Hovoriace knihy

Ako fungujú hovoriace knihy IRS?

  • Hovoriace knihy IRS fungujú veľmi jednoducho. Obsahujú na jednotlivých stranách voľným okom neviditeľný kód, ktorý v hovoriacom pere IRS spúšťa zvukové súbory. Práca s IRS perom je hračkou pre všetky vekové kategórie. Pero po zapnutí aktivujete priložením na úvodné IRS logo a následne ho už len prikladáte na ikony, úlohy alebo obrázky. Pero automaticky reprodukuje nahratý text alebo zvuk.
  • Hovoriace knihy IRS vznikajú na Slovensku, nie sú to prevzaté diela zo zahraničia. Kúpu hovoriacich kníh IRS podporuje tvorbu slovenských autorov a ilustrátorov.
  • Hovoriace knihy IRS zábavnou formou motivujú deti k samostatnému riešeniu úloh na základe vypočutého. Rozvíjajú tak schopnosť sústrediť sa na riešenie konkrétnych úloh. Úlohy sú cielene spracované pre rozširovanie vedomostí detí v určenom veku. Knihy formou hry vťahujú deti do hľadania odpovedí založených na logike a pozornosti.
  • Deti spájajú vizuálnu informáciu s tým, čo počujú. Rozvíjajú si tak audiovizuálnu pamäť, trénujú pozornosť a v neposlednom rade i obrazotvornosť.
  • Prikladanie hovoriaceho pera IRS na rôzne veľké ikony a obrázky v hovoriacich knihách zlepšuje koordináciu rúk na základe zrakového vnemu ako aj jemnú motoriku malých detí. Ocenia to najmä predškoláci a prváci na základných školách pri písaní.
  • Používanie hovoriacich kníh IRS odporúča aj odborníčka pre logopédiu Zuzana Jandová, zakladateľka Logopedického centra ASOBI.
Pre daný výber neboli nájdené žiadne ponúkané výrobky.