FIBARO Spínací modul 2

FIBARO Spínací modul 2

Partnerský predaj - cenu dopravy určuje partner
Jednoducho inštalovateľný reléový spínací modul s množstvom praktických funkcií. Modul môže ovládať jeden nezávislý obvod s maximálnym prúdom 8 A, má 1 výstupné relé a 2 vstupné kontakty. Celý popis
63,70 €
Vrátane RP a DPH
54,08 €
-15%
Doprava zadarmo
Partner: CZC.cz

Skladom u partnera 2 kusy

28.10.2021 na vašej adrese
Možnosti doručenia
 

Kód: 100059181100

Popis

Spínací modul Fibaro 2

Spínací modul Fibaro je ľahko inštalovateľný reléový modul s množstvom praktických funkcií, ktoré ocení každý majiteľ inteligentnej domácnosti. Modul komunikuje s riadiacim systémom Z-Wave vašej inteligentnej domácnosti a umožňuje manuálne alebo automatické zapínanie a vypínanie pripojených zariadení odkiaľkoľvek. Okrem toho vám môže nahlásiť aj zariadenia, ktoré ste nechali zapnuté, aby ste ich mohli v prípade potreby na diaľku vypnúť alebo zabrániť prehriatiu domácnosti. Je to naozaj skvelý pomocník.

Čo je Z-Wave

Z-Wave je otvorený protokol pre bezdrôtovú komunikáciu používaný v systémoch domácej automatizácie, ktorý je medzinárodne štandardizovaný. Jeho hlavnými výhodami sú absolútna mobilita, možnosť pripojenia zariadení od viacerých výrobcov a záruka budúceho vývoja.

Protokol Z-Wave bol vyvinutý špeciálne pre potreby domácich zariadení, ako sú senzory, osvetlenie, klimatizácia, audio alebo video zariadenia, ktoré prenášajú len malé množstvo údajov.

Zariadenia Z-Wave majú minimálnu spotrebu energie. Komunikácia prebieha vo vyhradenom pásme, takže sa na rozdiel od rôznych riešení Wi-Fi alebo Bluetooth nemusíte obávať žiadneho rušenia. Ďalšou výhodou je možnosť pripojenia plug & play. Pridanie ďalšieho nového modulu do systému je vďaka tejto možnosti veľmi jednoduché. Na otvorenom priestranstve je dosah až 100 metrov.

Z-Wave vytvára sieťovú topológiu Mesh, v ktorej každé zariadenie dokáže nielen prijímať, ale aj vysielať riadiace príkazy. Každá bunka tak môže monitorovať a riadiť prácu ostatných modulov a zároveň komunikovať s centrálnou jednotkou.

Fibaro trvalo podporuje kompatibilitu so všetkými zariadeniami Z-Wave.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Čo zvládne

Modul môže ovládať jeden nezávislý obvod s maximálnym prúdom 8 A, má 1 výstupné relé a 2 vstupné kontakty. Pomocou tohto zariadenia možno dokonale ovládať miestne spínače, monitorovať ich stav alebo odosielať informácie o stlačení tlačidiel do centrálnej jednotky alebo akéhokoľvek zariadenia. Pripojený spínač sa tak zmení na prijímač a vysielač zároveň.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Multifunkčné použitie

Modul umožňuje ovládať viacero zariadení jednoduchým tlačidlom, zapájať zariadenia do automatických akcií a kontrolovať spotrebu energie. Vďaka prepínaču môžete pripojené zariadenia jednoducho zapínať a vypínať odkiaľkoľvek, a to nielen manuálne, ale aj automaticky. Túto funkciu využijete najmä pri vytváraní vlastných scén, ale aj pri ich správe prostredníctvom prepínača pripojeného k modulu prepínača. Okrem iného dokáže modul monitorovať aj zariadenia, ktoré sa práve nepoužívajú, a o všetkom vás informuje. Ak teda zabudnete niečo vypnúť, vďaka modulu budete o všetkom vedieť a budete môcť spotrebič vypnúť na diaľku. Modul môže tiež zabrániť vytopeniu vášho domu tým, že uzavrie hlavný prívod vody alebo nedovolí vašim deťom aktivovať hernú konzolu skôr, ako im poviete. Jednoducho dokonalé.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jednoduchá a pohodlná inštalácia

Modul vás príjemne prekvapí aj svojou jednoduchou inštaláciou. Jednoducho ho vložte do zásuvky a zároveň ho pripojte k inštalácii. Vďaka miniatúrnym rozmerom môžete modul umiestniť takmer na akékoľvek miesto. Keďže spínací modul je vybavený zásuvkami so zväčšeným prierezom, je možné pripojiť aj vodiče s väčším priemerom. Vďaka tomu je celá inštalácia oveľa pohodlnejšia. To však nie je všetko. Vďaka zabudovanej LED dióde RGB, ktorá indikuje, či bol modul pridaný alebo odobratý zo siete, môžete ľahko zistiť, či kalibrácia alebo aktualizácia modulu prebehla úspešne.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kľúčové vlastnosti

Jednoducho inštalovateľný reléový spínací modul s množstvom praktických funkcií. Modul môže ovládať jeden nezávislý obvod s maximálnym prúdom 8 A, má 1 výstupné relé a 2 vstupné kontakty. Modul komunikuje s riadiacim systémom Z-Wave vašej inteligentnej domácnosti a umožňuje manuálne alebo automatické zapínanie a vypínanie pripojených zariadení odkiaľkoľvek. Okrem toho vám môže hlásiť aj zariadenia, ktoré ste nechali zapnuté, aby ste ich mohli na diaľku vypnúť, a môže tiež monitorovať spotrebu energie. Modul môže tiež zabrániť prehriatiu vášho domu tým, že uzavrie hlavný prívod vody alebo nedovolí vašim deťom aktivovať hernú konzolu skôr, ako mu to poviete. Modul sa samozrejme ľahko inštaluje.