Hajduková Michaela Ella: ZlatovláSSka
11,90 € 10,23 €

„Ako ťa z tohto vysekali?" spýtal sa šokovane a neprítomne hladkal zjazvenú pokožku. Ach, Gabriel, keby si videl, ako vyzerá moje telo – pomyslela som si zdrvene. Pokrčila som plecami. „Zázrak. A najlepší ríšski lekári. A hlavne…

Brestenská Kristína: Grófov syn
12,90 € 11,09 €

Strhujúci ľúbostný príbeh mladej slovenskej autorky, odohrávajúci sa v stredovekom Anglicku na pozadí skutočných historických udalostí.

Archer Jeffrey: Hriechy otca - Kronika Cliftonovcov
12,90 € 11,09 €

Majstrovské dielo Kronika rodu Cliftonovcov je viacgeneračná sága. Po prvej časti Len čas ukáže prichádza veľkolepé pokračovanie Hriechy otca. Bolo to len pár dní pred tým, ako Británia vyhlásila vojnu Nemecku.

Archer Jeffrey: Len čas ukáže - Kronika Cliftonovcov
12,90 € 11,09 €

Pútavo vyrozprávaný príbeh o živote Harryho Cliftona sa začína v roku 1920 slovami: „Povedali mi, že otec zomrel vo vojne.“ Otca, dokára z Bristolu, Harry síce nepoznal, no všetko o dokoch ho naučil strýko.

Archer Jeffrey: Rodinné tajomstvo - Kronika Cliftonovcov
12,90 € 11,09 €

Londýn 1945. Hlasovanie v Snemovni lordov sa skončilo nerozhodne, a tak je na lordovi kancelárovi, aby určil, kto zdedí rozsiahly -majetok Barringtonovcov. Bude to Harry Clifton alebo Giles Barrington?

Archer Jeffrey: Splnené želanie - Kronika rodu Cliftonovcov
13,90 € 11,95 €

Pokračovanie úspešného medzinárodného bestsellera Kronika rodu Cliftonovcov. Harry Clifton a jeho manželka Emma sa ponáhľajú do nemocnice, aby zistili, aký osud postihol ich syna Sebastiana, ktorý mal s kamarátom Brunom vážnu autonehodu.

Atkinsonová Kate: Boh v ruinách
16,90 € 14,53 €

Pútavý, miestami láskavo komický a hlboko emocionálny pohľad na druhú svetovú vojnu a na dôsledky, ktoré doľahli nielen na tých, čo prežili, ale aj na budúce generácie.

Baloghová Mary: Cesta za láskou
11,90 € 10,23 €

Po románoch Krásna dedička, Horúce objatie a Vysnívaný manžel prináša neprekonateľná Mary Baloghová štvrté pokračovanie úspešnej série o osudoch rodu Westcottovcov. Začítajte sa do príbehu Violy Kingsleyovej, bývalej grófky Riverdalovej.

Baloghová Mary: Darujem ti úsvit
11,90 € 10,23 €

Ďalšia skvelá regentská romanca obľúbenej autorky. Dcéra francúzskeho grófa Jeanne Morrisettová sa prvý raz stretla s Robertom Blakom, nemanželským synom anglického markíza, keď mala pätnásť a on sedemnásť.

Baloghová Mary: Horúce objatie
11,90 € 10,23 €

Humphrey Westcott, gróf Riverdale, zanechal po sebe veľký majetok a jedno škandalózne tajomstvo, ktoré navždy zmenilo život jeho rodiny – vrátane dcéry, ktorá sa rozhodne začať odznova.

Baloghová Mary: Láska bez citu
12,90 € 11,09 €

Novinka

Nádherná, dojímavá romanca, ktorá poteší srdce každého čitateľa… Nečudo, že Mary Baloghová sa teší popularite na celom svete! Affaire de Coeur

Lucasa Kendricka, vojvodu Harndona, život naučil, že srdce je človeku iba na príťaž.

Baloghová Mary: Vysnívaný manžel
11,90 € 10,23 €

Po románoch Krásna dedička a Horúce objatie nás kráľovná historickej romance, jedinečná Mary Baloghová, už po tretí raz pozýva sledovať osudy šľachtického rodu Westcottovcov. Toto je príbeh nového grófa Riverdala Alexandra Westcotta.

Belyj Andrej: Peterburg
15,99 € 13,75 €

V románe Peterburg ruského mladosymbolistu Andreja Belého (1880 – 1934) je vyrozprávaný príbeh mesta Peterburg a jeho obyvateľov v čase prvej ruskej revolúcie v rokoch 1905 – 1907.

