Barry Dave: Randit můžeš až od čtyřiceti
10,76 € 9,25 €

Opět sbírka fejetonů od známého a u nás oblíbeného autora. Tato kniha s podtitulem „Dave Barry o rodičovství a jiných tématech, o nichž toho ví jen velmi málo" čtenáře rozhodně nezklame.

Stano Milan: Socializmus v anekdotách
7,90 € 6,79 €

Anekdoty v tejto knihe sú z našej nedávnej histórie, lebo cez humor sa dá povedať viac o dobe než vážnymi vedeckými traktátmi pre pár odborníkov.

Landsman Dominik: Dovolená s moderním fotrem
11,70 € 10,06 €

Dominik Landsman, autor populárních Deníčků moderního fotra, ve svých knížkách vyčerpávajícím způsobem vysvětlil, že mateřská dovolená není žádná dovolená.

Antalíková Silvia: Náš milý synek
12,46 € 10,72 €

Puberťák dokáže nadělat pěknou kopu starostí a kluk z této knížky je navíc jeden průšvih za druhým. A když je k tomu na něj matka úplně sama, jednoho dne pohár přeteče a situace se stává kritickou.

autor neuvedený: Kráľ je polonahý
8,96 € 7,71 €

Publicistické texty spisovateľa, prekladateľa a textára Jána Štrassera, zhrnuté v tejto knihe, vychádzali v týždenníku Domino fórum.

Barry Dave: Dospěju, až umřu
9,05 € 7,78 €

Jak jsme u Davea Barryho zvyklí, zabývá se i v této knize různými žhavými tématy současnosti – otázkou, čím se liší muži od žen a proč, oslavou otcovství („V příštích pěti letech strávíte celkem zhruba pětačtyřicet minut poslechem písní, které se vám

Bárta, Vladimír Barta ml. Vladimír: Láska - citáty
5,73 € 4,93 €

Pekná darčeková publikácia s citátmi významných osobností na tému láska. Ilustrovaná pôsobivými farebnými fotografiami rôznych žánrov s nápaditým grafickým riešením. Kniha nielen poučí ale aj príjemne poteší Vašich blízkych, ktorých knihou obdaríte.

Brosch Kornel: Trikrát denne jeden
13 € 11,18 €

Veríme, že táto knižočka prispeje svojou kvapkou k tomu, že náš deň sa stane radostnejším, a možno nám pomôže, aby sme sa zasmiali nielen trikrát denne, ale aby sme rozveselili aspoň trikrát denne aj naše okolie.

Bröstl Alexander: Každý je trochu webnutý
9 € 7,74 €

Vo svojej najnovšej knihe sa Alexander Bröstl predstaví ako právny teoretik na málo prejazdené trate (napríklad Košice-Bratislava a späť), glosátor okolitého sveta s postrannými úmyslami, spontánny vyznávač hry na tablete pod šírim webom a distribúto

Edwards D.: Záhadná vražda v Zelenej oranžérii
7,49 € 6,44 €

Veselá kniha o neveselej prítomnosti a smutnej budúcnosti vzbudila pozornosť aj mnohých redakcií denníkov, ktoré uverejnili ohlasy významných osobností, z ktorých vyberáme: avšak, možno novinám veriť?

Elsschot Willem: Syr
8,99 € 7,73 €

Flámsky prozaik Willem Elsschot (1882—1960) patrí k popredným satirikom juhonizozemskej literatúry 20. storočia.

Gál Fedor: Krédo
8,90 € 7,65 €

Útla kniha je Fedorova posledná. Ako sa vyjadril v jej úvode, písanie už pociťuje ako drinu. Základom Kréda sú aforizmy, ktoré písal od leta do konca roku 2017.

Geislerová, Josefina Bakošová Ester: Terapie sdílením 2
14,05 € 12,08 €

Ester Geislerová a Josefina Bakošová zahájily na sociálních sítích revoluci. Zveřejnily několik mrazivých a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou.

Grexa Ján: Humorista na dereši
5,31 € 4,57 €

Kniha je plná humoru s množstvom neošúchaných nápadov a je čitateľsky príťažlivá. Je koncipovaná do niekoľkých kapitol s rôznym humoristicko-satirickým arzenálom.

Grexa Ján: Humorista na dereši (mäkká v.)
4,65 € 4 €

Kniha je plná humoru s množstvom neošúchaných nápadov a je čitateľsky príťažlivá. Je koncipovaná do niekoľkých kapitol s rôznym humoristicko-satirickým arzenálom.

Hartl Patrik: Prvok, Šampón, Bodka a Karol
11,90 € 10,23 €

Román s vtipným nadhľadom rozpráva príbeh štyroch kamarátov, ktorí si dvadsať rokov po maturite kladú otázku, či naozaj žijú tak, ako to chceli vo svojich osemnástich.

Hausmann Josef: Základy mužského šovinizmu
8 € 6,88 €

Prečo sú muži svine??? – A skutočne sú? Alebo je to proste všetko inak? Kniha, ktorá vyšla v Čechách v 19. vydaniach. S humorom a bez servítky, vecne, miestami až kruto otvorene rozoberá dnešné vzťahy mužov a žien.

