Horské bicykle sú určené na jazdu mimo spevnenú komunikáciu, ale je možné s nimi jazdiť aj po ceste. Pri výbere je potrebné zamerať sa najmä na konštrukciu, rám a priemer kolesa.

Zobraziť viac
 • Horské bicykle s odpruženou vidlicou

Horské bicykle s pevným rámom a odpruženou vidlicou, tzv. hardtaily. Výhodou je nižšia hmotnosť a ľahká ovládateľnosť. Vhodné do ľahkého terénu, lesné a poľné cesty. Hodia sa pre začiatočníka, občasného cyklistu aj výkonnostných jazdcov preferujúcich ľahké koleso.

 • Celoodpružené horské bicykle

Celoodpružené horské bicykle majú predné aj zadné odpruženie, ktoré ponúka značnú mieru pohodlia. Modely s celoodpružením sú lepšie pre prekonávanie náročného terénu vďaka lepšiemu kontaktu zadného kolesa s terénom a vynikajú ľahkou ovládateľnosťou najmä pri rýchlej jazde. Komfortom sú zadné vzduchové tlmiče s reguláciou.

Bicykle so zadným zdvihom do 120 mm sú univerzálnejšie a lepšie pre bežný terén. Zadný zdvih od 120 mm a výška poskytuje maximálne pohodlie a bezpečie v ťažkom teréne.


Ako vybrať horský bicykel?

Materiál rámu

 • Oceľový - vysoká pevnosť, vyššia hmotnosť, dobré vyrovnanie nerovností povrchu. V rámci eliminácie korózie je potrebné udržiavať povrch rámu v dobrom stave. Vhodné pre začiatočníkov či vyznávačov tzv. klasiky na občasné jazdenie.
 • Karbónový - ľahšia hmotnosť, dobré pruženie, nedochádza k zníženiu pevnosti. Robí jazdu jednoduchšiu, pohodlnejšiu, vyniká dlhou životnosťou. Vhodné pre skúsených jazdcov, pretekárov.
 • Duralový - ťažší ako karbónový, výhodou je nižšia cena, odolnosť proti hrdzi. Vhodné pre detských cyklistov, občasných jazdcov a vášnivých cyklistov.

Brzdy

 • Vyklápacie brzdy (v-brake) - nenáročné na údržbu, efekt pri kontakte s vodou sa znižuje. Výhodou sú dlhšie ramená umožňujúce vyšší brzdný výkon.
 • Kotúčové brzdy - typ brzdy pracujúci na princípe kotúča pripevneného k náboju a tzv. strmeni, ktorý je namontovaný na návarky rámu. Ten obsahuje piesty, ktoré tlačia brzdové dosky. Prednosťou je brzdný výkon za mokra aj za sucha. Nevýhodou je vyššia hmotnosť, zložitejšie nastavovanie.
INFO:

Pre bezpečnú a pohodlnú jazdu sú nevyhnutné aj ďalšie doplnky a veci určené pre cyklistiku. Nájdete medzi nimi napríklad aj cyklistické oblečenie.

Veľkosť kolies

Horské bicykle 26"

 • Horské bicykle s priemerom kolesa 26".
 • Vhodné pre menších či začínajúcich cyklistov.
 • Jednoduchá ovládateľnosť bicykla.
 • Určené pre nenáročné výjazdy, štrkové či turistické trasy aj náročnejšie terény.

Horské bicykle 27,5"

 • Horské bicykle s priemerom kolesa 27,5".
 • Vhodné pre stredne vysoké osoby a pokročilejších cyklistov.
 • Dobrá ovládateľnosť kolies a súčasne lepšiu priestupnosť terénom.
 • Kontrola nad strojom v každej situácii.
 • Určené do každého terénu.

Horské bicykle 29"

 • Horské bicykle s priemerom kolesa 29".
 • Ideálne pre vyššie postavy a pokročilých jazdcov.
 • Jednoduchá ovládateľnosť kolies, zotrvačnosť a väčší komfort.
 • Vhodné pre akýkoľvek typ cesty (lesné, horské), do náročného aj nenáročného terénu.
 • Rekreačné horské bicykle

Robustné modely určené predovšetkým pre tých, ktorí si vyjdú na bicykli občas, pre zábavu či vylepšenie kondície. Ocenia ich najmä rekreační jazdci a začiatočníci. Vynikajú svojou geometriou, vďaka ktorej ponúka pohodlný posed pri jazde. Rekreačné horské bicykle majú tiež zvyčajne viac prevodov, a navyše na ne možno upevniť detskú cyklosedačku.

 • Športové horské bicykle

Druh horských bicyklov určený pre tých, ktorí jazdia pravidelne, rýchlejšie, technickejšie. Tiež vhodné pre občasné amatérske preteky. Vynikajú ľahkým rámom a geometriou umožňujúcou položený posed pre dosiahnutie lepšieho výkonu. Športové horské bicykle majú zvyčajne veľmi presné prevody.