Bernhard Thomas: Skrachovanec
9 € 7,74 €

Skrachovanec je príbehom stretnutia troch klavírnych virtuózov Glenna Goulda, Wertheimera a anonymného rozprávača. Všetci traja sú výnimoční, ale Goldbergovské variácie dokáže geniálne zahrať iba jeden – Američan Glenn.

Bis Vlado: Biele srdce
8,90 € 7,65 €

Túžba po dobrodružstve privedie mladíka Jima Hudsona do malého mesta na americkom stredozápade. Netuší, že jeho sen stať sa zlatokopom sa nikdy nenaplní.

Blakeová Victória: Návrat kurtizány
13,90 € 11,95 €

Roku 1576 sa Benátky zmietajú v chaose: spustošil ich mor a teraz v nich prekvitá zločin. Uprostred zmätku nachádzame odvážnych obyvateľov, ktorí sa napriek všetkému rozhodli v meste zostať.

Blažejowski Aleksander: Červený šašo
9,99 € 8,59 €

Dvadsiate roky 20. storočia, medzivojnová Varšava s jej nočnými podnikmi, salónmi, hazardnými hrami a búrlivým spoločenským životom. V jednom z varšavských kabaretov máva predstavenie tajomná postava známa pod pseudonymom Červený šašo.

Bowen Rhys: Panstvo Farleigh
13,90 € 11,95 €

Do života lorda Westerhama, jeho manželky a piatich dcér nečakane zasiahne vojna, keď sa na pozemok ich vidieckeho sídla vo Farleighu zrúti podozrivý parašutista.

Bowmanová Valerie: Náhodne grófkou
12,90 € 11,09 €

V láske sa nič nedeje náhodne

Sedem dlhých rokov čakala lady Cassandra Monroeová na muža svojich snov napriek tomu, že vedela o jeho plánovaných zásnubách s pochabou sesternicou Penelope. Keby tak mohla zaujať jej miesto!

Brestenská Kristína: Ochranca
12,90 € 11,09 €

Vo voľnom pokračovaní úspešného debutového románu Grófov syn nám talentovaná slovenská autorka Kristína Brestenská ponúka strhujúci ľúbostný príbeh zo stredovekého Anglicka, v ktorom sa na pozadí skutočných historických udalostí zavŕšia osudy Elisabe

Burtonová Jessie: Múza
6 € 5,16 €

Olive Schlossová prichádza v 30. rokoch minulého storočia s bohatými rodičmi do Španielska na letný byt. Rada maľuje, no svoj talent musí pred otcom, viedenským obchodníkom s umením, tajiť.

Caldwellová Christi: Nebezpečná stávka
11,90 € 10,23 €

Lord Robert Dennington, markíz z Westfieldu, si užíva slobodu ako dedič vojvodského titulu. Vie, že jedného dňa bude musieť zabezpečiť pokračovanie somersetovskej rodovej línie, no bezstarostný búrlivák sa tým zatiaľ netrápi.

Carr Caleb: Anděl temnoty
23,45 € 20,17 €

Píše se rok 1897 a z New Yorku se za rok stane druhé největší město světa. Dolní Manhattan má nejrizikovější chudinskou populaci.

Červenák Juraj: Prízraky na Devíne
12 € 10,32 €

Knieža Lučivoj, ktorý vytrhol Devín z avarských pazúrov, zostal bez mužského následníka. Významné hradisko na pomedzí Nitrianskeho a Moravského kniežatstva zdedí ten, kto si vezme za ženu Lučivojovu dcéru.

Chovan Milan Igor: Tajomná Trója
12,90 € 11,09 €

Autor Milan Igor Chovan pokračuje vo svojej sérii historických románov ( Mária Magdaléna, Hlas z púšte ) novinkou Tajomná Trója. Román poskytuje iný pohľad na dejinnú udalosť, svetoznámy konflikt medzi Grékmi a Trójanmi, ktorý sa odohral v 12.

Davisová Lindsey: Nepřítel v domě
14,05 € 12,08 €

Co otrok, to nepřítel Bohatí novomanželé jsou zavražděni ve vlastní posteli a po jejich drahocenném stříbře se slehla zem. Podle názoru vigilů je zabili jejich otroci.

Demin Lev: Beňovský. Vyhnanec a kráľ
11,90 € 10,23 €

Ide o slovenský preklad Deminovej knihy, ktorý sa snaží románovo zmapovať obdobie devätnástich rokov Beňovského života (1767 – 1786), až po jeho smrť na Madagaskare.

Dempsey Eoin: Najdi Rebeccu
17,81 € 15,32 €

Christophera a Rebeccu nemohlo nic rozdělit – ani její tyraští rodiče, ani snoubenec, kterého si našla po útěku do Anglie.

