Kolektív: Cuky Luky
14,90 €

12,81 €

Cuky a Luky vychádza knižka! Ne v Rakúsku, rakúske knižky sú smrrrť! Normálne, na Slovensku im vychádza. Bez botoxu, bez plastiky. Nájdete v nej všetko, čo k dvom bratislavským pipinám patrí: Luigiho, maserati, kabelky, pandy, fitko, lodičky, suši.


Landsman Dominik: Denník moderného fotra
9,90 €

8,51 €

Už od útleho veku som chcel byť otcom. V škole všetci chceli byť kozmonautmi, policajtmi alebo princeznami (dokonca aj môj kamarát Vašo chcel byť princeznou). Ja však nie. Ja som chcel byť otcom. Pýtali sa ma: „A naozaj nechceš byť kozmonautom?


Wimmer Štefan: Čo mi Všemohúci doprial + CD
13,90 €

11,95 €

Slová Borisa Filana, ktorými oslovil poslucháčov Slovenského rozhlasu na Silvestra: "Mojím hosťom v silvestrovskej Pálenici je…, ale to sa dozviete o chvíľu. Najprv vám o ňom niečo poviem. Ten chlap je utajená legenda.


Brosch Kornel: Trikrát denne jeden
13 €

11,18 €

Veríme, že táto knižočka prispeje svojou kvapkou k tomu, že náš deň sa stane radostnejším, a možno nám pomôže, aby sme sa zasmiali nielen trikrát denne, ale aby sme rozveselili aspoň trikrát denne aj naše okolie.


autor neuvedený: Anekdoty od Kleina
12 €

10,32 €

Anekdoty od Kleina obsahujú tie nejlepšie anekdoty pre vás a vašich priateľov. Kniha je originálnou ručnou umeleckou knihárskou prácou.


Kolektív: Manželské anekdoty
12 €

10,32 €

Výber anekdot o manželskom spolunažívaní pre vás a vašich priateľov zostavila: Viera Hadrabová Originálna ručná umelecká knihárska práca.


Hartl Patrik: Prvok, Šampón, Bodka a Karol
11,90 €

10,23 €

Novinka

Román s vtipným nadhľadom rozpráva príbeh štyroch kamarátov, ktorí si dvadsať rokov po maturite kladú otázku, či naozaj žijú tak, ako to chceli vo svojich osemnástich.


Trnavec Berco: Veselica
11,90 €

10,23 €

Rozsiahla zbierka Veselica je desiatou literárno-umeleckou publikáciou autorovho cyklu Humoristických príbehov.


Oravec Ján: Zrnká múdrosti
10,90 €

9,37 €

Výroky múdrych ľudí, i po stáročiach aktuálne, koncentrujúce nesmiernu múdrosť a vtip do niekoľkých jednoduchých slov, nás často fascinujú. M.


Platko Igor: Marmota
10 €

8,60 €

Román Marmota (lat. svišť; prezývka hlavného hrdinu románu) je humoristický ladená próza. Je to veselé obzretie sa za nie tak dávnou epochou, pričom sa v nej niektoré reálne udalosti stávajú podkladom na rozvinutie autorovej literárnej fikcie.


Szalay Ladislav: Kým mi ešte pamäť slúži
10 €

8,60 €

Novinár, bývalý šéfredaktor satirického týždenníka Roháč, po roku 1968 učtovník s nadhľadom milou iróniou glosuje roky 1933 až 2014. Autorom grafickej úpravy je Miroslav Cipár.


Kalamár Ondrej: K.O. od O.K.
9,90 €

8,51 €

Piata kniha aforizmov Ondreja Kalamára obsahuje všetko, čím sa stal tento aforista so širokou fanúšikovskou základňou populárnym: úderné životné pravdy, nečakané pointy, nové pohľady na notoricky známe skutočnosti, britký humor a ostrý úsudok…


Bröstl Alexander: Každý je trochu webnutý
9 €

7,74 €

Vo svojej najnovšej knihe sa Alexander Bröstl predstaví ako právny teoretik na málo prejazdené trate (napríklad Košice-Bratislava a späť), glosátor okolitého sveta s postrannými úmyslami, spontánny vyznávač hry na tablete pod šírim webom a distribúto


autor neuvedený: Kráľ je polonahý
8,96 €

7,71 €

Publicistické texty spisovateľa, prekladateľa a textára Jána Štrassera, zhrnuté v tejto knihe, vychádzali v týždenníku Domino fórum.


Elsschot Willem: Syr
8,99 €

7,73 €

Flámsky prozaik Willem Elsschot (1882—1960) patrí k popredným satirikom juhonizozemskej literatúry 20. storočia.


Gál Fedor: Krédo
8,90 €

7,65 €

Útla kniha je Fedorova posledná. Ako sa vyjadril v jej úvode, písanie už pociťuje ako drinu. Základom Kréda sú aforizmy, ktoré písal od leta do konca roku 2017.


Valo Peter: Čierny humor v bielom plášti
8,50 €

7,31 €

Objavenie penicilínu je v histórii pevne spojené s menom Flaming, hoci liečivé účinky plesne vyskúšali až jeho nasledovníci. Ale naozaj nikto pred ním na túto spojitosť neprišiel? Možno aj a možno ním bol Mudr. Armin Hoffmann zo Sniny už počas 1.


