Holiace strojčeky pre psov výrazne uľahčujú starostlivosť o srsť psa. Sú tichšie než klasické holiace strojčeky, aby psa nedesili, majú nízke vibrácie a menej sa zahrievajú.

Zobraziť viac

Ako vybrať holiaci strojček na psa?

Holiace strojčeky pre psov vyberajte hlavne podľa intenzity využitia, ktorá ovplyvňuje potrebný výkon strojčeka, a druhu srsti psa.

Výkon holiaceho strojčeka pre psa

Výkon psích holiacich strojčekov sa pohybuje najčastejšie medzi 10 - 40 W. Pre občasné použitie postačí strojček s 10 - 20 W , pre častejšie využitie alebo pri väčšom počte psov zvoľte stroje s výkonom 20 - 40 W.

Druh napájania holiaceho psieho strojčeka

  • Akumulátorové holiace strojčeky pre psov - výhodou je absencia prekážajúceho kábla, nevýhodou nutnosť dobíjania a obmedzený čas strihania na jedno nabitie, hodí sa pre rýchle strihanie psov, ktorí sú na úpravu srsti zvyknutí
  • Holiace psie strojčeky napájané zo siete - menej rozšírené, vynikajú vyšším výkonom a netreba ich dobíjať
Info:

Pred holením by ste mali psiu srsť starostlivo rozčesať. V ponuke máme kefy na psiu srsť aj hrable na psiu srsť.

Výber strihacieho strojčeka pre psa podľa typu srsti

  • Na trhu sú strojčeky pre psy s jemnou srsťou, strojčeky pre psov s hustou srsťou a strojčeky pre psy s kučeravou srsťou.

Strojčeky sa líšia nastavením otáčok aj typom strihacej hlavice. Pre psov s jemnou srsťou sa hodí nižší počet otáčok (cca 3 000 ot./min.), pre psy s hustou srsťou vyšší počet otáčok (cca 4 000 ot./min. a viac).

Nastavenie výšky strihu a veľkosť čepele

  • Výška strihu je u väčšiny holiacich strojčekov nastaviteľná, pohybuje sa od 0,7 - 3 mm. Často sú súčasťou nástavné hrebene s výškou strihu až 20 mm.

→ Psie strojčeky majú čepele rôznych šírok.

  • Užšie čepele (cca do 35 mm) sa hodia pre menšie plemená psov alebo drobnejšie partie ako je hlava, nohy a pod.
  • Širšie čepele (nad 35 mm) využijete pri stredných a väčších psov pre ostatné partie tela. Vyberajte kvalitné čepele z nerezovej ocele.

Trimovací nôž pre psov

  • Trimovacie nože sú vhodné na vyčesávanie odumretej srsti. Zvyčajne ho využijete u hrubosrstých plemien.
TIP!

V starostlivosti o srsť hrajú výraznú úlohu tiež šampóny pre psy a kondicionéry na srsť psa.

Upresniť parametre
ZOO MIX Zlatý zastrihávač chlpov zvierat - 5 kusov ZOO MIX Zlatý zastrihávač chlpov domácich zvierat - 9-dielna súprava
ZOO MIX Zlatý zastrihávač chlpov zvierat - 5 kusov

Kvalitný ultra tichý zastrihávač na úpravu srsti vášho štvornohého miláčika. Vodeodolný pre všetky plemená a typy srsti. Leto môže byť pre mačky a psy náročné, pomôžte im schladiť sa holením srsti.

môžete mať 03.04 - 04.04

ZOO MIX Zlatý zastrihávač chlpov domácich zvierat - 9-dielna súprava ZOO MIX Zlatý zastrihávač chlpov domácich zvierat - 9-dielna súprava
ZOO MIX Zlatý zastrihávač chlpov domácich zvierat - 9-dielna súprava

Kvalitný ultra tichý zastrihávač na úpravu srsti vášho štvornohého miláčika. Vodeodolný pre všetky plemená a typy srsti. Leto môže byť pre mačky a psy náročné, pomôžte im schladiť sa holením srsti.

môžete mať 03.04 - 04.04

Dexxer Elektrický zastrihávač pre psy a mačky Zlatý A69 ZOO MIX Zlatý zastrihávač chlpov domácich zvierat - 9-dielna súprava
Dexxer Elektrický zastrihávač pre psy a mačky Zlatý A69

Elektrický zastrihávač na strihanie psov a iných domácich zvierat je dokonalým zariadením, ktoré sa postará o dokonalý vzhľad a pohodlie vášho domáceho maznáčika.