 • Závodné horské bicykle

Bicykle určené pre pretekárov a jazdcov, ktorým ide predovšetkým o výkon. Majú najľahšie a tiež najlepšie osadená kolesá. Položený posed umožňuje dosiahnutie maximálneho výkonu. Pretekárske kolesá majú zvyčajne jeden prevod v predu a okolo 11 prevodov vzadu. Celkovo sú ľahké a výnimočne dobre ovládateľné.

TIP!

Myslíme na všetkých jazdcov, a nielen priaznivcov horských bicyklov, u nás máme v ponuke tiež cestné bicykle, trekingové bicykle a nechýbajú ani moderné elektrobicykle.

Upresniť parametre
Vidaxl Horský bicykel 21 rýchlostí 29" koleso 53 cm rám čierny Vidaxl Horský bicykel 21 rýchlostí 29" koleso 53 cm rám čierny
Vidaxl Horský bicykel 21 rýchlostí 29" koleso 53 cm rám čierny

Zajazdite si na obľúbenej trase na tomto horskom bicykli! Tento bicykel s 29-palcovými pneumatikami zabezpečí plynulú jazdu aj v nerovnom teréne. Oceľový rám a odpružená vidlica zabezpečujú hladkú jazdu, zatiaľ čo pevné a ľahké hliníkové ráfiky poskytujú zvýšenú stabilitu. Ďalšou skvelou funkciou je

môžete mať 06.04 - 12.04

Casadei Detský bicykel Casadei Baby Bunny Fuxia 16 Vidaxl Horský bicykel 21 rýchlostí 29" koleso 53 cm rám čierny
Casadei Detský bicykel Casadei Baby Bunny Fuxia 16

Detský bicykel Casadei Baby Bunny 16 je krásny dievčenský bicykel s praktickými doplnkami, ktoré vyvoláva úsmev na tvári každej malej princeznej. Bicykel má 16 -palcové nafukovacie kolesá s kovovými ráfikami a vysokokvalitnými pneumatikami. Bicykel je určený pre deti s výškou postavy od 105 cm.

môžete mať 12.04 - 14.04

Dino bikes Acra 164RN 2017 Iso Trade Sada LED svetiel na bicykel s počítadlom ISO TRADE - 12044
Dino bikes Acra 164RN 2017

Detské bicykle Dino Bikes 164r Little Heart Bílá 16 je krásne dievčenské bicykle pre malé princezné, ktoré túžia po prvom kole. Krásny dizajn so srdiečkami bude milovať každé dievčatko. Koleso má biely rám a ružové doplnky, ktoré spolu s farebnými nálepkami tvoria perfektný celok.

môžete mať 12.04 - 14.04

Dino bikes Acra 416UZ 2017 Iso Trade Sada LED svetiel na bicykel s počítadlom ISO TRADE - 12044
Dino bikes Acra 416UZ 2017

Detské bicykle Bike Dino R88 416U Green 16 sa vyznačujú výnimočný dizajn, ktorý poskytuje moderný športový vzhľad. Čierne ráfiky v kombinácii so zeleným rámom vyzerajú perfektne. Koleso má lakované oceľové ráfiky 16 "(16 palcov = 40 cm) a nafukovacie pneumatiky.

môžete mať 04.04 - 05.04

Iso Trade Sada LED svetiel na bicykel s počítadlom ISO TRADE - 12044 Iso Trade Sada LED svetiel na bicykel s počítadlom ISO TRADE - 12044
Iso Trade Sada LED svetiel na bicykel s počítadlom ISO TRADE - 12044

Sada LED svetiel na bicykel s počítadlom ISO TRADE  Baterky na predné koleso a zadné sedadlo bicykla veľmi dobre osvetľujú jazdca i cestu. Zariadenie má dokonca aj funkciu na zvukovú signalizáciu a merača výkonu namontovaného na pružinách.

môžete mať 31.03

Mondo detská prilba Planes 18/357 Olpran horský bicykel 27,5" Denver Disc Full Suspension
Mondo detská prilba Planes 18/357

Mondo detská prilba Planes 18/357,
výrobcu Mondo. S licenčným motívom z obľúbeného filmu Planes. Detská prilba vhodná vhodná na korčuľovanie, bicyklovanie aj skateboard univerzálna detská veľkosť
Určené pre deti od 3 rokov.

môžete mať 04.04 - 05.04

Olpran Core 27,5" 15" Olpran horský bicykel 27,5" Denver Disc Full Suspension
Olpran Core 27,5" 15"

Horský bicykel Core od značky Olpran. Veľkosť rámu 15". Veľkosť kolies 27,5 ". Celkom 21 prevodov, v pomere 3×7. Mechanická kotúčová brzda vpredu a zadná V brzda. Predná odpružená vidlica so zdvihom 100 mm. Stojanček súčasťou. Značkové komponenty Shimano. Rám z odolnej Hi-Ten ocele

môžete mať 03.04

MALL
Olpran horský bicykel 27,5" Denver Disc Full Suspension Olpran horský bicykel 27,5" Denver Disc Full Suspension
Olpran horský bicykel 27,5" Denver Disc Full Suspension
VÍKENDOMÁNIA: Dodatočná zľava 15 % na vybrané bicykle Olpran s kódom OLPRANWD15S (platí do 2. 4. 2023 alebo do vypredania zásob)!