Dernek Jan: Žába a škorpion
16,63 € 14,30 €

První díl pseudohistorické epopeje Jana Drnka pod názvem Žába a škorpion navazuje na úspěšný mystifikační román Žáby v mlíku a rekonstruuje pravděpodobný politický i vojenský vývoj v období jara 1939 – léta 1942.

Donoghuová Emma: Prevtelenie
12,90 € 11,09 €

Svet povier, legiend a vlády mužov. Do zabudnutého írskeho kraja akoby moderné časy ešte nedorazili. A predsa sa oň mnohí začali zaujímať.

Drosten Julia: Levica z Mogadoru
13,90 € 11,95 €

Mladá Angličanka Sibylla Spencerová má podrezaný jazyk, čím už odohnala nejedného nápadníka. Lenže nevydatá žena v prvej polovici 19.

Dziekonski Józef Bohdan: Sendivoj - Temný alchymista
12,99 € 11,17 €

Román Sendivoj v sebe spája žáner biografického a okultno-démonologického románu. Toto zvláštne spojenie vyplýva zo skutočnosti, že jeho príbeh je založený na osudoch skutočnej postavy poľského alchymistu Michala Sendivoja (1566 – 1636).

Ebertová Sabine: Meč a Koruna 1: Mistr mystifikace
18,75 € 16,12 €

Začátek nevšední středověké trilogie MEČ A KORUNA dějově volně předchází pentalogii o Porodní bábě.

Mistr mystifikace je úvod epické ságy, v níž nás autorka zavádí do pohnutých časů 12. století.

Edgar Wallace: Evin ostrov
10,79 € 9,28 €

Na přelomu 19. a 20. Století se odehrává dobrodružný a poutavý příběh, jehož děj je předložen ve formě vyprávění svědků.

Erdödy János: Výmena stráží na oceáne
14,90 € 12,81 €

Pútavá publikácia prístupným spôsobom približuje najmä mladým čitateľom jedno z najzaujímavejších období európskych dejín – raný novovek. 16.

Falconer Colin: Valhalla Atlantida
16,40 € 14,10 €

Po moři k nim připlouvají jejich bohové Když se skupinka Seveřenů vydává po stopách Leifa Erikssona osídlovat Vinland, zdá se, že je to výprava jako každá jiná. Jejího vůdce však pronásledují podivná vidění, která si nedokáže vysvětlit.

Featherová Jane: Diamantové pokušenie
11,90 € 10,23 €

Novinka

Americká spisovateľka Jane Featherová, jedna z najžiarivejších stálic žánru historickej romance, vám ponúka prvú časť skvostnej trilógie z eduardovského obdobia s názvom Londýnske klenoty, zobrazujúcej osudy troch nerozlučných priateliek z vyššej spo

Featherová Jane: Ideálna nevesta
10,90 € 9,37 €

Constance, Chastity a Prudence – to sú sestry Duncanové, hlavné hrdinky očarujúcej trilógie z eduardovského Anglicka. Tieto tri temperamentné, slobodomyseľné mladé dámy skrývajú pred londýnskou smotánkou jedno škandalózne tajomstvo…

Featherová Jane: Ideálny pár
10,90 € 9,37 €

Constance, Chastity a Prudence – to sú sestry Duncanové, hlavné hrdinky očarujúcej trilógie z eduardovského Anglicka. Tieto tri temperamentné, slobodomyseľné mladé dámy skrývajú pred londýnskou smotánkou jedno škandalózne tajomstvo…

Flaubert Gustave: Salambo
13,20 € 11,35 €

Děj jednoho z nejslavnějších historických válečných románů se odehrává ve 2. století př. n. l. v Kartágu, poraženém v punské válce. Autor barvitě líčí vzpouru žoldnéřů najatých proti Římu, kterým Kartágo odmítlo zaplatit žold.

Foley Gaelen: Pirátsky princ
11,90 € 10,23 €

Úvodný diel dobrodružno-romantickej trilógie obľúbenej autorky. Princ Lazar de Fiore prišiel o všetko – o rodinu, kráľovstvo i česť. Pri živote ho drží iba myšlienka na pomstu.

Foley Gaelen: Princezná
13,90 € 11,95 €

Gaelen Foley opäť namiešala dobrodružstvo a romantiku v tom správnom pomere a po románe Pirátsky princ vám ponúka ďalší strhujúci príbeh nabitý emóciami, ktorý vás očarí.

Foley Gaelen: Škandalózny vojvoda
12,90 € 11,09 €

Gaelen Foley, populárna autorka historických romancí, sa už roky teší veľkej obľube aj u slovenských čitateľov.