Hrablá, zhrňovače, škrabky

Hrable na sneh a škrabky na ľad sú vítanými pomocníkmi predovšetkým v zimných mesiacoch. Z akých druhov lopát a škrabiek môžete vyberať? Poradíme vám!

Zobraziť viac

Hrablo na sneh

Hrablo na sneh je zvyčajne vyrobené z odolného plastu či kovu s jednoduchou alebo zdvojenou rukoväťou pre efektívny záber. Okraj plastovej hrable je navyše oplechovaný pre vyššiu odolnosť a dlhšiu životnosť.

Hrablo s koliečkami

 • Hrablo na odhŕňanie snehu môže byť vybavené kolieskami pre ľahšiu manipuláciu, čím výrazne znižuje námahu pri odpratávaní snehu. Hodí sa, ak odpratávate sneh z väčších plôch.

Radlica na sneh

 • Radlica na sneh je určená pre snežné pluhy a frézy. Je ideálny pre častú údržbu rozľahlých plôch a ihrísk.

Snežný pluh

 • Univerzálny snežný pluh možno pripevniť k záhradným traktorom alebo štvorkolkám.

Ako vybrať hrablo na sneh?

 • Pracovný záber hrable (šírku hrabacej plochy) vyberajte s ohľadom na udržiavaný priestor. Priemerné hrable majú zvyčajne pracovný záber okolo 50 cm, čo je ideálne pre odpratávanie snehu do výšky 10 cm.
 • Pri výbere berte ohľad aj na dostatočnú dĺžku rukoväti. Dlhšie rukoväti menej namáhajú chrbát.
 • Hmotnosť ručných hrabiel na sneh sa pohybuje medzi 2 - 5 kg. Čím ľahšie hrablo bude, tým lepšie sa s ním bude manipulovať.
TIP!

Na odpratávanie menších plôch postačia lopaty na sneh, s ktorými sa pohodlne dostanete aj do užších priestorov.

Škrabka na ľad

 • Klasické škrabky na ľad sú vybavené plastovou alebo kovovou plochou, ktorá efektívne odstráni ľad z autoskla. Moderné škrabky môžu mať aj elektrický pohon, návlek na ruku proti omrznutiu alebo teleskopickú rukoväť.

Elektrická škrabka na ľad

 • Elektrické škrabky sú vybavené rotačným kotúčom, ktorý škrabanie ľadu výrazne uľahčuje a urýchľuje. Sú zvyčajne poháňané batériami a majú výmenné kotúče.

Škrabka na ľad so zmetákom 2 v 1

 • Škrabku môžete zaobstarať aj ako 2 v 1 spolu so zmetákom na sneh na druhom konci. Vďaka tomu možno jednoducho odhrnúť sneh z auta a oškrabať ľad zo skiel pomocou jedného nástroja, ktorý zaberá vo vozidle menej miesta.

Škrabka na ľad s rukavicou

 • Škrabka na ľad s rukavicou je vybavená návlekom na ruku, ktorý ochráni citlivé ruky pred mrazom pri zoškrabovaní ľadu.

Teleskopická škrabka na ľad

 • Pre menšie autá je vhodná teleskopická škrabka, pretože nezaberie veľa miesta. V prípade potreby sa dá jednoducho vysunúť, a pohodlne tak zoškrabať ľad aj z horšie dostupných miest na aute.
TIP!

Pre ľahšie odstránenie námrazy sú tu rozmrazovače skiel z autokozmetiky.

FISKARS Zhŕňač snehu profesionálny 143040
9x

FISKARS Zhŕňač snehu profesionálny 143040

111 €
98,30 €

Ďalšie ponuky od 131 €

Posledný kus za túto cenu!

Profesionálny zhŕňač na sneh na ktorý sa vlhký sneh nelepí . Zhŕňač Fiskars je ľahký a ľahko sa s ním pracuje . Pracovná časť je z polypropylénového plastu vystužená oceľovou trubkou .

