Kolektív: Od veci
8,51 €

Obľúbená rozhlasová relácia sa okrem svojho televízneho spracovania dočkala aj knižnej podoby.

Landsman Dominik: Denník moderného fotra
9,90 € 8,51 €

Už od útleho veku som chcel byť otcom. V škole všetci chceli byť kozmonautmi, policajtmi alebo princeznami (dokonca aj môj kamarát Vašo chcel byť princeznou). Ja však nie. Ja som chcel byť otcom. Pýtali sa ma: „A naozaj nechceš byť kozmonautom?

Kolektív: Cuky Luky
12,81 €

Cuky a Luky vychádza knižka! Ne v Rakúsku, rakúske knižky sú smrrrť! Normálne, na Slovensku im vychádza. Bez botoxu, bez plastiky. Nájdete v nej všetko, čo k dvom bratislavským pipinám patrí: Luigiho, maserati, kabelky, pandy, fitko, lodičky, suši.

Králik Svetozár: Absurdity
5,20 € 4,47 €

Táto kniha je zbierkou kreslenej satiry výtvarníka Svetozára Králika (1935), bývalého profesora a riaditeľa SŠUP (Stredná škola umeleckého priemyslu), ktorý odchoval množstvo významných grafikov a výtvarníkov.

Barry Dave: Randit můžeš až od čtyřiceti
10,76 € 9,25 €

Opět sbírka fejetonů od známého a u nás oblíbeného autora. Tato kniha s podtitulem „Dave Barry o rodičovství a jiných tématech, o nichž toho ví jen velmi málo" čtenáře rozhodně nezklame.

Elsschot Willem: Syr
8,99 € 7,73 €

Flámsky prozaik Willem Elsschot (1882—1960) patrí k popredným satirikom juhonizozemskej literatúry 20. storočia.

Oravec Ján: Zrnká múdrosti
10,90 € 9,37 €

Výroky múdrych ľudí, i po stáročiach aktuálne, koncentrujúce nesmiernu múdrosť a vtip do niekoľkých jednoduchých slov, nás často fascinujú. M.

Grexa Ján: Humorista na dereši
5,31 € 4,57 €

Kniha je plná humoru s množstvom neošúchaných nápadov a je čitateľsky príťažlivá. Je koncipovaná do niekoľkých kapitol s rôznym humoristicko-satirickým arzenálom.

Hausmann Josef: Základy mužského šovinizmu
8 € 6,88 €

Prečo sú muži svine??? – A skutočne sú? Alebo je to proste všetko inak? Kniha, ktorá vyšla v Čechách v 19. vydaniach. S humorom a bez servítky, vecne, miestami až kruto otvorene rozoberá dnešné vzťahy mužov a žien.

Stano Milan: Socializmus v anekdotách
7,90 € 6,79 €

Anekdoty v tejto knihe sú z našej nedávnej histórie, lebo cez humor sa dá povedať viac o dobe než vážnymi vedeckými traktátmi pre pár odborníkov.

Bröstl Alexander: Každý je trochu webnutý
9 € 7,74 €

Vo svojej najnovšej knihe sa Alexander Bröstl predstaví ako právny teoretik na málo prejazdené trate (napríklad Košice-Bratislava a späť), glosátor okolitého sveta s postrannými úmyslami, spontánny vyznávač hry na tablete pod šírim webom a distribúto

Hartl Patrik: Prvok, Šampón, Bodka a Karol
11,90 € 10,23 €

Román s vtipným nadhľadom rozpráva príbeh štyroch kamarátov, ktorí si dvadsať rokov po maturite kladú otázku, či naozaj žijú tak, ako to chceli vo svojich osemnástich.

Antalíková Silvia: Náš milý synek
12,46 € 10,72 €

Puberťák dokáže nadělat pěknou kopu starostí a kluk z této knížky je navíc jeden průšvih za druhým. A když je k tomu na něj matka úplně sama, jednoho dne pohár přeteče a situace se stává kritickou.

autor neuvedený: Kráľ je polonahý
8,96 € 7,71 €

Publicistické texty spisovateľa, prekladateľa a textára Jána Štrassera, zhrnuté v tejto knihe, vychádzali v týždenníku Domino fórum.

Barry Dave: Dospěju, až umřu
9,05 € 7,78 €

Jak jsme u Davea Barryho zvyklí, zabývá se i v této knize různými žhavými tématy současnosti – otázkou, čím se liší muži od žen a proč, oslavou otcovství („V příštích pěti letech strávíte celkem zhruba pětačtyřicet minut poslechem písní, které se vám

Bárta, Vladimír Barta ml. Vladimír: Láska - citáty
5,73 € 4,93 €

Pekná darčeková publikácia s citátmi významných osobností na tému láska. Ilustrovaná pôsobivými farebnými fotografiami rôznych žánrov s nápaditým grafickým riešením. Kniha nielen poučí ale aj príjemne poteší Vašich blízkych, ktorých knihou obdaríte.