Denver Disc Full Suspension od značky Olpran je celoodpružený bicykel, ktorý má okrem prednej, odpruženú aj zadnú vidlicu, čo umožňuje jazdu takmer v akomkoľvek teréne. Rám je vyrobený z odolnej Hi-ten ocele. Komponenty Shimano sú zárukou kvality a bezproblémovej funkčnosti celého bicykla.

môžete mať 03.04

MALL
Olpran horský bicykel 27,5" Drake Lady Sus Disc Olpran horský bicykel 28" Eclipse Sus Full Disc Lady, biela/ružová18"
Olpran horský bicykel 27,5" Drake Lady Sus Disc
VÍKENDOMÁNIA: Dodatočná zľava 15 % na vybrané bicykle Olpran s kódom OLPRANWD15S (platí do 2. 4. 2023 alebo do vypredania zásob)!

Drake Lady Sus Disc od značky Olpran je horský bicykel s rámom vyrobeným z odolnej HI-TEN ocele. Predná odpružená vidlica so zdvihom 100 mm Vám výrazne uľahčí zdolávanie terénnych prekážok Je vybavené značkovými komponentmi Shimano, ktoré sú zárukou kvality a bezproblémovej funkčnosti celého bicykla.

môžete mať 03.04

MALL
Olpran horský bicykel 28" Eclipse Sus Full Disc Lady, biela/ružová18" Olpran horský bicykel 28" Eclipse Sus Full Disc Lady, biela/ružová18"
Olpran horský bicykel 28" Eclipse Sus Full Disc Lady, biela/ružová18"

Eclipse Sus Full Disc Lady od značky Olpran je crossový bicykel s rámom vyrobeným z odolnej Hi-Ten ocele. Predná odpružená vidlica so zdvihom 105 mm Vám výrazne uľahčí zdolávanie terénnych prekážok Je vybavené značkovými komponentmi Shimano, ktoré sú zárukou kvality a bezproblémovej funkčnosti celého bicykla.

môžete mať 03.04

MALL
Romet horský bicykel Jolene 7.0, veľ. L/19", čierna Olpran horský bicykel 28" Eclipse Sus Full Disc Lady, biela/ružová18"
Romet horský bicykel Jolene 7.0, veľ. L/19", čierna

Romet Jolene predstavuje horský bicykel čiže MTB. To znamená, že sa na tomto bicykli zveziete najlepšie na lesných cestách. Základnou pointou konštrukcie je účinný spôsob využitia síl cyklistu pre rýchlu jazdu v teréne. Bicykel preto umožňuje nasadiť sklonený posed, kedy pri stúpaní nohy pracujú svojimi najsilnejšími svalmi a zároveň sa bicykel nestavia na zadné.

môžete mať 03.04

MALL

Horské bicykle

Pri výbere horského bicykla je dobré okrem základných kritérií prihliadnuť aj k samotnej značke a typu bicykla.

Dámske horské bycikle

Rám dámskeho horského bicykla je upravený pre pohodlné nasadanie aj samotnú jazdu. Sedlo je kratšie a v zadnej časti širšie. Spravidla sa používajú aj užšie riadidlá. Tieto odlišnosti od pánskych kolies, ktoré nijako nemajú vplyv na jazdné vlastnosti.

Pánske/unisex horské bicykle

Horské bicykle určená nielen pre mužov. Jedná sa o tzv. univerzálny typ kolies pre všetkých dospelých cyklistov.

Detské horské bicykle

Horské detské bicykle musia spĺňať bezpečnostné normy a súčasne sú navrhnuté tak, aby deťom priniesli radosť z jazdy a pohodlia. Prednosťou je prispôsobená konštrukcia a bezpečnosť. Sú určené najmä pre deti od 6 do 14 rokov.

Popredný český výrobca horských bicyklov Olpran ponúka kvalitu za prijateľnú cenu. Sortiment zahŕňa najmodernejšie modely dámskych aj pánskych horských bicyklov.

 • Horské bicykle Rock Machine

Značka svetového významu Rock Machine, ktorá je najviac známa pre svoje zjazdové a horské bicykle. Filozofiou značky je originalita, spoľahlivosť a výnimočnosť v jednom stroji, ktorý svojmu užívateľovi prinesie radosť a zážitok z jazdy.

Pri jazde nezabudnite vždy na ochranné prostriedky ako je prilba, ale napríklad aj bezpečnostné svetlá na bicykel, vďaka ktorým budete na ceste viditeľní.

Mohlo by vás ďalej zaujímať

Ponuku najlacnejších produktov zoradených podľa ceny nájdete v kategórii Lacné Horské bicykle.