balení je 6× dezertný tanier, 6 hlboký tanier, 6× plytký tanier. Všetky taniere majú jemný dekor a hranaté okraje. Orion Sada jedálenský porc. GREEN 18 ks je vhodná do každej domácnosti.

Tovar od predajcu MALL
Lamart Sada jedálnych tanierov DINE 6ks LT9001
121x

Lamart Sada jedálnych tanierov DINE 6ks LT9001

16,10 €
15,30 € 2,55 €/ks

Elegantná biela sada hlbokého, plytkého a dezertného taniera pre dvoch bola inšpirovaná skúsenosťami a hravým prístupom k vareniu francúzskeho kuchára Piere Lamarta, ktorý sa preslávil svojou rodinou brasserií v Bretagni.

Tovar od predajcu MALL
-39%
Maxwell & Williams Breeze obdĺžnikový tanier 40 x 20 cm
3x

Maxwell & Williams Breeze obdĺžnikový tanier 40 x 20 cm

35,16 €
21,20 €

Ďalšia ponuka za 18,50 €

Tanier o rozmere 40 × 20 cm je ideálny tiež na servírovanie a podávanie jedla. Obdĺžnikový tanier pochádza z kolekcie Breeze vyznačujúci sa kvalitným porcelánom s dokonalým dizajnovým prepracovaním tvarov.

Tovar od predajcu MALL
-27%
Banquet Detská sada Ježko 3 dielna
69x

Banquet Detská sada Ježko 3 dielna

9,60 €
7 € 2,33 €/ks

Detský jedálenský set s motívom prírody a ježka. Set obsahuje hrnček, tanierik a hlboký tanierik. Riad je vyrobený z keramiky. Vaše podávané jedlo bude baviť deti ešte o niečo viac.

Tovar od predajcu MALL
Banquet Súprava tanierov SHADOW, 18 ks
8x

Banquet Súprava tanierov SHADOW, 18 ks

50,90 €
44,90 € 2,49 €/ks

Tanierová sada SHADOW značky Banquet obsahuje 18 kusov tanierov, konkrétne plytké, hlboké a dezertné taniere. Sada je vyrobená z porcelánu s jemným šedým vzorom. Vďaka svojmu elegantnému dizajnu sa hodí pre každú príležitosť. Taniere možno dávať ako do mikrovlnnej rúry, tak do umývačky.

Tovar od predajcu MALL
Luigi Bormioli Sada tanierov PARMA 18 ks
6x

Luigi Bormioli Sada tanierov PARMA 18 ks

30,70 € 1,71 €/ks

Luigi Bormioli sada tanierov PARMA 18 ks je skvelým riešením pre milovníkov dokonalého stolovania. Sada číta 6 dezertných tanierov s rozmermi 20 × 20 cm, 6 plytkých tanierov s rozmermi 27 × 27 cm a 6 hlbokých tanierov s rozmermi 23 × 23 cm. Sada je vhodná do umývačky aj mikrovlnnej rúry.

Tovar od predajcu MALL
-18%
Luigi Bormioli Súprava tanierov EBRO, 19 ks
81x

Luigi Bormioli Súprava tanierov EBRO, 19 ks

26,90 €
21,90 € 1,15 €/ks

Luxusný jedálenský set obsahujúci sklenené taniere od značky Luigi Bormioli odolné vysokému teplu, vhodné do mikrovlnnej rúry i pre umývanie v umývačke. Set obsahuje dezertné, plytké a hlboké taniere po 6 kusoch a veľkú misu.

Tovar od predajcu MALL
Banquet Súprava jedálenská BEAUTY, 30 ks
25x

Banquet Súprava jedálenská BEAUTY, 30 ks

58,80 €
51 € 1,70 €/ks

Jedálenská súprava BEAUTY s tradičným dekorom kvetín značky BANQUET je vhodná na servírovanie tých najrôznejších pokrmov.

Tovar od predajcu MALL
Banquet Sada tanierov PINK FLOWERS, 18 ks
28x

Banquet Sada tanierov PINK FLOWERS, 18 ks

43,60 €
40 € 2,22 €/ks
Posledný kus za túto cenu!

Sada riadu PINK FLOWERS od značky Banquet ponúka 18 ks tanierov, vrátane dezertných, hlbokých aj plytkých. Taniere sú vyrobené z porcelánu, vhodné do mikrovlnnej rúry aj umývačky. S farebným kvetinovým vzorom po okrajoch.

Tovar od predajcu MALL

Jedálenské sady

Jedálenské sady do každej domácnosti zaobstaráte na MALL.sk. Ponúkame jedálenské súpravy tiež pre deti alebo kávové súpravy či dezertné taniere.

Ktorý riad môže do mikrovlnky alebo umývačky?

  • Keramické jedálenské sady - veľmi rozšírené jedálenské sady za dostupnú cenu, bohaté možnosti prevedenia a povrchovej úpravy, vhodné do mikrovlnnej rúry aj do umývačky
  • Kameninové jedálenské sady - veľmi kvalitné sady za rozumnú cenu, vynikajú pevnosťou, vhodné do mikrovlnky aj umývačky riadu
  • Porcelánové jedálenské sady - elegantné sady z kvalitného materiálu, nevýhodou je vyššia krehkosť, vhodné pre slávnostné príležitosti, je možné ich vložiť do mikrovlnnej rúry aj umývačky riadu
  • Plastové jedálenské súpravy - obvykle v prípade detských jedálenských súprav, ich nespornou výhodou je výrazne vyššia odolnosť a životnosť, nevýhodou je ľahké pohlcovanie pachov, je možné ich zvyčajne umývať v umývačke aj ohrievať jedlo v mikrovlnnej rúre
  • Sklenené jedálenské sady – bežne v kávových súpravach, výhodou je elegantný vzhľad, nevýhodou môže byť vyššia krehkosť materiálu, zvyčajne vhodné do mikrovlnnej rúry aj umývačky riadu (v niektorých prípadoch sa môže časom poškriabať)
  • Bambusové jedálenské sady - riad je vyrobené z bambusového vlákna, prírodný vzhľad, dobrá pružnosť a odolnosť materiálu, nie je vhodné do mikrovlnnej rúry a umývačky riadu

Možnosť umývania riadu v umývačke či použitie v mikrovlnke vždy určuje výrobca. Riaďte sa teda predovšetkým jeho pokynmi.