Hrabalová Anna: A tento si počula?
4 € 3,44 €

A tento si počula? – Za zlatú mrežu – Je to nové vydanie vtipov Humorom proti totalite, z roku 1991 – pozmenený názov. Vydané v roku 2015. Vtipy za

Jefimov Boris: Hitler a jeho smečka
10 € 8,60 €

Souhrn válečných karikatur jednoho z nejlepších sovětských karikaturistů Borise Jefimova. Vtip se zde odráží nejen v textu, ale i v obrázku, který přebírá vedoucí úlohu.

Kalamár Ondrej: K.O. od O.K.
9,90 € 8,51 €

Piata kniha aforizmov Ondreja Kalamára obsahuje všetko, čím sa stal tento aforista so širokou fanúšikovskou základňou populárnym: úderné životné pravdy, nečakané pointy, nové pohľady na notoricky známe skutočnosti, britký humor a ostrý úsudok…

Kalamár Ondrej: Vypadnuté z O. K.
7,70 € 6,62 €

Na svete je ďalšie dieťa Ondreja Kalamára! Akoby mu z O. K. vypadlo. Roztopašné, nezbedné, ale náramne bystré a vtipné.

Kipling Rudyard: Stopka & spol.
10,60 € 9,12 €

Humorný příběh z prostředí anglické střední školy

Autobiografický román zachycuje autorovy zážitky z anglické internátní střední školy v posledních desetiletích minulého století.

Kolektív: Cuky Luky
12,81 €

Cuky a Luky vychádza knižka! Ne v Rakúsku, rakúske knižky sú smrrrť! Normálne, na Slovensku im vychádza. Bez botoxu, bez plastiky. Nájdete v nej všetko, čo k dvom bratislavským pipinám patrí: Luigiho, maserati, kabelky, pandy, fitko, lodičky, suši.

Kolektív: Slávne slová
4,90 € 4,21 €

Knižka s darčekovým dizajnom i obsahom ponúka pestrý výber hlbokých, poučných i vtipných myšlienok – výrokov slávnych osobností z celého sveta.

Kolektív: Výroky slávnych
4,90 € 4,21 €

Knižka s darčekovým dizajnom i obsahom ponúka výrokov slávnych osobností z celého sveta od A po Z

Králik Svetozár: Absurdity
5,20 € 4,47 €

Táto kniha je zbierkou kreslenej satiry výtvarníka Svetozára Králika (1935), bývalého profesora a riaditeľa SŠUP (Stredná škola umeleckého priemyslu), ktorý odchoval množstvo významných grafikov a výtvarníkov.

Kuchár, Milan Stano Augustín: Úsmevy a grimasy
6,90 € 5,93 €

Táto kniha je prierezom humoristickej tvorby veselého podtatranského humoristu Augustína Kuchára. Sú v nej zastúpené všetky humoristické žánre, ktorým sa počas života venoval. V diele tohto tvorcu spoznáte, že humor je jeho filozofiou.

Lachkovič Adolf: Čierne výložky
5 € 4,30 €

Táto kniha nám osobitným, ľudovo jednoduchým štýlom humorne, až groteskne ukazuje celú “vojnu” Záhoráka, pekára Cyrila z Pajštúna, takmer hrdinu v podobe novodobého Švejka.

Landsman Dominik: Denník moderného fotra
9,90 € 8,51 €

Už od útleho veku som chcel byť otcom. V škole všetci chceli byť kozmonautmi, policajtmi alebo princeznami (dokonca aj môj kamarát Vašo chcel byť princeznou). Ja však nie. Ja som chcel byť otcom. Pýtali sa ma: „A naozaj nechceš byť kozmonautom?

Lusík Miroslav: Výroky slavných
5,88 € 5,06 €

Výběr z oblíbených citátů a aforismů od starověku po současnost řazených chronologicky s krátkou charakteristikou autora.

Majerník Ján: Satirikov dy(i)kcionár
9,50 € 8,17 €

Ján Majerník (1936, Senica), prichádza ku čitateľovi po dlhšej tvorivej odmlke s priehrštím aforizmov, sentencií a vtipných postrehov z oblasti spoločenského, kultúrneho a politického života. Právom mu patrí označenie nestor slovenských aforistov.

Milligan Spike: Já proti Rommelovi
11,95 € 10,28 €

Já proti Rommelovi je vtipný a zábavný deník britského vojáka z druhé světové války. Kniha představuje znamenitou a inteligentní protiválečnou satiru, která si našla místo mezi světovou klasickou literaturou.

Milligan Spike: Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu
12,46 € 10,72 €

Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu je vtipný a zábavný deník britského vojáka z druhé světové války. Kniha představuje znamenitou a inteligentní protiválečnou satiru, která si našla místo mezi světovou klasickou literaturou.

Mühs Wilhelm: Poklady priateľstva
6,60 € 5,68 €

Nazrime do jednej rímskej reštaurácie: akýsi potulný maliar predáva jednému z hostí malý akvarel zobrazujúci pohľad na Rím. Kupec sa nezdržiava dlhým jednaním o cene, ako to býva zvykom, prikývne a zaplatí.

Nosáľ Jozef: Humoresky Vladimíra Nosáľa
5,31 € 4,57 €

Humor je vynikajúci prostriedok na relaxáciu duše. Je to vlastne uhol pohľadu na život. Takýto veselý a optimistický pohľad na život dáva aj kniha „Humoresky Vladimíra Nosáľa“.