Momentálne nedostupné

MAR-POL Strihací strojček / nožnice na ovce 650 W M79355 Dexxer Elektrický zastrihávač pre psy a mačky s LCD displejom B49
MAR-POL Strihací strojček / nožnice na ovce 650 W M79355

Strihací strojček / nožnice na ovce 650 W MAR-POL Ľahké elektrické nožnice na celoročné použitie pri strihaní oviec, vyhoľovaní a trimovaní hovädzieho dobytka. Veľmi obľúbené u našich zákazníkov, tento produkt odporúčame jeho spoľahlivosť je už overená.

Momentálne nedostupné

Adler Strojček na strihanie psa Adler AD 2823 Dexxer Elektrický zastrihávač pre psy a mačky s LCD displejom B49
Adler Strojček na strihanie psa Adler AD 2823

Strihací strojček na zvieratá Adler AD2823 je určený pre ľudí, ktorí sa radi starajú o svojich zvieracích domácich miláčikov a od svojich zariadení vyžadujú odolnosť a spoľahlivosť

Momentálne nedostupné

Dexxer Elektrický zastrihávač pre psy a mačky s LCD displejom B49 Dexxer Elektrický zastrihávač pre psy a mačky s LCD displejom B49
Dexxer Elektrický zastrihávač pre psy a mačky s LCD displejom B49

Elektrický zastrihávač na strihanie psov a iných domácich zvierat je dokonalým zariadením, ktoré sa postará o dokonalý vzhľad a pohodlie vášho domáceho maznáčika.

Momentálne nedostupné

MAR-POL Náhradné čepele pre strojek na zvieratá M793561 Wahl Strihací strojček pre zvieratá Li-Ion PRO SERIES WHL-9766-016
MAR-POL Náhradné čepele pre strojek na zvieratá M793561

Náhradné čepele pre strojek na zvieratá MAR-POL Ostrá, presná čepel na rýchle strihanie srsti. Čepel je vyrobená z vysoko kvalitnej oceľovej zliatiny.

Momentálne nedostupné

Wahl Strihací strojček pre zvieratá Li-Ion PRO SERIES WHL-9766-016 Wahl Strihací strojček pre zvieratá Li-Ion PRO SERIES WHL-9766-016
Wahl Strihací strojček pre zvieratá Li-Ion PRO SERIES WHL-9766-016

Strihací strojček disponuje 4 vymeniteľnými nadstavcami, ktoré umožňujú rôzne dĺžky strihov. Britva z uhlíkovej ocele je samoostriaca. Wahl Strihací strojček pre zvieratá Li-Ion PRO SERIES WHL-9766–016 je napájaný batériou, ktorá zaisťuje až 2 – hodinovú prevádzku.

Momentálne nedostupné

MALL

Holiace strojčeky na srsť psov

Holiace strojčeky na psov zaobstaráte na Mall.sk. Ponúkame strihacie strojčeky na psov všetkých plemien aj druhov srsti. Kúpite u nás tiež nožnice na pazúriky alebo trimovacie nože. Aké sú overené značky holiacich strojčekov pre psov?

Holiace strojčeky pre psov Moser

  • Moser ponúka mnoho kvalitných holiacich strojčekov pre psov s jemnou, hrubou aj kučeravou srsťou. Strojčeky Moser vynikajú spoľahlivým výkonom, ľahkou údržbou a dlhou životnosťou. V ponuke sú modely pre domáce i profi využitie.

→ Vyberajte tiež z ponuky psích holiacich strojčekov Trixie alebo Wahl.