Valo Peter: Čierny humor v bielom plášti 2
8,50 €

7,31 €

Po úspechu prvej knihy z prostredia, ktoré každý z nás aspoň raz navštívil, teda z ambulancií, polikliník či nemocníc, zozbieral autor Peter Valo ďalšiu päťdesiatku vtipných príbehov z lekárskej praxe s rovnomenným názvom Čierny humor v bielom pláš


Hausmann Josef: Základy mužského šovinizmu
8 €

6,88 €

Prečo sú muži svine??? – A skutočne sú? Alebo je to proste všetko inak? Kniha, ktorá vyšla v Čechách v 19. vydaniach. S humorom a bez servítky, vecne, miestami až kruto otvorene rozoberá dnešné vzťahy mužov a žien.


Skalický Vladimír: 999 vtipov na každý deň
7,90 €

6,79 €

Kniha 999 vtipov na každý deň je výber z dlhoročnej autorovej zbierky. Je určená všetkým na pobavenie i radosť, no najmä tým, ktorí sa vedia zasmiať aj na vlastných nezdaroch a humor ich neopúšťa ani v situáciách, keď iným už behá mráz po chrbte.


Stano Milan: Socializmus v anekdotách
7,90 €

6,79 €

Anekdoty v tejto knihe sú z našej nedávnej histórie, lebo cez humor sa dá povedať viac o dobe než vážnymi vedeckými traktátmi pre pár odborníkov.


Kalamár Ondrej: Vypadnuté z O. K.
7,70 €

6,62 €

Na svete je ďalšie dieťa Ondreja Kalamára! Akoby mu z O. K. vypadlo. Roztopašné, nezbedné, ale náramne bystré a vtipné.


Edwards D.: Záhadná vražda v Zelenej oranžérii
7,49 €

6,44 €

Veselá kniha o neveselej prítomnosti a smutnej budúcnosti vzbudila pozornosť aj mnohých redakcií denníkov, ktoré uverejnili ohlasy významných osobností, z ktorých vyberáme: avšak, možno novinám veriť?


Kuchár, Milan Stano Augustín: Úsmevy a grimasy
6,90 €

5,93 €

Táto kniha je prierezom humoristickej tvorby veselého podtatranského humoristu Augustína Kuchára. Sú v nej zastúpené všetky humoristické žánre, ktorým sa počas života venoval. V diele tohto tvorcu spoznáte, že humor je jeho filozofiou.


Trnavec Berco: Dva konce sveta
6,90 €

5,93 €

Zbierka pôvodných humoristicko-satirických mikrožánrov prózy i poézie Dva konce sveta je inšpirovaná predpoveďou „konca sveta“ v roku 2012, ktorý v nej štedro prichádza dokonca z dvoch strán: zľava i sprava!


Trnavec Berco: Kaligramy
6,90 €

5,93 €

Po sérii ôsmich kníh klasickej žánrovej i subžánrovej humoristicko-satirickej spisby prichádza Berco Trnavec s najnovšou z cyklu humoristických príbehov s titulom KALIGRAMY.


Mühs Wilhelm: Poklady priateľstva
6,60 €

5,68 €

Nazrime do jednej rímskej reštaurácie: akýsi potulný maliar predáva jednému z hostí malý akvarel zobrazujúci pohľad na Rím. Kupec sa nezdržiava dlhým jednaním o cene, ako to býva zvykom, prikývne a zaplatí.


Stano Milan: Kálnické príbehy
6,30 €

5,42 €

Anna Sláviková sa narodila 26. mája 1951 v Lubine neďaleko Nového Mesta nad Váhom. Vyštudovala žurnalistiku na FFUK v Bratislave, kde žije. Pracovala v Literárno-dramatickej redakcii Československého rozhlasu, neskôr v Slovenskom filme na Kolibe.


Škreko Benjamín: Neskorý zber
6 €

5,16 €

Pred mnohými a mnohými rokmi som vošiel s Julom Satinským do viechy.
Zrazu sa rozľahlo: „Poď sem, Julko náš drahý, a povedz nám dáku k…inu!“
Obaja (Julo aj ja) sme, pravdaže, vedeli, že humor je niečo celkom iné.


Stano Milan: Policajti v anekdotách
5,90 €

5,07 €

MOTTO

  • Koľko existuje vtipov o policajtoch?
  • Ani jeden! Všetko, čo sa o nich hovorí, je čistá pravda.

    Téma „policajtov“ je veľmi vďačná humorná téma. Už od nepamäti lákala humoristov a satirikov.


Bárta, Vladimír Barta Vladimír: Láska - citáty
5,73 €

4,93 €

Pekná darčeková publikácia s citátmi významných osobností na tému láska. Ilustrovaná pôsobivými farebnými fotografiami rôznych žánrov s nápaditým grafickým riešením. Kniha nielen poučí ale aj príjemne poteší Vašich blízkych, ktorých knihou obdaríte.


Stano Milan: Slovenská republika v anekdotách1993-2013
5,50 €

4,73 €

Aké boli anekdoty o našich politikoch, na čom sa smiali Slováci v predchádzajúcich dvadsiatich rokoch 1993 –2013? Čo hýbalo bránicou slovenskej spoločnosti? Veselé odpovede aj na tieto otázky nájdete v tejto knižke.