Lanaform Pulzný oximeter S1

Hodnotenie: 3 1 hodnotení Značka: Lanaform Náš kód: 941395

Výpredaj

Lanaform Pulzný oximeter S1

Pulzný oximeter Lanaform Pulse Oxymeter S1 sa používa na neinvazívne meranie funkčnej saturácie kyslíka v tepnovom hemoglobínu a srdcovej frekvencie. Je vybavený alarmom tepovej frekvencie, je malý s nízkou spotrebou energie a jednoduchou manipulovateľnosťou. Celý popis

58.46
3 1
58,46 € vrátane DPH
Cena s MALL kartou:
28,46 €
Viac info tu
Už sa nepredáva
Viac informácií

Dostupnosť nie je známa

Pri tomto tovare momentálne nemôžeme garantovať jeho dostupnosť.
Ak si prajete byť informovaný o zmene, kliknite na Mám záujem.

Len čo budeme môcť dostupnosť garantovať, budeme Vás kontaktovať.

Informácie o Garantovanej dostupnosti

Popis

Popis produktu

Lanaform Pulzný oximeter S1


Pulzný oximeter Lanaform Pulse Oxymeter S1 sa používa na neinvazívne meranie funkčnej saturácie kyslíka v tepnovom hemoglobínu (SpO2) a srdcovej frekvencie. Predstavuje šetrnú metódu. Je hlavným typom kontroly, ktorá sa vykonáva v lekárskej praxi na zistenie hladiny kyslíka v tepnovom hemoglobíne. Saturácia hemoglobínu kyslíkom udáva percento nasýtenia, táto hodnota je dôležitým parametrom pre posúdenie funkcie dýchania. Hodnota by nemala klesnúť pod 90%. Zariadenie sa aplikuje na prst a preto ho možno používať doma, v športovom prostredí, v zdravotne sociálnom prostredí a pod.

Hodnota saturácie kyslíkom je považovaná za nebezpečnú, ak je nižšia ako 90% v tepnovej krvi. Normálna hodnota je 100% pri bežných atmosférických podmienkach.

Pulzný oximeter Lanaform je malý, s nízkou spotrebou energie a ľahkou manipulovateľnosťou. Po umiestnení prsta do fotoelektrického snímača sa diagnostika nameraných hodnôt saturácie hemoglobínu a srdcovej frekvencie zobrazí okamžite. Princíp spočíva na vysielanie dvoch svetiel rôznej vlnovej dĺžky a meranie ich pohltenia pulzným tokom. Snímač obsahuje 2 diódy, ktoré vysielajú červené svetlo. Najlepšie výsledky sa dosiahnu umiestnením emitora na necht.

Pulzný oximeter zobrazuje percentuálnu hodnotu saturácie a tepovú frekvenciu. Zobrazenie nameranej hodnoty sa na displeji prevráti podľa momentálnej polohy oximetra. Preto je zobrazenie vždy a za všetkých okolností prehľadné a dobre čitelné.Oximetr je vybavený alarmom srdcovej frekvencie. Ak je frekvencia vyššia ako 110 alebo nižšia ako 50 úderov za minútu, tak bude blikať varovná červená kontrolka v rohu displeja. V rozmedzí tepu od 50 do 110 pulzov za minútu kontrolka svieti na zeleno.

Nízka hodnota saturácie hemoglobínu sa prejavuje dýchavičnosťou, zvýšením srdcovej frekvencie alebo poklesom fyzickej výkonnosti. Hodnota pod 90% môže poukazovať na ochorenie srdca alebo dýchacej sústavy.

Princíp merania Funkcia prístroja je založená na využití Beer-Lambertovej zákona (o absorpcii svetla). Princíp spočíva vo vysielaní dvoch druhov svetiel (červeného a infračerveného o presne stanovenej vlnovej dĺžke) a meria jeho pohltenie pulzným tokom.

Toto zariadenie nie je určené k nepretržitému sledovaniu funkčnej saturácie.

  • Napájanie: 2× AAA batérie (nie je súčasťou balenia)
  • Hmotnosť: 36 g
  • Rozmery: 6,4×3,7×3,5 cm

Na stiahnutie:


Z našej ponuky Vás ešte môžu zaujímať:


Parametre

Parametre produktu %1% %2%

Oxymeter áno
Typ batérie 2xAAA
Systém napájania batérie
Batéria je súčasťou nie