Březinová Taťána: Babička na inzerát
13,86 € 11,92 €

Babička na inzerát je zpovědí poválečné generace. Senioři chtějí žít trochu jiný život. Skupinku sedmi lidí, kteří spolu prožili část dětství, spojuje pocit, že už je nikdo nepotřebuje, že jsou na obtíž.

Edwards D.: Záhadná vražda v Zelenej oranžérii
7,49 € 6,44 €

Veselá kniha o neveselej prítomnosti a smutnej budúcnosti vzbudila pozornosť aj mnohých redakcií denníkov, ktoré uverejnili ohlasy významných osobností, z ktorých vyberáme: avšak, možno novinám veriť?

Gál Fedor: Krédo
8,90 € 7,65 €

Útla kniha je Fedorova posledná. Ako sa vyjadril v jej úvode, písanie už pociťuje ako drinu. Základom Kréda sú aforizmy, ktoré písal od leta do konca roku 2017.

Grexa Ján: Humorista na dereši (mäkká v.)
4,65 € 4 €

Kniha je plná humoru s množstvom neošúchaných nápadov a je čitateľsky príťažlivá. Je koncipovaná do niekoľkých kapitol s rôznym humoristicko-satirickým arzenálom.

Hrabalová Anna: A tento si počula?
4 € 3,44 €

A tento si počula? – Za zlatú mrežu – Je to nové vydanie vtipov Humorom proti totalite, z roku 1991 – pozmenený názov. Vydané v roku 2015. Vtipy za

Jefimov Boris: Hitler a jeho smečka
10 € 8,60 €

Souhrn válečných karikatur jednoho z nejlepších sovětských karikaturistů Borise Jefimova. Vtip se zde odráží nejen v textu, ale i v obrázku, který přebírá vedoucí úlohu.

Kalamár Ondrej: K.O. od O.K.
9,90 € 8,51 €

Piata kniha aforizmov Ondreja Kalamára obsahuje všetko, čím sa stal tento aforista so širokou fanúšikovskou základňou populárnym: úderné životné pravdy, nečakané pointy, nové pohľady na notoricky známe skutočnosti, britký humor a ostrý úsudok…

Kalamár Ondrej: Vypadnuté z O. K.
7,70 € 6,62 €

Na svete je ďalšie dieťa Ondreja Kalamára! Akoby mu z O. K. vypadlo. Roztopašné, nezbedné, ale náramne bystré a vtipné.

Kipling Rudyard: Stopka & spol.
10,60 € 9,12 €

Humorný příběh z prostředí anglické střední školy

Autobiografický román zachycuje autorovy zážitky z anglické internátní střední školy v posledních desetiletích minulého století.

Kolektív: Slávne slová
4,90 € 4,21 €

Knižka s darčekovým dizajnom i obsahom ponúka pestrý výber hlbokých, poučných i vtipných myšlienok – výrokov slávnych osobností z celého sveta.

Kolektív: Výroky slávnych
4,90 € 4,21 €

Knižka s darčekovým dizajnom i obsahom ponúka výrokov slávnych osobností z celého sveta od A po Z

Kuchár, Milan Stano Augustín: Úsmevy a grimasy
6,90 € 5,93 €

Táto kniha je prierezom humoristickej tvorby veselého podtatranského humoristu Augustína Kuchára. Sú v nej zastúpené všetky humoristické žánre, ktorým sa počas života venoval. V diele tohto tvorcu spoznáte, že humor je jeho filozofiou.

Lachkovič Adolf: Čierne výložky
5 € 4,30 €

Táto kniha nám osobitným, ľudovo jednoduchým štýlom humorne, až groteskne ukazuje celú “vojnu” Záhoráka, pekára Cyrila z Pajštúna, takmer hrdinu v podobe novodobého Švejka.

Lusík Miroslav: Výroky slavných
5,88 € 5,06 €

Výběr z oblíbených citátů a aforismů od starověku po současnost řazených chronologicky s krátkou charakteristikou autora.

Mikšíková Karolina: Život, na který metr nestačí
11,70 € 10,06 €

Zakladatelka úspěšného blogu Karolina: Život, na který metr nestačí přichází se stejnojmennou knihou, ve které s nadsázkou úspěšně demonstruje rčení: „Může-li se něco pokazit, pokazí se to.

Milligan Spike: Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu
12,46 € 10,72 €

Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu je vtipný a zábavný deník britského vojáka z druhé světové války. Kniha představuje znamenitou a inteligentní protiválečnou satiru, která si našla místo mezi světovou klasickou literaturou.