Tovar od predajcu MALL
FISKARS Zhrňovač na sneh SnowXpert 143021
30x

FISKARS Zhrňovač na sneh SnowXpert 143021

77,10 €

Ďalšie ponuky od 57,47 €

Ľahký zhrňovač na sneh Fiskars SnowXpert pre ľahkú prácu a upratovanie, pevné držadlo z oceľovej rúrky, nový dizajn lišty zaručuje jej dlhšiu životnosť, vylepšený uhol rukoväte a nízka hmotnosť zlepšujú komfort pri používaní.

Tovar od predajcu MALL
FISKARS Škrabka na ľad do auta Solid™ (143063)
86x

FISKARS Škrabka na ľad do auta Solid™ (143063)

9,90 €

Škrabka na sneh a ľad Fiskars je skvelým pomocníkom v zimných mesiacoch do každého auta. Pomôže Vám odstrániť ľad z okien vášho auta. Škrabka na ľad je vyrobená z ľahkého materiálu, je ergonomicky tvarovaná a má dvojitú čepeľ, ktorá čistí v oboch smeroch.

Tovar od predajcu MALL
FISKARS 143062 Škrabka na ľad so zmetákom do auta SnowXpert™
179x

FISKARS 143062 Škrabka na ľad so zmetákom do auta SnowXpert™

17 €

Škrabka na ľad s kefou Fiskars SnowXpert vám pomôžem odstrániť ľad z okien vášho auta a je skvelým pomocníkom v zimných mesiacoch do každého auta. Škrabka na ľad je pre lepšie používanie oddeliteľná od zvyšku nástroja, konštrukcia je prevzatá z hrably na sneh pre lepšie používanie.

Tovar od predajcu MALL
Hecht 460GT
17x

Hecht 460GT

13,90 €
Posledný kus za túto cenu!

Shrňovač snehu s plastovou násadou vyztuženou oceľovou trubkou.

Tovar od predajcu MALL
FISKARS Zhrnovač SnowXpert

FISKARS Zhrnovač SnowXpert

48,61 €

Fiskars ponúka široký výber náradia na sneh vrátane zhrnovačov a lopát pre domáce aj pre profesionálne použitie. Náradie Fiskars SnowXpertTM má elegantné oranžové držadlo a patentovanú lištu, ktorá vydrží trikrát dlhšie, než tradičné lišty.

-30%
Fuxtec Hrablo na sneh s kolieskami
5x

Fuxtec Hrablo na sneh s kolieskami

138,12 €
96,12 €

Prestaviteľné hrablo na sneh s kolieskami zo žiarovo pozinkovanej ocele. S päťnásobnou možnosťou zmeny uhla nastavenia a s možnosťou päťnásobnej zmeny výšky rukoväte. S gumovou manžetou pre ľahkú a tichú prácu. Vzduchom plnené pneumatiky pre ľahší pohyb.

Partner: Fuxtec

Hrable a škrabky

Hrable na sneh sú k dostaniu ako klasické ručné hrable, hrable s kolieskami alebo radlice na sneh, ktoré si hravo poradia aj s väčšou plochou napadaného snehu. Škrabky na ľad pre automobily vyberajte s ohľadom na komfort pri užívaní. Veľmi obľúbené sú škrabky 2 v 1, ktoré kombinujú škrabku a metličku na sneh.

Škrabka na ľad a hrablo Fiskars

 • Firma Fiskars ponúka kvalitné hrable a škrabky na ľad s vysokou odolnosťou vďaka spevneným hranám. Často ich tiež nájdete s predĺženou zárukou.

Škrabka na ľad ETA

 • ETA elektrická škrabka na ľad vydrží nepretržite pracovať až 20 minút, je ergonomická a má vymeniteľné nože. Dobijete ju za pomoci adaptéra.

Škrabka Kärcher

 • Škrabka na ľad EDI 4 od značky Kärcher je vybavená 6 čepeľami, ktoré rýchlo a efektívne odstránia aj väčšie nánosy ľadu.